Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rizspelyhet, zabpelyhet,...

Rizspelyhet, zabpelyhet, kukoricapelyhet milyen fomában és hol lehet kapni? Adjátok a babáknak? Hogyan? Gyümiben?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a DM-ben veszem és a gyümölcséhez keverek 1-2 kanállal.
2013. máj. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bioboltban. Rizspehelyből van olyan, ami babáknak készül kimondottan. Nem érdemes megvenni, mert ugyanaz,mint a másik, csak finomabbra van őrölve, így kb 4-szer annyiba kerül, mint a simából a finomabbra őrölt. Zabpehelyből én az olvadós fajtát vettem. (Müller, Teszkó) Az egyik tönkölybúza-zab,a másik sima zab. De van hétgabonás pehely, talán Milupa, azt csak tejjjel-tápszerrel kell elkeverni, és kész. A többit én tejjel főztem fel, vagy felesben tejjel-vízzel, aztán ment bele a gyümi (üveges, vagy itthoni) De volt, hogy gyümölcspürét sürítettem vele. Nagyon sokáig ette vacsira, és reggelire. Ami mostanában megy, az a sima zabpehely tejjel felfőzve, így pépes állagú lesz, abba alma reszelve, és hozzá fahéj.
2013. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
DMbem van 4 magvas keverék, gyümölcshöz keverek belőle. Nagyon szereti a lányom. Alnatura márkájú.
2013. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rizspelyhet, kukoricapelyhet külön nem veszek, rizst vagy kukoricalisztet, kukoricadarát megfőzöm vízben, a rizst még utána összeturmixolom.

zabpelyhet sparban.

Ezeket mi is rendszeresen esszük, így nem babaadagot szoktam főzni, hanem normál mennyiséget és kiveszek belőle neki, aztán ízesítem magunknak.


kölesből dm-ben veszek babának valót, amit nem kell főzni, csak folyadékkal keverni (víz vagy gyümölcslé)

hajdinából is van ilyen a sparban.

a dm-ben meg van még amarántpehely, az is jó gyümölcspéppel.

karobbal is szoktam ízesíteni, a sinlacban is az van, nagyon egészséges!

8 hónapos kora után őrölt olajos magvakat is teszek bele, pld napraforgó, kesudió, mandula, lenmag.

2013. máj. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2013. máj. 6. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!