Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Világosítsatok fel légyszi...

Világosítsatok fel légyszi BCG oltás!? Kislányom hegnegatív!

Figyelt kérdés

Ugyebár nem oltják újra.

Mit jelent az, hogy nem jelent meg a piros folt? Világosítsatok fel, nem értem!

Hívtam a tüdőgondozót, és ott annyit mondtak, hogy ne hagyjam, hogy a földet túrja és mossunk sűrűn kezet. Ez röhej!

Köszönöm!

6 hós kislány aggódó anyukája


2013. máj. 6. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent. Új oltóanyag van már egy ideje és akkor is hat, ha nem látszik a helye. Ugyanúgy védett a babád, mintha kifakadt volna.
2013. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az en kislanyom 4honapos. Semmi nem latszik neki.

Doktorno nekem is azt mondta hogy ne aggodjak uj oltoanyag van es nem jelent semmit ha nem latszik..

2013. máj. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem is tudtam, hogy új oltóanyag van!

Az én kisfiamnak még megismételték az oltást 8 hónaposan, mikor nem pirosodott be az első (ez két éve volt).

2013. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan úgy van ahogy az első válaszoló írja. Attól még védett, hogy nincs hege és oltóanyagot is váltottak. A heg csak annyit jelez, hogy korábban oltva volt. Pl. kiscsoportban a lányom óvónője! tbc-s lett, a korábbi oltások ellenére elvégezték a Mantoux próbát náluk, a lányomnál hatalmas kör jelentkezett, több volt mint 2 cm, de csak azért, mert allergiás volt a vivőanyagra, a röntgen nem mutatott semmit, nem kapta el a betegséget. Csak azért írom ezt, mert a reakció hiánya vagy a túlreagálás nem jelent feltétlenül rosszat.
2013. máj. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly nyár óta van az új oltóanyag. A lányomat (most 8,5 hós) már ezzel oltották. Ennél nem oltanak újra. Nekünk sem fakadt ki (sokáig azt hittem, hogy meg se kaptuk). Semmi nem látszott. Mikor rákérdeztem egyszer a dokinál, ő mondta, hogy új oltóanyag van, és már nem jellemző a hegesedés/kifakadás. Amúgy megkereste az injekció helyét, és mondta, hogy rendben van.

Esetleg a következő tanácsadáson kérdezz rá te is, hogy nézzék meg (orvos, védőnő), hogy a megnyugodj.

2013. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A babánk is az újat kapta, csak egy pici pont látszik. Nekünk a védőnő az előző látogatáskor azt mondta hogy ki kell fakadnia. Legutóbb már azt mondta rá hogy jó:) Lehet hogy utánanézett:))
2013. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, picit megnyugodtam.

Korábban már nézte a dokinő, tapogatta, azt mondta, hogy ő érez valamit. Hát, én nem...

Holnap megyünk úgyis hozzá, rákérdezek megint.

2013. máj. 6. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!