Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babád mellett...

1 év körüli babád mellett hogyan végzed el a főzést, házimunkát? Mit csinál Ő addig?

Figyelt kérdés

Kislányommal mostanában nagyon nehéz.Eddig elvolt pakolászott jobbra-balra.Viszont most mióta betöltötte a 13 hónapot semmi nem jó neki csak én. Semmi nem érdekli.Mászna fel rám és hisztizik, hogy nem vele foglalkozok.Most azt csinálom (mivel muszáj legalább megfőzni), hogy nem törődök vele.Tudom durván hangzik és nem is használ, mert ugyan úgy sír,kettőt lépni alig tudok tőle, de nem tudom felvenni ha éppen pl. krumlit pucolok.Nagyon akaratos, önfejű kislány.Káosz minden nap.:(

Nincs valami bevált praktikátok a problémámra?


2013. máj. 7. 11:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
13%
Ha hisztizik, tedd be az ágyába vagy a szobájába és ne törődj vele! Ne az legyen, amit ő akar, hanem az, amit te.
2013. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Bevonom:

-krumplipucolásnál kap krumplit és műanyag babakést (nagyonkerek,nem sérti meg magát)

2013. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%
és ha próbálkoznátok a hordozással? a hátadon nem zavarna.
2013. máj. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Soha nem hordoztam.Ő biztos, hogy élvezné, én kevésbé.10 kiló meg nem is akarom, hogy megszokja. Ha sétálunk sem veszem fel soha pont ezért.Engem anyukám mindig felvett és cipelt. Annyira megszoktam, hogy már nem akartam menni a lábamon. Nem akarok ebbe a hibába esni vele. A bevonást sem tolerálná. Ő harapdálná a krumlit és szétszórná a lakásban a kis darabokat. A műanyag kést meg egyszerűen csak eldobná.:(
2013. máj. 7. 12:06
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet nálunk kis, az én kisfiam 15 hónapos. Néha, ha nem tudom lekötni a figyelmét, hagyom, hagy vergődjön, mert ez nem afféle baj van sírás, hanem tényleg csak hiszti. Megengedem, hogy kipakoljon az egyik konyhaszekrényből, amelyikben a műanyag tálak vannak. Azzal is elvan egy ideig, míg nézeget. A szobában szól a Minimax, így ha arra jár, néha belekukkant, de nem nézi igazából. Ott van még a játékosdoboza, azzal is elvan...Most éppen a raklámújságokat nézegeti, gyűrögeti.


A hátamra nem köthetem, mert majd 15 kg a drágám...

2013. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
Hát a hordozással elrontani nm lehet....de te tudod.
2013. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2 és fél éves,és mai napig igy főzök,mosok,takaritok,hogy végig sirja,úgyhogy lesem az ötleteket,ugyanis őt sem köti le semmi,és épphogy nem rángatja le rólam közben a ruhát :( :(
2013. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Nekem van egy két és fél éves és egy 11 hónapos gyermekem.

Hajnalban kelek (fél hatkor), megfőzök (nem főzök minden nap).

Mire felébrednek majdnem kész. Nem tőlük veszem el az egész délelőttöt a főzés miatt!

Felöltözünk, megreggeliznek, utána kiporszívózok minden nap (fél óra max. azt mindkettő kibírja egy kis egyéni játékkal, ha nyűgösebbek, akkor sem olyan hosszú ideig kell kibírniuk)), játszunk kicsit, tízóraiznak, utána elmegyünk játszótérre, hazaérünk, ebéd, alvás, míg alszanak pakolászok, felmosok, időnként kitakarítom a fürdőt stb. és netezek.

Felébrednek, uzsi, játék, este felé kimegyünk apa elé, ha épp nem esik. Hazaérünk játék, vacsi, fürdés, esti kakaó a nagynak, szopi a kicsinek és alszanak is.

Utána a férjemmel is marad kis időnk egymásra.

Én így csinálom.

2013. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Bekapcsolom neki a babatévét és azt nézi.

Ha nem kapcsolom be, akkor elkezd felmászni a székekre, feláll, fel akar mászni a konyhaasztalra, így 2 pervnél tovább nem tudnék csinálni semmit és sose lenne kész az ebéd.

A babatévével elvan amíg feldobom a kaját, utána meg játsszunk.

2013. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A mosásban-teregetésben szívesen segít mindkettő (igaz a pici inkább kiszedi a mosógépből a ruhát, amit már beraktunk, de azért próbálkozik- természetesen csak áramtalanított állapotban engedem őket mosógépezni), azt együtt szoktuk minden nap többször is.

Elképesztő mennyiségű szennyest termelnek. :)

2013. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!