Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposan apró rángásokkal...

9 hónaposan apró rángásokkal neurológushoz küldenek. Kétségbe vagyok esve. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vannak a lányomnak apró rágásai, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, amikor kiráz a hideg. Szóltam akkor mikor kezdődött a gyerekorvosnak, azt mondta, hogy nem kell vele foglalkozni, majd kinövi. Ekkor izomtónus-eloszlási zavarral dévény-tornára jártunk én, betudtam annak, hogy az idegpályák folyamatosan stimulálva vannak, így ez egy esetleges "mellékhatás" lehet. két napja, mikor itt volt a védőnő, látott egy ilyen kis rándulásfélét és azt mondta, hogy ezt már ki kellett volna nőni :S Azt mondja a védőnő és a gyerekorvos is, hogy semmi komoly gond nem lehet, a védőnő szerint biztos nem epilepszia, de azért mutassuk meg egy neurológusnak, hogy zárjon ki mindent :S Meg vagyok ijedve :( Volt valaki ilyen helyzetben? milyen vizsgálatokra lehet számítani?Ha valakinél esetleg volt ilyen probléma mi lett a kimenetele?
2013. máj. 7. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt. Simán kinőtt mindkét lányom
2013. máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ébredés után szokott lenni?
2013. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Teljesen változó, hogy mikor, de csak és kizárólag ülő helyzetben jön elő, és inkább akkor mikor álmos, de ez se általános.
2013. máj. 7. 12:50
 4/13 anonim ***** válasza:

2. vok, babám 10 hós lesz. Mi 6 hósan voltunk neurológián szájremegés miatt. Semmi baja, nála is van olyan, hogy kirázza a hideg. Szerintem nem kell aggódnod. A neurológián megnézték, hogy hogyan fordul, tárgyakért nyúl-e, szemével követi-e a tárgyakat.

Egyébként milyen sűrűn van ez? Napjában többször? Őt zavarja, megijed tőle?

2013. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesem is még mindig szokott rángani, amikor pisil. Tényleg olyan, mintha kirázná a hideg. Mi más miatt, de voltunk neurológusnál, és semmi gond vele egyébként.

A kisebbik gyerekemnél ilyen viszont nincs. Tehát a mi esetünkben nincs jelentősége a dolognak, nagy eséllyel nálatok sem! De biztos, ami biztos, nézzék csak meg! :)

2013. máj. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Napi rendszerességgel előfordul, általában napjában többször is, de őt egyáltalán nem zavarja, szerintem észre se veszi. Egyébként szépen fejlődik, mászik, ül, fordul, kapaszkodva feláll, figyel hangokra fényekre, követi a tárgyakat embereket. Vidám mosolygós bab, csak most megijesztettek :(
2013. máj. 7. 13:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Segíteni nem tudok, de írok, hogy tudd nem vagy egyedül. Mi 14-én visszük a lányunkat a neurológiára, Ő epilepszia-gyanús sajnos. Ez a remegés nála is előjön csak neki olyan is volt, hogy kifordult a szeme egy másodpercre. Így nálunk elég erős a gyanú, ráadásul születésekor agyvérzése is volt (utólag derült ki) és alvási apnoéja is újszülött korában. De nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ne aggódjak, ha az is, gyógyszerrel gyógyítható betegségről van szó.

Szurkolok nektek, hogy minden rendben legyen! Te mikor viszed a picidet?

2013. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 évesen az egyik oldalra rántotta mindig hirtelen a fejét vagy egy hétig, még mászás, játék közben is. Akkor az orvos beutalta és rögvest befektették a neurológiára epilepszia-gyanúval. Ott csináltak EKG-t, amíg nyomogatott valami zenélőt, 1x vettek vért és közben nagyon rendesek, empatikusak voltak. Hál'Istennek nem derült fény semmi rendellenességre és nem sokára rá elmúlt magától. (Szerintem tuti fogzástól volt.)

A másik, hogy elalvás előtt (néha már szopás közben) is mindig remegett-rángott párat újszülött korától úgy két éves koráig, és így akkor pont meg tudtam mutatni ezt is az ottani kedves dokinak, aki azt mondta, hogy ez is teljesen normális.

Drukkolok, hogy nálatok se derüljön ki semmi rossz dolog. És főleg azért írtam, hogy magától a vizsgálattól vagy a kórházolástól ne félj előre - a fiam még élvezte is, hogy új helyen aludt, sok gyerek és játék volt, sőt egyszer bohócok is jöttek - , inkább próbálj arra koncentrálni (persze könnyű nekem utólag mondani), hogy mindenképp jobb mihamarabb rendesen kivizsgáltatni.

2013. máj. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nos mi túl vagyunk a neurológián. Szó szerint idézem, amit a doki mondott: Amíg nem rántja legalább fél percre görcsbe egy roham és nem veszíti el az eszméletét, addig szó sincs epilepsziáról. Azt mondta még, hogy a babák más területeit használják mozgáskor az agyuknak, mint a kisgyerekek és a felnőttek, ezért nekik vannak ilyen nem tudatos mozgásaik. Idézem: "1,5-2 éves korig ez teljesen normális jelenség." Én megnyugodtam, szerintem Te se aggódj nagyon, nem lesz nagy baj.

7-es válaszoló voltam

2013. máj. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jajj, úgy örülök, hogy semmi baja a picidnek :) Mi 22-én megyünk, de már remegek az idegtől, ha rágondolok :( de most egy kicsit megnyugodtam :) Nagyon köszönöm, hogy leírtad!
2013. máj. 17. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!