Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyermekkel sokkal nehezebb...

Két gyermekkel sokkal nehezebbek a napok, mint egy gyerekkel? (3 év korkülönbség)

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát ha a nagy ovodás akor nem ,ha nem akor igen.
2013. máj. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ milyen a temperamentumuk. De valószínüleg igen, sokkal nehezebb, főleg az első 2 év. Nálunk legalábbis így volt. Szabadidő szinte 0
2013. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy mennyi a korkülömbség, nincs olyan, hogy nem nehezebb.


Nálunk pl 21 hónap a korkülömbség, és nekem ez szuper. elsö lányom szuper jó, így sokat segített és segít a kicsi körül. Viszont mivel nagyon kevés a korkülömbség, és minden percben velünk volt mikor a kicsi aprócska volt így nem lett testvérféltékenység. Nekünk nincs nagymama vagy ilyen segítség, így a nagy mindenhova jött velünk, együtt csinálunk mindent.


ha óvodás lett volna, lehet utált volna oviba menni, mikor anya a tesóval otthon... ìgy viszont minden percét velünk lehetett.

2013. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Van akinek nem, de nekem sokkal. Pedig a nagy ovis, pont 3 év van köztük, de minden betegséget hazahord. 2 hetente beteg valamelyik. Az antibiotikum nálunk úgy fogy mint másnál a vitamin. Én nem nagyon bírom már idegileg.

Csak egy olyan ember volt aki megmondta a tutit mikor terhes voltam a kicsivel /pedig ügyvéd/ "Le..opjátok magatokat", hát nem ismerlek ezért leszek őszinte veled, én is csak ennyit mondok...

2013. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Két fiam közt 3 év van.Nekem nem volt nehezebb.A nagyobbik már ovis volt mire megszületett a kicsi.
2013. máj. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kései Sirató ***** válasza:
69%
Két gyerek nem dupla gond, hanem hatványozottan több gond, mert nem csak te és a gyereked közötti kapcsolat van, hanem a két tesó közötti is, folytonos harc, féltékenység, rivalizálás, egymás piszkálása.
2013. máj. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Másfél év van kislányaim között, a kicsi most 3 hónapos, így most már talán nyilatkozhatok :) - nekem álom volt ez az első pár hónap azokhoz a hónapokhoz képest, mikor az első lányzóm megszületett! Pedig hidd el én is paráztam rendesen mikor terhes lettem a másodikkal, hisz még élénken élt bennem az első idők nehézsége , azt gondoltam egy zombi leszek... de nem! Sokkal simábban megy valahogy minden, jó, hogy a nagyobbacska már beszélget, jön-megy, így nem csak a picire vagyok rágörcsölve, mint az első babánál. Akkor emlékszem, ha aludt azon agyaltam mit fogok csinálni vele, ha felkel, és még nem kell etetni, stb... na most ilyen nincs, csinálom a dolgom, és valahogy minden megy a maga útján :) Persze vannak nehéz napok, de azt mondhatom sokkal könnyebb most!
2013. máj. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk nehéz nagyon. 2 év van a két fiú között, a nagy ősszel kezdte az ovit, de többet van itthon, mint oviban, állandóan beteg és ráadásul nagyon féltékeny is a kisebbre, még mindig, pedig már 2 éves a kisebb. Nálunk minden ismerősnél csak egy gyerkőc van, sokan nem is akarnak másodikat, de látom, nekik mennyivel könnyebb. Remélem később jobban kijönnek majd egymással a fiúk, mert most még egy pillanatra sem lehet őket együtt hagyni. Néha én is kivagyok idegileg, de reménykedem, hogy pozitívan változnak majd a dolgok.
2013. máj. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ mikor. Nekem az első hetek nem voltak vészesek, amint a kicsi helyet változtatott onnantól kezdve jött a horror egészen addig, amíg partner nem lett a játékban. Kb. a kicsi 5 éves kora után viszont kifejezetten előny, nekem egygyerekes anyukák panaszkodtak, hogy folyton a s.ggükben a gyerek, nincs egy nyugodt percük sem, sokszor unatkoznak a gyerkőcök és akkor megy a nyűgődés. Nekem meg tök jól eljátszanak, azalatt tudok házimunkát végezni, nemcsak tőlem várják a szórakoztatást. Gyerekprogramok is jók, ha közösen vannak meghívva buliba, akkor nem kell őket lökdösni, hogy menj már játszani, nekik egy játszópajtás mindig van, aztán mások vagy csatlakoznak, vagy nem, de ők mindig jól szórakoznak.
2013. máj. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!