Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy gyermekpszichológus ismerősömmel beszélgettem, mondtam neki, hogy le akarom szoktatni a 9 hónapos kisfiamat az éjjeli 8-10 kelésről,meg az esti altatásnál a nyűglődésről.

Erre az Aludj jól gyermekem című könyvet ajánlotta, nekem nagyon drasztikus, de ha egy pszichológus azt mondja,biztos nem beszél hülyeséget. Annyi pro és kontrát olvasok róla az interneten. Mi a véleményetek?


2013. máj. 7. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam erről a könyvről és a benne levő technikákról. Mi az alapja? Össze tudnád foglalni röviden? Nagyon kíváncsi vagyok.
2013. máj. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel! :)
2013. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Annyit találtam róla, hogy hagyjuk sírni, és majd visszaaltatja magát. Erről ez jut eszembe:


http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az alapja az,hogy hagyd sírni a gyereket, menj be hozzá,azt hiszem először 3 majd 5-10 percenként (de bocs ha nem jól tudom), simogasd meg,de ne vedd ki a kiságyból, mondd el neki,hogy este van anyáék is alszanak, próbáld megnyugtatni,majd újra menj ki a szobából és ezt így kell folytatni, míg álomba nem sírja magát.

Azt hiszem valahogy így van bár még nem olvastam, csak tesómtól hallottam, ő próbálta, de nem bírta cérnával...

2013. máj. 7. 16:34
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Ez nem megoldás. Én így érzem. Mindenki abbahagyja a bőgést előbb vagy utóbb, legyen az gyerek vagy felnőtt, ha szarnak a fejére és senkit nem érdekel a problémája, előbb -utóbb kimerül. A gyerekem sírását nem fogom hallgatni, ha elég idős lesz, majd alszik egyedül, addig pedig elfogadom, hogy szüksége van rám, és akár mellettünk is alhat. Szerintem ez annak megoldás, aki megunta, hogy foglalkozzon este a gyerekével, kimerült, és úgy döntött elege van, had bőgjön, majd abbahagyja. Sosem csinálnám.
2013. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem igaz nem ismerősöm, hanem rokonom, aki orvos pszihológus és ő meg pont úgy gondolja, hogy nem szabad sírni hagyni a babát ilyen drasztikusan. Tuti, hogy a szakemberek között is megoszlik a vélemény. Én nem vagyok szakember, de mint anya ellene vagyok ennek a módszernek, én nem hagytam sírni soha.
2013. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én annak idején beleolvastam a könyvbe. Kérdező, valamire rosszul emlékszel, ugyanis simogatni sem szabad! Meg kell állni az ajtóban, és ott mondani neki, hogy "Most megtanítunk aludni, de itt vagyunk a másis szobában stb." Külön ki van hangsúlyozva, hogy akárhogy könyörög, nem szabad megfogni a kezét, vagy bármi más módon hozzá érni.

Szerintem is durva, soha nem tennék ilyet a gyerekemmel. Mindkettőt 1 évesen szoktattam le az esti szopiról, de akkor sem így, hanem simogattam a hátukat, ha kellett ringattam őket. Kb. egy hét kellett, hogy megszokják, az én lelkem is nyugodtabb így.

2013. máj. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Van gyereke??
2013. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a módszer teljes hülyeség és teljesen figyelmen kívül hagyja mind a baba, mind az anya igényeit. Mi az hogy egy könyv által meghatározott időpontokban menjek be a babát megnyugtatni??? Baromság. Annak, hogy ennyiszer kel a gyereked, oka van, és a helyedben inkább megvigasztalnám ahelyett hogy durva módszerekkel próbálnám betörni. Persze szegény gyerek előbb-utóbb feladja, és elalszik, mert álmos, de ezzel csak azt tanulja meg hogy hiába sír, anyuka nem jön, mert még nem telt le a 10 perc....

katasztrófa

2013. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
Most komolyan, aki ilyeneket ír, elolvasta egyáltalán a könyvet??? Olvassátok már el! Épp az a lényege, hogy nem kell sírni hagyni, nehogy elveszítse a bizalmát a szülővel szemben! Állandóan ezt hangsúlyozza! Én is így tanítottam aludni a fiamat, és most a picilányomat is. Nem hagyom sírni őket! Ha sír, vedd fel, ha megnyugodott, tedd le!!! Ez van benne. Ha már nagyobb, akkor, ha sír, be kell menni hozzá, majd, ha abbahagyja, ki kell jönni, ha újra sír, újra be kell menni. stb, stb. De van különböző tanács arra, ha kijönne a szobából. Minden a szituációtól, baba korától függ! Abszolút nem hagyja kínozni a gyereket!
2013. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!