Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám megváltoztatni?...

Hogyan tudnám megváltoztatni? Nagyon el vagyok keseredve, ez így nagyon nem jó.

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos, nagyon-nagyon-nagyon nehéz vele.Nagyon hasfájós volt, elmúlt...pici kora óta ilyen.

Ha lerakom az a baja, ha felveszem mostanában már az is baj neki. Teljesen kivagyok, egész nap csak sír,ordít,kiabál ( nem jó ér

telemben), nyűglődik, ha lerakom veri magát jobbra -balra, egész nap kézben lenne bár mostanában már az sem mindig megfelelő neki. Nem játszik el egyedül egy pillanatig sem, mindig szórakoztatni kell,de azt is megunja 5-10 perc után.

Még csak forog, úgy közlekedik, gyógytornára járok vele. Tuti nem a foga és nem is a hasa. Éjszaka sem alszik jól.

Az a baj,hogy ettől az egész napos nyűglődésétől már a férjem és én is ingerültebbek vagyunk és ez csak veszekedést szül...ennyit még nem veszekedtünk a 10 év alatt, mint mióta megszületett.

Mit csináljak vele,hogy egy kicsit jobb legyen? Ez így baromira nem okés.

Negyon el vagyok keseredve és nem tudom elfogadni a helyzetet.

Hova vigyem el,hogy megváltozzon,vagy mit csináljak vele? Nem birom már,ez megy 9 hónapja. BELEFÁRADTAM!!!!!!


2013. máj. 7. 20:46
 1/9 Kerria ***** válasza:
100%

Sajnos nem vagyok szakértő, így csak a sima gondolatomat osztom meg veled.


Ami először eszembe jutott:

- valószínűleg nem tud lefáradni fizikálisan eléggé, így szerintem az első aktívabb mozgásig (esetleg mászás, a járásnál már biztos)elhúzódhat ez az időszak

- ehhez kötöttem a következő gondolatot is; valószínűleg az agyacskája már több, és újabb ingerekre vágyik, emiatt is lehet nyűgös (hintáztatni próbáltad? van olyan hinta amihez nem kell ülnie)

- a harmadik gondolatom, hogy valamit nagyon ki akar fejezni, csak nem tudja jól kimutatni Nektek!


Nem tudom, valamelyik gondolatom segít-e, de nagyon sok türelmet kívánok. Ha van a családban akire rá tudod bízni, pl egy hétvégére, akkor utazz el a Pároddal, kapcsolódjatok ki, attól kicsit feltöltődtök!

2013. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom,hogy ez a mozgásfejlődés miatt van.Ha megtanul mászni,álldogálni,járni más lesz,mert elkezdi felfedezni a saját kis világát.Addig is sokat sétáljatok,rakd ki magad mellé etetőszékbe,adj neki oda egy mobiltokot,és amíg csinálod a dolgod,magyarázz neki."Anya most kinyitja a csapot,mert el kell mosnia (Norbika pl.) cumiját,amiből olyan szépen evett"-és csak mond,közben vidd oda mutasd meg.És fokozatosan szoktasd hozzá az egyedülléthez,először csak két perc a járókában,közben ott vagy vele,aztán már kiszaladsz egy kávéskanálért.

TÜRELEM!

2013. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! Ezekre már én is gondoltam, de nem tudok ellene tenni, van hintája, szoktam hintáztatni.

Az a baj,hogy a 9 hónapja alatt semmi nem volt vele könnyű, és nem is látom a kiutat,hogy valaha könnyebb lesz. Egyébként imádom Őt, csak elegem van... Elmenni nem tudunk a férjemmel sehova, mert most van nála a szepa szorongás is

2013. máj. 7. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 9 hónapos neki is vannak nyűgösebb napjai. Már kint van 6 fogunk de jön a következő ő ezért nyűgös, hamar megúnja a játékot fogom kézben játszunk a szőnyegen ő már mászik 2 hete. Lassan biztos elkezdi tied is. Na meg a frontok megérzik szegények. De. és du. szoktunk járni sétálni utána jót alszik ezt ajánlom. Kérj tanácsot védőnőtől hátha mond valami praktikát. Mi is többet veszekszünk a kimerültségtől pedig nekem sokat segít anyukám is. Hidd el javulni fog a helyzet amint jobban lefárad elkezd kúszni, mászni. Sokan vagyunk ebben a helyzetben mint te nyugi!!Kitartás!
2013. máj. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bocs előbb elküldtem.

Most van nála a szepa szorongás és csak én kellek neki senki más, múltkor is ott aludt volna anyósoméknál,de este érte kellett menni,mert egy órán keresztül sírt utánam. Úgyhogy most még ez is rátesz neki.

2013. máj. 7. 21:03
 6/9 Kerria ***** válasza:
ohhh, akkor még egy kalap türelmet kívánok! Amit egy előző hozzászóló írt az nálunk is bevált. Menje el pl pisilni, de közben beszélj hozzá, aztán menj át egy másik szobába kicsit hosszabb időre de még mindig beszélj hozzá... így elég jól hozzá lehet szoktatni az egyedülléthez!
2013. máj. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Rajta nem fogsz változtatni. Mert nem lehet. Csak te tudsz máshogy hozzá állni. Sokkal több türelem ! Még kisbaba! Jobb lesz, ha mászik, tényleg.
2013. máj. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az olvasottak alapján szerintem nektek igazi többemberes babátok van. Nem tudom, ismered-e ezt a fogalmat, de érdemes utána olvasni a témának. Először is, jó tudni, hogy nem egyedül küzdötök ezekkel a problémákkal. Nem ti "rontottátok" el, ő egyszerűen ilyen, ehhez kell alkalmazkodni. Fárasztó nagyon, folyton szórakoztatni kell, de ha már mozog, könnyebb lesz. Igaz, akkor meg rohanni kell utána :) Szóval csak egy kicsit tartsatok még ki!
2013. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia! Egyet értek az előzővel, a babád többemberes. Nekem is ilyen az egyik gyermekem. Nem Te vagy az oka, ilyen a természete. Az enyém már 16 hónapos, még nem igazán könnyebb vele. A férjednek is meg kell ezt értenie, csak ez sajnos nem biztos, hogy sikerül. Ha nem érti meg, az egyedüli dolog az, hogy nem panaszkodsz, próbálsz vidám lenni, mert rámehet a házasságod sajnos. Olvass utána , teljesen más szemszögből fogsz mindent látni és jobban fogod érezni magad egy picit. Kitartás! Az ilyen gyerekek később kompenzálnak!
2013. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!