Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá a 7 hónapos...

Hogyan vegyem rá a 7 hónapos babámat, hogy igyon?!

Figyelt kérdés
A 2 nagyobbikkal nem volt ilyen gond(mindketten májusban születtek,szinte az első perctől adtam nekik inni).A legkisebb szeptember végén született,szopizott,így nem igényelte a külön folyadékot.Jön a nyár,meleg lesz/van,ráadásul el is utazunk(igen meleg helyre).Hiába kínálom(vízzel,babateával)kiköpi,nem kell neki.Reggel és este még szopizik,ám ez édes kevés(ami az ivást illeti).Mit csináljak?
2013. máj. 7. 20:53
1 2
 1/11 Kerria ***** válasza:
Mit eszik? Próbáld meg etetés közben itatni, egy egy korty erejéig...
2013. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Félóránként kínáld meg vízzel, vagy amivel szeretnéd. Az enyém sem ivott sokat, most 13 hónapos, vettem neki [link] ilyen poharat ezt szereti, cseppmentes, néha a földön dobálja.... Meg az enyém sajnos tápszeres volt nagyon fájt a hasa. Elég korán kapott gyümölcsleveket mert széklete sem volt. A védőnő mondta hogy vegyünk gyümölcscentrifugát és azzal csináltam neki minden nap barack-répalevet. Esetleg körtét tettem még bele. Azt szereti nagyon.
2013. máj. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lányom október elején született, és volt vagy 9-10 hónapos, amikor már egy decit megivott...

1 éves elmúlt, mire igazán elkezdett inni.

Amúgy az is számít, hogy még szopik, és az is számít mit eszik, ugyanis a zöldségekből, gyümölcsökből képesek "kinyerni" elegendő folyadékot.

Ha szépen fejlődik, nem kell aggódnod!

Addig meg mást nem tehetsz, minthogy kínálgatod (többféle módon: cumisüvegből, pohárból, csőrös pohárból - lehet valamelyik bejön majd neki).

2013. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

KÖSZI,anyukák!Kínálgatom,de kiköpi,és fintorog.A gyümölcslére is(mondjuk az csak kísérlet volt,az nem oltja a szomjat).Kaja közben sem kell neki,ha abbahagyom az etetést(kap már húst,gyümölcsöket,zöldségeket,persze a korának megfelelően),nem egyszerűen sír.Először elfogadja,aztán amikor rájön,hogy mi is az kiköpi,és ordít.Vettem neki csöpögésmentes,fogantyús itatót(hátha az tetszik neki,hogy Ő szabályozza),de csak rágja.Ilyen van: [link]

Most azt csinálom 2-3 napja,hogy napközben is kap cicit,hogy "igyon".De ez nem megoldás,a repülőn(nem lehet),odakint(ez nem lesz elég).

2013. máj. 7. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 7 hónapos és nem egy ivós fajta. Ő tápszeres, napközben hígítom a tápszert felére. Az egyetlen ami folyadékot még elfogad, az almának a főzőleve (almatea). Én szoktam a püréit csinálni, hígabbra csinálom, mint az üveges babaétel, így több folyadék jut a gyerkőcbe.
2013. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nem tudsz mit tenni, az én lányom is ilyen volt. Másfél éves korában kezdett el inni, napi 2 decit. De még az is édes kevés volt mert elvileg testsúlykilogrammonként kellene 1 decit meginniuk. Beleszámítva az ételben lévő folyadékot, hát az a 2 deci is édes kevés volt egy másfél évesnek 30 fokos kánikulában. Most 2 éves és azt mondom, hogy most már iszik úgy és annyit amennyit kell neki. Egy vagyont elköltöttem mindenféle pohárra meg itatóra meg millió féle italt is próbáltam, de semmit nem ivott. Vérvételen meg vizeletvizsgálaton is voltunk, de semmit nem találtak.

Ő ilyen gyerek, valószínű a Tied is ilyen. Szomjan halni nem fog, de azért kínálgasd folyamatosan.

Én már a nyári nagy melegben azt csináltam, hogy nurofenes fecskendőben szívtam fel a vizet és úgy nyomtam a szájába:(

Teljesen átérzem a kínlódásodat:(

2013. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
KÖSZI Nektek is!Kedves 6. válaszoló!Adtál egy kis reményt!A fiaim simán ittak,de a pici lány...hagyjuk.Nyáron Egyiptomba megyünk hosszabb időre-üzleti út-nem lehet,hogy ne igyon!Ott még éjszaka is bazi meleg van.A kisebbik éjszaka is többször felkelt inni(légkondi ide vagy oda).Jól fejlődik(69cm/7800gr).
2013. máj. 7. 21:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is ennyi idos es semmit nem iszik semmibol, csak poharbol hajlando inni. Probald meg, hatha nalatok is bejon.
2013. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 9 hós, de mi is küzdünk az ivással. 2 napja mondjuk megiszik 1,5 decit egy nap, aminek nagyon örülök, pedig sztem ez is kevés. Eddig fél-1 deciket ivott. Próbálom többször fél óránként megkínálni. Cumisüvegből kapja, de lehet, h szerzek be itatópoharat. De jó ötlet pohárból is megkínálni!
2013. máj. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fiam is alig ivott. Tiszta félelmetes! 2-3 évesen kezdett jobban inni, de néha most is gondok vannak . 4,5 éves már, de az óvónők is jelzik, hogy alig iszik. Amúgy semmi baja, de marha idegölő!
2013. máj. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!