Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislány babának...

4 hónapos kislány babának figyelni kell a nemi szervét?

Figyelt kérdés
Itt most arra gondolok, hogy szét kell neki húzni a punciját vagy még nem szabad bántani neki? Mikor hazajöttünk a kórházból az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy nem szabad neki bántani. Azóta nem is bántottam. De nem kell vele semmit csinálni?

2013. máj. 8. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Sosem húzod szét neki? Akkor hogy tisztítod??

Nem azt mondom, hogy direkt nyúlkálj bele, de fürdetéskor, törölközéskor, vagy amikor kakál, utána ha tisztítod, törölgeted, eleve látod neki ha széthúzod.

Azért is lényeges, mert itt a GYK-n is sok olyan anyukát olvastam, hogy ő vette észre otthon, hogy össze volt nőve a lánya puncija.

Nálunk sem nézi sajnos a doki, így magam ellenőrzöm neki.

2013. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig még nem húztam szét neki, mert azt mondták, hogy nem kell. Azóta pedig nem kérdeztem. Valahol viszont olvastam, hogy az orvosnak kellene megnézni mikor megyünk tanácsadásra viszont ő eddig nem nézte meg.. :S
2013. máj. 8. 10:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem jól lecseszett a gyerek nőgyógyász, amikor elvittem a lányomat, mert észrevettem, hogy le van tapadva a kisszeméremajka. Mondta a doki, hogy fürdés után a törölközővel szépen le kellett volna törölni, mozgatni a kisszeméremajkakat.
2013. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szeméremnyílásánál óvatosan meg lehet törölni a punciját, csak a hüvelyébe nem szabad nyúlni!!!
2013. máj. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt ajánlották, hogy pár naponta kammillateával mossam ki a szeméremajkaknál felgyült szennyeződést.
2013. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!