Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres anyukák, ti mennyit...

Évané kérdése:

Tápszeres anyukák, ti mennyit adtok a babának? Már elegem van az orvosból és a védőnőből, mindig csak azt mondják, hogy kevesebbet adjak a gyereknek, de így egyáltalán nem eszi meg azt a folyadékmennyiséget, amit kellene.

Figyelt kérdés

Most vagyunk 5,5 hósak és HA tápszert kap, mert allergiára hajlamos lehet. A tejem kb. 1 hó után drasztikusan leapadt és semmivel sem tudtam visszahozni. Mielőtt még valaki kérdezné, igen, az összes létező csodaszert és módszert kipróbáltam,ami csak létezik és felelhető bármilyen oldalon tanácsként, és SEMMI SEM segített. Szóval ebben a témában ne is írjatok. Én már elfogadtam ezt, nem nyüstölöm magam tovább emiatt, szóval nem kérek rámszállást az okoskodóktól. Ők ne is olvassák tovább.


A bajom a következő: A tápszer dobozain, interneten, könyvekben, mindenhol az ekkora baba folyadékigényét kb 800-900-1000 ml közt becsülik. Na az én orvosom még mostanában is a napi 5x120 ml-t javasolja, ami szerintem is kevés. Egyrészt többet evett volna mindig, másrészt rohamosan lecsökkent a súlygyarapodása. Ettől függetlenül jó súlyban van(7350 g), de így se fog súlyt duplázni fél éves korára(7600 g). Most csak azért lehet meg majd talán, mert elegem lett az orvos "tanácsaiból" és most már úgy etetem a babát, ahogy igényli. Könyvben olvastam hogy a HA start tápszerek ráadásul kifejezetten anyatej helyettesítők, mások mint a többi, így igény szerint bármennyit ehet belőle a baba. Tudni kell még, hogy túl vagyunk egy súlyos ekcémás időszakon és az azt követő nagyon száraz bőrt sehogy se tudtam elmulasztani, semmilyen hidratálással sem. Érdekes, hogy mióta a megfelelő mennyiségű folyadékot kapja a kicsi, a bőre rohamosan javulni kezdett, már szinte nyoma sincs a szárazságnak. Most a kérdésem az, hogy szerintetek jó-e ez így, vagy tényleg sok, hogy most jelenleg már megkapja a napi 5x170 ml-t? (A dobozokon jelölthöz képest még ez is kevesebb, az előírtnál...) Még valami. Anyatejet a mai napig kap a kicsi, kb napi 300-400 ml-t. A barátnőm anyatejleadó is és mellette nekünk is mindig ad, így kb 1-2 hét volt csak, amikor a kicsi nem kapott anyatejet, még 1-1,5 hós korában.

Bármilyen tápszerrel kapcsolatos tapasztalatot szívesen veszek. Nektek hogy telt ez a időszak, mikor mennyit kapott, elég volt-e, stb? Tény, hogy jó súlyban van a babám (ha végig anyatejet kaphatott volna, és etettem volna, ahogy igényelte volna, akkor már 4 hó körül súlyt duplázott volna), de én úgy látom, hogy ahhoz képest, amilyen az ő fejlődési, gyarapodási üteme lenne, elmaradunk messze. Jó a közérzete, jól megvan meg minden, de tudom, hogy másképp lenne neki a normális. Azt gondolom mondanom sem kell, hogy a kajáért ölni tudna, ha éhes, a világ összedől és óriási hiszti van.

Várom válaszaitokat!



2013. máj. 8. 12:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Naponta összesen testsúlykilogrammonként 150 mili a folyadékszükséglet, tehát a tej, tápszer, víz összesen. Ez a babádnál 1100 mili. Ennyit nyugodtan megihat tápszerből, de ennél lehet picit többet, vagy picit kevesebbet is.

Szerintem amit az orvos mond az nagyon kevés.

2013. máj. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem minden baba más, ne aggódj ezen. Az én kislányom tápszeres elejétől. Most 6 és fél hós, igaz, már elkezdtük a hozzátáplálást, de még most is nem mindig eszi meg a 120ml- t egy evésre, ha nincs más kaja, akkor sem. Sőőőt, általában 70- 90 a max. Már panaszkodtam a doktornőnek is, aki nevetve közölte, hogy nem látszik rajta, hogy éhezne. Nem tehet róla, kis tokás, hurkás baba ettől függetlenül. 6 hónaposan 7700 g volt, és 3250-nel született.
2013. máj. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nyugodtan ad a babádnak azt a mennyiséget, amit megeszik.


összehasonlításképp: az én kisfiam (születési súlya 3350 g) 5 hetesen már simán megette a 150ml-eket, ezt naponta 6-7-8szor, attól függ milyen meleg volt aznap.

5,5 hónapos korában kezdtem el a hozzátáplálást, de ezt a folyadékmennyiséget azóta is megissza (most 11 hónapos)

az adj azonnal ennem sírást én is ismerem! :))


szóval nyugodtam emeld az adagot, főleg, hogy látod, hogy a bőrének is jót tesz. :)

2013. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1-es és 2-es, köszönöm a válaszaitokat. Az orvosomban már amúgy is alaposan megrendült a bizalmam, amikor ekcéma eseten egyszerűen hazaküldött, hogy próbálkozzak mi használ a kicsinek, majdcsak találok valamit...

De nem értem, miért akarja ennyire rámerőltetni, hogy elég a napi 600 ml. Ennyit 1 hósan kellett ennie, és ahogy folyamatosan nőtt, idősödött, hízogatott egyre nőtt a folyadékigény is persze, de a doktornő be akarta szabályozni. Örültem, mikor sikerült a napi 6. etetés beiktatásával elérni, hogy többet egyen, erre szólt a doki, hogy mindjárt hozzátáplálás jön és csak 5-ször egyen. Megelégeltem ezt és most már azt sem hiszem el, amit kérdez. Szép lassan sikerült elérni, hogy 800-900 ml közé essen a napi bevitel, és végül 5 etetésbe lett ez benne. De ezek szerint szerintetek is ez még mindig nem annyi, amennyi kéne. Nos egyelőre ennyi lett, aztán mostmár hagyom, hogy egyen annyit, amennyit akar, majd növeli az adagot, ha akarja.


Ha már itt tartunk, talán másik orvost kellene keresnem...

2013. máj. 8. 12:41
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as, köszönöm a válaszod.:) Akkor ezek szerint nem az én fiam telhetetlen. Csak jó lenne ha az orvos nem a szöges ellentétét mondaná annak, amit más szakirodalmak meg dokik, meg anyukák is mondanak tapasztalatból.
2013. máj. 8. 12:43
 6/14 anonim ***** válasza:
szia, felejts el minden matematikai számolgatást szerintem. Én is azzal küszködtem, amivel Te. Az én kisfiam is anyatejet és tápszert kap, én is nézegettem, mi van a tápszeres dobozra írva. Először annyit adtam neki, amennyi rá volt írva, sőt azt a matematikai teóriát is kipróbáltam, de a gyerkőcnek nem volt elég az "előírt" adag. Úgyhogy azt csináltam, hogy elkészítettem, egy nagyobb adagot, és megnéztem, hány milliliternél hagyja abba, és "mondja", hogy elég. Az én babám most 7 hetes (igen, még picike), naponta 7x eszik 140 és 160 mili között, attól függően, hogy milyen napszak van, mennyire éhes, stb. A védőnő azt mondta, ez sok, etessem ritkábban, de azt gondolom, hogy az lenne a legnagyobb kitolás a kicsivel. Jól érzi magát, nincs nagy hasa, nem hurkás, voltunk ultrahangon, ott is minden rendben volt. Szóval etesd nyugodtan úgy, ahogy azt ő szeretné, adj neki annyit, amennyivel jóllakik
2013. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én a témához nem tudok hozzászólni, és nem akarok okoskodni, de szerintem ha ennyire nem bízol a dokiban, mindenképp' arra biztatnálak, hogy keress egy másikat, biztosan van normális! :)
2013. máj. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7 hetes babát ritkábban etetni?

az egy idióta!

még nagyon picike.

2013. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kerria ***** válasza:

A legtöbb tápszernél azt tapasztaltam, hogy 1 kanál tápihoz 30 ml vizet igényel. No az én torkos kislányomnak ez sosem volt elég. Mindig 40 ml készítettük, és így elegendő volt neki. Az orvos szörnyülködött amikor meséltem. Úristen-úristen ezt nem szabad. A következő alkalomkor, mikor rákérdezett azt mondtam kanalanként 30 ml vízzel keverem, és utána pluszban iszik még vizet... na ezzel nem volt baja. Persze nem így csináltuk, ugyanúgy folytattam az 1 kanál 40 ml adását. A mai napig nem értem, ha utána inná meg azt a vízmennyiséget az miért lenne másabb...ugyanoda kerül, a pici gyomrába.


Most 17 hónapos 10,37 kg és 80 egynéhány cm. Kb 7 hónapos koráig, majdnem 1 kg-val gyarapodott havonta, utána lelassult...


Szerintem add úgy ahogy igényli... majd ha szaladgál, akkor jóval kevesebbet fog enni...mert nem ér rá :) addig úgy csináld, ahogy igényli. A doboz, a net egy átlagot határoz meg, nem a Te babád igényeinek megfelelően állították össze.

2013. máj. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez a szakirodalom olyan, mintha valaki azt írná, hogy márpedig minden nőnek 39-es a lába, és aki nem ilyen cipőt hord az hujjuj. Agyrém...


Szerintem egy gyereknél, pláne egy ilyen kicsi gyereknél, normális, jó minőségű, és értékes tápszerből, anyatejből, vízből, ételből stb. nincs olyan, hogy sok.

2013. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!