Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szinte csak a tápot, gyümölcsö...

Szinte csak a tápot, gyümölcsöt és rizspépeket hajlandó megenni a 9 hónapos kislányom! Max.4-5 kanál főzelék. Volt/van valakinek ilyen problémája? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nő a foga, ilyenkor nem kell tenni semmit, elég folyadékot kapjon. Ez átmeneti, majd jó lesz újra, ha nincs fogbaj...
2013. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Már 6 hósan kellett volna rászoktatni a darabos ételekre, főzelékekre. Most már nehéz lesz, mert csak ezeket az ételeket szokta meg.

Türelem kell hozzá.

2013. máj. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem a foga miatt van, mert elég korán elkezdtük a hozzátáplálást, úgy 5 hónapos korától. Azóta nem hajlandó...
2013. máj. 8. 16:05
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es, te honnan tudod a kérdésből, hogy mikor kezdte el? Én 4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást mégis nagyon keveset eszik a 9 hónapos lányom. Ő is csak a tápszerből eszi meg a normál mennyiséget. Bár nálunk inkább a gyümölcs a problémás, nem a zöldség, bár abból is 100 gr körül eszik csak (gyümölcsből örülök ha 50-et). Én kitartóan kínálom, nem tudok mást tenni.
2013. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok, de ma kislányom megevett kb. 140-et, kisfiam (ő jobban eszi ezeket) 240 főzeléket:)) amit én csináltam ráadásul:)

kislányom a gyümölcsöt alig eszi, főzeléket jobban, ma lemértem 20-at evett üvegeset (almát nem szereti, banántól pöttyös, meggy savanyú, minden nap nem próbálkozom gyümölccsel


ha keveset eszik a babátok, adtok neki pótlást utána?

2013. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es: 6 hónaposan a darabos főzelékekre????? 6 hónaposan kezdtem kóstoltatni, de nem fogadta el, így 7 hónapos volt a fiam, amikor elkezdtük, cicifüggő :)

Ne erőltesd. Nálunk sem volt sláger, most 10 hónaposan már megeszi. Én átvertem: a husit gyümölccsel kevertem, a fehérjebevitel miatt. A zöldséget Sinemillel: először 1-1 kanál zöldséget tettem bele, majd egyre többet, ma már szinte mindent megeszik. Délelőtt kapott gyümit gabonával délután (ebédre sokáig szopizott) Sinemilt zöldséggel, husival. Most 2 hete kezdtünk ebédelni, már megeszi ebédre a főzeléket husival és este Sinemilt kap simán vagy gyümivel.

2013. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekünk ez 8- és 10 hónapos kora között volt: alig evett valamit, főzeléket csak ugy ha volt benne gyümölcs. Én adtam így neki, aztán fojozatosan kevesebb gyümit kapott bele, és 10 hónaposan leszokott róla. Több anyukától hallottam ezt, a léyneg h egyen valamit, ha tápszert eszik, akkor "éhen nem hal", és addig ki lehet valahogy ezt az időt bírni.
2013. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok! Örülök, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal!

Mindig mondogatják, hogy a táp ilyenkor már nem elég stb... de hát nem tömhetem bele ha nem szereti.

Kipróbálom amiket írtatok, hátha!!!!!

2013. máj. 8. 18:20
 9/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy a főzeléket nem tömhetem bele...
2013. máj. 8. 18:20
 10/10 A kérdező kommentje:

16:14-nek:

Én adok pótlásként tápot, különben sír ha éhes marad...

2013. máj. 12. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!