Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikreink vannak de az orvosok...

Ikreink vannak de az orvosok eddig nem tudták megmondani h egypetéjüek v kétpetéjüek. Milyen vizsgálat kell hozzá?

Figyelt kérdés
6 hónaposak kívülről egyenlőre egyformának tűnnek.
2013. máj. 9. 20:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Angol orvosok? Mert akkor elhiszem. :D
2013. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
nem igazán szokták ezt vizsgálni, általában szüléskor nézik ugye, de akkor se mindig derül ki
2013. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
30%

Tudtommal elég egy ultrahangos vizsgálat, ahol megállapítható eleve a nemük (ez még ugyan nem teszi egyértelművé a helyzetet), de a kétpetéjűek megtapadhatnak egymástól távolabb, külön magzatburokkal és méhlepénnyel rendelkeznek, amit azért már a 12. heti genetikain látni illenék. Nem vagyok orvos, csak figyeltem biológia órán. ;)


25 hkm

2013. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

2. vagyok, 3., sajnos azért ez nem ilyen egyszerű :)

bemásolok egy cikket:


Azt, hogy 1 vagy 2 petéjűek abból lehet látni az ultrahangon, hogy hány lepény és hány burok látszik. Ha egy lepény és két burok látszik az ultrahangon, akkor mindkettő lehetséges, ilyenkor szülés után DNS vizsgálattal lehet megmondani egy- vagy kétpetéjűek-e.


Ha 1 lepény és két burok vagy pedig 1 lepény és egy burok látszik, akkor egypetéjűek az ikrek.


A másik egyértelmű jel, hogy az egypetéjű ikrek egyneműek, viszont a kétpetéjű ikrek neme lehet azonos és el is térhet egymástól.


Szülésnél általában előbb megszületnek a babák és azután a placenta, ha azonban két placenta van, akkor először megszületik az egyik baba és a hozzá tartozó méhlepény, majd pedig a másik baba ugyanígy. Ikreknél a szülés első szakasza kevésbé megerőltető, nem olyan erősek a fájások, rövidebb a vajúdás, mint egy babánál, viszont a kitolási szak hosszabb a két baba miatt.

2013. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Kb 100 ezer forintos genetikai teszttel lehet kideríteni.
2013. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Kedves 2.!


Csak azért mertem ezt állítani, mert a nővéremnek pl. most születtek a két petéjű ikrei (egy kisfiú, egy kislány), és mikor ő utána kérdezett konkrétan a 12. heti genetikai uh-n, ugyanezt mondta neki a szonográfus. (Még rá is kérdezett, hogy biológia órán nem figyelt?)

2013. máj. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
nem kötekedni akartam és igazad is van, csak mivel a kérdező babái már 6 hónaposak, ezért "védtem meg", hogy ennél bonyolultabb kicsit, vagyis van bonyolultabb helyzet is, nyilván náluk erről lehet szó ha nem tudja most se :)
2013. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem is ikreim vannak és azért ennyire nem egyértelmű mint ahogy itt leírják egyesek. A dokim azt mondta 1 méhlepény volt, de majd idővel kiderül és nem a dokim a hülye, mert 18 heti genetikai Uh Debrecenben voltam és ott is azt mondták 1 méhlepény van és egyneműek, az meg hogy 1 vagy 2 petéjűek majd kiderül ha megszülettek. Erről a 100 forintos vizsgálatról én is olvastam valahol.
2013. máj. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Találtam egyet

[link]

2013. máj. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
csináltatsz egy dns vizsgálatot és megtudod, mást nem tehetsz.
2013. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!