Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos szoptatott fiú...

2 hónapos szoptatott fiú babánál tényleg kevés ez a súly?

Figyelt kérdés
3350 grammal született, 1 hónaposan 3850 volt, jelenleg pedig 4500. Igény szerint szoptatom, így szinte egész nap szopizik, mégsincs 5 kiló, ahogy elvileg lennie kéne. Az egész családom szerint tápszereznem kéne, hisz biztos ezért igényli ennyiszer (bár szerintem leginkább csak komfortozik rajtam). Éhezhet akkor is, ha csak akkor vonaglik cicin, ha puki/böfi készül?
2013. máj. 9. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Már miért kellene 5 kilósnak lennie???Ezt a baromságot!

Nagyon sokat hízott a babád, ne aggódj a családod butasága miatt!

2013. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ezzel nincs gond. Főleg ha az rovos és a védőnő nem mondja hogy kevés. Nem gépek a babák....
2013. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kerria ***** válasza:
51%

Ha van anyatejed, ne tápszerezd!- szerintem...


Te rendesen étkezel? Mert ugye amit eszel, abból jut neki is, csak tejformátumba :)


A súly valóban kevésnek tűnik, de mihez képest. Nem egy könyvet nevelsz, aki pont annyi, mint az átlag... Ha a doki, védőnő nem jelez, akkor szoptasd igény szerint, esetleg mérlegelj, hogy mennyit szopizik egy alkalommal.

2013. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nézd, egy kg-t hízott, két hónap alatt. Nem egy gépről beszélünk, aki menetrend szerűen csinál mindent. Ha azt veszed észre, hogy fokozatosan hízik, jól lakik szopás után, akkor fölösleges tápszerezni. A magad belátása szerint etesd, ne aszerint, amit a család mond. A te babád nem? Te látod, hogy jó-e neki így. Lehet, hogy később majd többet fog hízni. A fejlődés üteme méhen belül és kívül is eltérő. Ha nem szól a védőnő, hogy baj van, akkor ne is foglalkozz más véleményével.
2013. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem teljesen jól csinálod
2013. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
szerintem ne tapszerezd. az en babam is ennyit hizott es azt mondta az orvos, hogy nagyon szepen fejlodott. ha szopizik es nem nyugos, akkor biztos nem ehes.
2013. máj. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az 5 kilót a kalkulátorokból, tábkázatokból veszik, amik tényleg ennyit írnak, és a babám éppen a határon mozog. Igazából jót akar a család, de én vagyok az első "újgenerációs" kismama, nekik teljesen új az igény szerinti szoptatás, csak annyit látnak, hogy folyton rajtam akar lenni, biztos éhes. Ez pedig engem is teljesen elbizonytalanít, nem tudom meddig "normális", hogy ennyire nem tudja elfogadni a pocakon kívülj világot
2013. máj. 9. 21:48
 8/12 A kérdező kommentje:

A védőnő egyelőre várakozási állásponton van, de kérte, hogy továbbra is mérjük rendszeresen.

Az étkezésre különösebben nem figyelek, azt eszem, amit a terhesség alatt is, meg előtte is, nem különösebben egészséges, de nem is zsírban tocsogó. Bár sokat nasizok, annyira kívánom az édeset...

Hát a fiam hangulata elég végletes, van hogy simán elnézelődik, gügyörészik, vigyorog, aztán egy pillanat múlva kitör, és semmit nem lehet vele kezdeni, csak cici. A védőnő szerint többemberes baba lehet, mivel vannak egyéb erre utaló jellemvonásai, de én még nem akarom/merem ezt kijelenteni.

2013. máj. 9. 22:05
 9/12 anonim ***** válasza:
Semmi gond nicns vele. Fiam 3 hónaposan volt 4200g és 3200vel született és még hosszú is volt (most is az).
2013. máj. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 aNyuszka válasza:

Hmm, három gyerek után most "gugliztam ki", hogy milyen az a többemberes baba:D

Szerintem kedves kérdező azt majd megsúgják az ösztöneid, ha nem lesz neki elég a szopi:) Ne aggódj ezen! A súllyal sem kell foglalkozni, mindegyik baba más és más! Például: a középső kisfiam és a kicsi lányom grammra ugyanannyi súllyal született, 3900-zal. A fiam 4 hónaposan volt 8,5 (!!!) kiló, a lányom 8 hónaposan volt 8,5 kiló, ugyanaddig (10 hónap) szopiztak, ugyanúgy lettek hozzátáplálva. A lányom most 2 éves, így most néztem vissza pont a fiam 2 éves súlyát, és a kiscsaj visszaelőzött: ő most 15,8 kiló, a fiam "csak" 14,8 volt:D A különbség talán annyi, hogy a lányom sokkal előbb csinált mindent mint a fiúk. A fiam 2óránként szopizott egy órát, éjjel is, ez neki komfort volt, nekem kevésbé... de evett-aludt. A lányom végzett 10 perc alatt, 2 hetes korától gyakorlatilag végigaludta az éjszakát, cserében napközben alig-alig, viszont ha fent volt sem sírt, inkább nézelődött...és hihetetlenül hamar elindult. Szóval visszatérve a kérdésedre: minden gyerek más és más, nem szabad őket táblázatokba szorítani... amíg a mérleg pozitív, a baba láthatóan jól érzi magát, jól alszik, széklet rendben, addig te se aggódj:) És hagyd, hogy az ösztöneid vezessenek, én is meghallgattam/tok mindenkit, de mindig úgy cselekedtem/cselekszem ahogy az ösztöneim súgják. A családdal pedig vigyázni kell, mert ők még a kb 30-50 évvel ezelőtti módin nőttek fel, a 3 óránként szoptatáson,éjjel teán(...utána meg csodálkoztak hogy 3 hónap és elapadt a tejecske...) ezt is szépen meg kell hallgatni, okosan bólogatni, utána úgy is te irányítasz-illetve a babád igényei;) Egyébként meg ha jól emlékszem, nekünk anno havi fél kilót mondtak, az nektek is simán megvan.

Jó egészséget és jó babázást kívánok!:)

2013. máj. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!