Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség az anyatej...

Meese kérdése:

Mi a különbség az anyatej helyettesítő és kiegészítő táp között?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kisfiam és a párom anyatej helyettesítő helyett kiegészítő tápot vett!Adhatom azt a fiamnak vagy várjak vele 6 hós koráig?
2013. máj. 10. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

nem, nem adhatod!!

Sajnos venni kell egy anyatej helyettesítőt, a kiegészítőt tedd el, 2 hónap múlva jó lesz:)

6 hónapos kor alatt nem lehet anyatej kiegészítőt adni!

2013. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat:)!Azért is kérdeztem mert elég sok helyen olvastam,hogy van aki odaadja...!De mi a különbség a kettő között?
2013. máj. 10. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:
az anyatej helyettesítő hozzátáplálás előtt van, a kiegészítő meg közben, és utána
2013. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az anyatej-helyettesítő tápszer kizárólagos táplálékként adható 6 hónapos korig, semmi más nem kell mellé!

Az anyatej-kiegészító tápszer fő célja már a folyadékpótlás, a már megkezdett hozzátáplálás mellett, tehát összetételükben más.

Persze 6 hónapos kor után is lehet 1-es tápszert enni.

Azoknál a babáknál szokták már ajánlani a kiegészítőt 6 hónapos kor alatt, akiknél 4 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást, de mindenképp orvossal kell konzultálni vagy védőnővel.

Sokan azt mondják, nincs különbség, nem igaz. Összetételükben van különbség. Ha még nincs a baba hozzátáplálva, valószínűleg a 2-es tápszer nem lenne neki elég, hamarabb megéhezne, míg ugye az 1-est kizárólagos táplálékként lehet adni. Persze a nagy melegben az 1-es tápszer mellett is ajánlott vizet adni.

6 hónapos kortól ajánlott a 2-es, mikor már szilárdat is eszik a baba, plusz folyadéknak. Persze a megfelelő vitamin és ásványi anyagok bevitele miatt is fontos, hogy 6 hónapos kor után is tápszert egyen a baba, ha nincs anyatej. Valószínűleg baja nem lenne a babádnak, de szerintem hosszú távon nem elég a 2-es tápszer, ha még nem eszik szilárdat megfelelő mennyiségben.

Én mind a 2 gyerekemnél 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, de 2-es tápszert 6 hónapos koruk után kaptak, addigra már kiváltottam több étkezést is, így a tápszer csak reggel és este kellett.

Azt pl. már én sem értem, hogy mi a különbség 2-es és 3-as tápszer között, vagy a junior tejitalok között.

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a 2-es tápszer 2 éves korig adható tehéntej helyett.

2013. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húh ez sokat segített!Mostmár legalább értem mi a különbség!Már én is elkezdtem a hozzátáplálást,de akkor várok inkább 6hónapos koráig!Köszönöm a válaszokat :)
2013. máj. 10. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!