Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar a saját helyén...

Miért nem akar a saját helyén aludni?

Figyelt kérdés

Kislányom 18 hónapos múlott és eddig szépen aludt a helyén, igaz csak 23 óráig, vagy legkésőbb éjfélig és akkor áthoztuk hozzánk/közénk. Előtte reggel 5-ig szépen aludt a helyén, viszont most két napja elaludni sem hajlandó. Majdnem egy óra hiszti után a férjem feladja és áthozza.

Mi lehet az oka? Mit rontottam el?

Van valakinek hasonló tapasztalata?


2013. máj. 10. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna átvinni közétek.. Kisfiamat fokozatosan szoktattam le a köztünk alvásról, nem volt egyszerű, de sikerült. Miután elaludt mindíg bevittem az ő ágyába. Ezt kb. 1 hétig csináltam, utána este betettem az ő ágyába, sírt akkor simogattam, vigasztaltam de nem vettem ki csak ha nagyon nagyon sírt. Amikor megnyugodott az ölemben, vissza az ágyba és így tovább.. Kitartónak kell lenni.
2013. máj. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a férjem akarja áthozni. Ezen már nem is egyszer volt összetűzésünk. :(

Nagyon el vagyok keseredve.

2013. máj. 10. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Hát igen rájött hogy akár közöttetek is el lehet aludni. okos a kiscsaj. meg kell vele beszélni hogy ez így nem jó tűzz ki egy dátumot hogy innentől külön alszotok aztán egy kedvenc plüss legyen az aki vigyáz rá minden éjjel helyettetek. nem tudom működne-e csak ez jutott eszembe. de mondani könnyebb mint véghezvinni. remélem sikerül.
2013. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez kényelmetlen nektek? Mostanában én is néha odaveszem magunkhoz a kisfiamat, ha rosszul alszik, aztán ha felébredek, visszateszem az ágyába. Néha itt is alszik el, aztán átteszem őt a helyére. Mondjuk nekem elalszik ott is, ha mellette fekszem, szintén másfél éves. Miért gondolod, hogy elrontottad? Szerintem szeparációs szorongása is van, mert nap közben is sokszor kapaszkodik belém, néha ejjel is a nyakamba, olyankor szoktam odavenni magam mellé. Szerintem majd kinövi.
2013. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sedacurforte ***** válasza:
Szeparációs szorongás. az enyém hónapokon át azt csinálta, hogy este mellettem aludt el, persze még szopizik, de nem tudtam berakni a kiságyába, mikor megpróbáltam , egyszerre fent volt. Megoldás a következő lett: egy heverő felső részére új szivacs és huzat került, kis lábak az aljára, mellé tudok feküdni, ott elalszik, ott tudom hagyni persze a szélére párnákat rakok, hogy ne essen le. Nagyon tetszett neki az új kis ágya. Most 21 hónapos.
2013. máj. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez szep.szorongás 2.-ik hulláma:

[link]

2013. máj. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A gyerekekkel nagyon következetesnek kell lenni.

Ha egyszer ki tudja hisztizni hogy köztetek aludjon újra és újra próbálkozik majd és nagyon kitartóak tudnak lenni.

Sajnos ilyenkor van az, hogy a szülőnek kitartóbbnak kell lennie.

Egyik ismerősöm is beszoktatta a gyereket közéjük és azóta is ott alszik 2,5 éves. Most a csaj megint babát vár és nem tudja kiszoktatni a kicsit az ágyból. Így apa a gyerekkel alszik ő meg egyedül.

Nem hinném, hogy az ilyesmi túl jó hatással lehet egy párkapcsolatba.

Én szigorú vagyok ezen a téren. Mindenki a saját ágyába kell hogy aludjon.

2013. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!