Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek milyen az anyósotokkal...

Nektek milyen az anyósotokkal a viszonyotok?

Figyelt kérdés
Az én "anyósom olyan, hogy mivel nagyon messze lakunk egymástól, ezért semmit sem hajlandó segíteni gonoszságból, mert hogy nem látja az unokáját. Csakhogy anyagi okokból sem mi, sem pedig ő nem tud jönni. Párom megy néha, de akkor sem küld soha semmit az anyja. Szerintetek ez milyen dolog? Nektek besegít anyós a babátokba?
2013. máj. 11. 09:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy a párom nővérének a kisfiát, másik unokáját állandóan elhalmozza mindennel.
2013. máj. 11. 09:27
 2/15 anonim ***** válasza:
nekem szerencsém van,még pocakban van a baba de már hozza a kis ruhákat.Elég jó a viszonyunk még idáig.
2013. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hmmm... mi ugyan elég közel lakunk egymáshoz, de így is csak hetente egyszer jönnek, vagy mi megyünk hozzájuk. Segíteni? Soha, még akkor sem, amikor hazahoztuk az egy szem unokát a kórházból. Inkább "jó tanácsokkal" látott el, hogy még mosogatok, felmosok, tegyem a gyereket az ágyba, had sírjon, de hogy ő mosogatott volna el, hát azt már nem..lassan 2 éves a kicsi, persze tanácsokat a mai napig kapok, de kezdi észrevenni, amikor elviszi egy délelőttre, hogy mellette sem főzni, sem takarítani nem tud, így kicsit megenyhült a jó tanácsokat illetően. De nem is vártam-várom el, hogy nálunk mosogasson,megoldottam eddig is, ezután is.
2013. máj. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ji a viszonyunk es kapunk ezt azt.. De alapvetoen ha nem jonne nem adna akkor se lenne semmu gond. (jo a segitsegde alapvetoen magunknsk vallaltuk a babat... Nem neki. )
2013. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azért azt most nem tudom összerakni, hogy "anyagi okokból nem tud jönni" és "gonoszságból nem segít".

De most akkor mi van? Ha nem tud jönni, mert gondolom nincs pénze, akkor miből és mit küldjön nektek?

Gondolom itt alapvetően rossz a kapcsolatotok, minden más meg igazából kifogás.


Az én anyósomék is szegények, és nem nagyon jönnek hozzánk. Mi megyünk, kb. havonta egyszer, és akkor sok-sok szeretet kapunk, mást nem tud adni, de nem is várunk el semmit.

2013. máj. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nagyon harmonikus a kapcsolatunk, heti-kétheti 1x látom. Kedvesek de távolságtartóak vagyunk egymással. Nem kérem a segítségét, csak különleges helyzetekben, és fordítva is így van. Anyámmal hasonlóan állok. A babánkat nem bízzuk másra, ketten a férjemmel megoldunk mindent. Kapunk alkalmakkor ajándékokat, és viszünk is. Tökéletesen működik a három lépés távolság.
2013. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Fiam születése után megszakadt a kapcsolat anyósomékkal, szóval a lehető legideálisabb a kapcsolatom vele, sose látom :)


Nekem senki se segített be a gyerekkel kapcsolatba, se anyagilag se sehogy. A kórházból hazajöttünk a babával és férjemnek menni kellett dolgozni én főztem-mostam takarítottam, és azóta is így van. 8,5 hónapos a fiam.

2013. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Csak én vagyok ilyen szerencsés? Le leszek pontozva!:D


Anyósom 3-4 éve minden hétvégén a kedvenc ételeimet főzi, ha kiejtem a számon, hogy: Hmmm, ez biztos finom lehet!- következő hétvégén már meg is lep vele. Ha megtudja, hogy nadrágot szeretnék venni magamnak vagy bármit a 10 hós unokájának már adja a pénzt...sorolhatnám, de amúgy már nekem kellemetlen, hogy mennyire rendesek és persze hiába mondjuk, hogy nem kell adni semmit, meg főzök én, neki és apósomnak ez alap, nem is lehet őket visszautasítani. Szerencsére a szüleimmel is a testvéremmel is szuper a viszonyunk, nekik is az jelenti a boldogságot ha segíthetnek, pedig senki nincs eleresztve anyagilag!

2013. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pillanatnyilag megtartjuk egymással a 3 lépés távolságot. Amikor hazajöttünk a kórházból, két napig ő hozta az ebédet, ami nagyon rendes volt tőle. Viszont harmadik napon már megjegyezte, hogy milyen poros a pult, igazán le lehetne törölgetni. Azóta eltelt másfél év, kb. 5 alkalommal volt nálunk. Kb. 5 km-re lakik a város szélén, minden nap jön be, de hozzánk sose jön el. Mi kéthetente megyünk pár órára. Mindig hangoztatja, hogy ő bármikor szívesen segít, miért nem szólunk neki. Persze ha szólunk, akkor éppen mindig más dolga van. Múlt héten azért nem ért rá, mert készült egy ballagásra, amire végül el se ment. Olyan minden lében kanál típus.

Volt egy fél év, amikor nem beszéltünk egyáltalán. Nagyon kiosztottam, mert az én szüleimet kezdte el szidni, akik 25 km-ről busszal-vonattal jönnek segíteni, ha kell. Az volt a baja, hogy ők miért jönnek hozzánk, miért van kulcsuk a mi lakásunkhoz. Ez betette nálam a kiskaput. Azóta nekem nem mer okoskodni, szépen kimérten megvagyunk egymás mellett.

2013. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as! De jó neked, becsüld meg őket nagyon!

Az én szüleim 0-át tudnak adni. Anyósom van csak , apósom már meghalt. Ő ad amennyit a pénztárcája enged. De nem sok mindenben segit. Bezzeg a sógornőmékre van pénz főzni minden hétvégén bazi nagy szatyrokkal mennek.

2013. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!