Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha anyósom nem...

Mit tegyek, ha anyósom nem engedi, hogy elválasszam a babámat?

Figyelt kérdés
Hat hónapos és már két hónapja egyre kevesebb a tejem, kínlódás az egész. Hajnalban és reggel még tudok szoptatni, ebédre püréket kap, a többi tápi. A hajnali és a reggeli szoptatás sem olyan, mint kellene lennie, mert már nem tudja teleenni magát és nyügösködik, sírdogál, mert éhes, kb óránként szopizna de nem jön. Elhatároztam, hogy nem szenvedünk tovább, neki se jó, meg nekem se. Ezt elmondtam anyósomnnak aki kijelentette, hogy rossz anya vagyok és nem érdemlem meg a gyerekem. Hogy ő nem egyezik bele, hogy ne szoptassam tovább. Kész elmebaj. Ráasásul most klimaxol, semmit nem lehet vele megbeszélni mert megsértődik és elbőgi magát. Mit tegyek? Hogyan mondjam meg, hogy semmi köze a döntésemhez?
2013. máj. 11. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
"Semmi közöd a döntésemhez." Ilyen egyszerűen...
2013. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
na szegényem jó kis anyóst fogtál ki. olyannak kell lenned mint neki: légy erőszakos mondd meg neki hogy márpedig azt csinálsz amit akarsz mert ő a te babád!!! megtudom érteni a döntésedet ebbe SENKINEK nincs beleszólása csak neked! esetleg a férjeddel együtt is szólhattok hátha úgy jobban eljut az agyáig.
2013. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
2es vagyok, lemaradt hogy számíts rá sértődés nélkül nem fog megoldódni ez a helyzet de nézd a jó oldalát később nem fog beleszólni másba :)
2013. máj. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De most tényleg, mi köze van hozzá?

Jár hozzád szopi-ellenőrzésre? :)

Ha már nem jó a szoptatás, hagyd abba, és ne kösd az anyósod orrára.

Komolyan nem értem az ilyen anyósokat. Nem az ő dolga, nem avatkozhat bele. S pont.

Ha meg még klimaxol is, akkor esélytelen hogy most ész érvekkel meggyőzd. Hagyd rá, vagy mondd, hogy még szoptatsz. Hihetetlen...

Ilyenkor áldom az eget, hogy anyósomnak egyszer nem jutott eszébe belemászni az intim-szférámba.

2013. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Már most érdemes leszögezned, hogy ebbe például nem engedsz beleszólást. Te gyereked, te döntésed. Neki is volt gyereke azt úgy nevelte ahogy akarta, most ebbe neki nincs beleszólása. A határt meg kell húznod, legyél határozott, mert később rosszabb lesz. Tudnia kell, hogy hol a helye az életetekben, meddig mehet el. Először lesz némi duzzogás, de majd megbékél.
2013. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem engedi???? majd a melledre rakja napi 5 ször vagy mi??? Részvétem az anyósod miatt. :(
2013. máj. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hú micsoda gondok lesznek még itt később...


Ki a gyerek anyja? Ennyi az egész. Soha senkivel nem kell foglalkozni, a te gyereked majd te tudod mi a jó neki.

2013. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ITT nincs semmilyen kérdés...a te gyermeked és nyilván azt teszed amit a legjobbnak látsz...ne engedj beleszólást ,mert késöbb méginkább hatással akar lenni rád...6honapig szopiztatni dicséretes dolog és ha nem megy tovább akkor igenis hozzá kell táplálni...anyósod korlátolt
2013. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél? Amit te magad jónak látsz. Nem kell hozzá engedély senkitől, gondolom nagykorú vagy.

Tanúság: legközelebb nem az anyósoddal akard megbeszélni az ilyen és hasonló kérdéseket. Max. ha tanácsot vársz tőle, de ha valamit magad már eldöntöttél, akkor csináld úgy.

Majd beletörődik, esetleg kicsit duzzog, de az unoka rámosolyog és megbékél.

2013. máj. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Minek beszélsz meg ilyesmit mással? Akárkivel. Kire tartozik ez? Eleve tapintatlanságnak és bunkóságnak tartom, ha akárki megkérdezi, hogy szopik-e a gyerek. Ez magánügy. Hacsak nincs valami allergiája, vagy hasonló, akkor SENKINEK se lesz baja, ha nem kap akár egész életében anyatejet, fel lehet nőni tápszeren is.
2013. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!