Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek hányszor esik el...

Gyermeketek hányszor esik el és mekkorát?

Figyelt kérdés
Kisfiam egy igazi örökmozgó, nagyon nehéz leültetni, most múlt 2 éves. Kisebb korában kétszer is esett akkorát, hogy mivel a fejét is beütötte bevittük a kórházba ahol megröntgenezték és szerencsére semmi baja nem volt. Tegnap azonban a kádban csúszott meg (mindig van bent csúszásgátló) és a szeme alatt nagyon belilult neki és a szemhéja is felszakadt. Rohantunk a kórházba, ahol kifogtunk egy nem éppen emberbarát dokit, aki röntgen után annyit kérdezett, hogy mi van ez a gyerek nem lát???...Épp elég volt végig aggódni az úton, hogy csak semmi baja ne legyen a kisfiamnak, nemhogy még ilyen kérdéseket is tolerálni...látta, hogy mindketten a férjemmel tiszta idegek vagyunk, a gyereknek bár a nem lett nagy baja, azért össze kellett varrni a kis szemhéját. Érzéstelenítőt nem kapott, majd megőrültem annyira rossz volt, hogy sírt mert biztos nagyon fájt neki. Az ijedtség nagyobb volt mint a baj szerencsére, de mégis nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy mi volnánk rossz szülők, vagy ez másokkal is megesik? Közben azt is tudom, hogy nem jó, hogy már 2 évesen 3x röntgenezték, de hogy hagyhatnám csak annyiban ha beüti a fejét...mit tesztek/tennétek, nálatok hogy van ez? Hogy lehet ezeket a dolgokat elkerülni? És az ítélkező embereket vajon hogyan kellene kezelnem-bár ez érdekel legkevésbé egy ilyen helyzetben...
2013. máj. 11. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

A fiúnk is esett már párszor, de szájfelrepedéssel, kisebb, nagyobb búbokkal a fejen, néhány kék-zöld folttal és sebbel megúszta.

Mondjuk amennyire csak lehet, mindig figyelek rá, hogy ne ugráljon, ne másszon fel olyan helyre-helyen, ahol nagy a balesetveszély és azért óvatosságra intem őt is, de hát folyton nem lehet az ember a gyereke nyomában, történnek balesetek, szerintem ez ezzel jár.

2013. máj. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon lehet ez ellen sajnos semmit tenni, balesetek mindig előfordulhatnak, bárhogy is figyel az ember :(.

De ez a doki nagyon szemét volt, főleg, hogy érzéstelenítő nélkül varrta össze. Komolyan forr a vérem, ha ilyet hallok, ráadásul ilyenkor az ember hirtelen köpni, nyelni nem tud, csak örül, ha nincs semmi komoly baj :(.

Jobbulást kívánok nektek!

2013. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy magamat ismerem, ilyen helyzetben biztos megrángattam volna a dokit...

Nyugi, jól tettétek, hogy bevittétek :-)

2013. máj. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon jól esik, hogy ezeket írjátok. A dokiról annyit, hogy épp a héten voltunk nála ortopédiai magánrendelésen és már ott is nagyon foghegyről beszélt. Én annyit szóltam vissza tegnap hirtelen, hogy a látásával nincsen baj, de ortopédián is voltunk akkor biztos járni se tud...aztán a nővér próbálta a helyzetet menteni, hogy a doki arra gondolt, hogy az esés óta volt-e látásprobléma... Igen ezen én is kiakadtam, hogy érzéstelenítő nélkül varrta össze, de most mondjátok meg, elég egy ilyen orvos és nem tudsz mit tenni. Azért nem akartam beszólni neki, mert nem akartam, hogy úgy vágja bele a tűt a kis bőrébe, ez a kiszolgáltatottság és kétségbeesés, hogy a gyereknek ne legyen baja, még most is fáj a fejem és ráadásul ehhez a dokihoz kell visszamennünk ortopédiai kontrollra másfél hét múlva...még egyszer köszönöm a biztató szavakat, jól esik
2013. máj. 11. 12:47
 5/9 anonim ***** válasza:

3 éves lesz a kislányom júliusban. Nem esett sokat, de 2x mégis voltunk már ügyeleten :-(.

Először tavaly nyáron, épphogy 2 éves múlt. Megbotlott és a lépcső sarka melletti fa játékába beütötte a homlokát. Mivel azt hittük, hogy a lépcső sarkába verte be, vittük az ügyeletre. A rtg-t csináltak, hála semmi baj nem volt. Tapasszal összehúzták.

3 héttel ezelőtt a napközibe esett el:-(. Bedagadt és lilult a homloka közepe, horzsolások voltak rajta és 2x hányt, ügyelet:-(. Sajnos agyrázkódása lett, 2 napig benn voltunk. Szerencse, hogy súlyosabb következménye nem lett:-( Nagyon normális dokit fogtunk ki, mind 2x ugyan az volt.

Nem tudsz sajnos mindent kivédeni. Bűntudatom van, mert nem tudtam megvédeni, bár nem voltam ott:-(. Az orvos veletek meg bunkó volt.

2013. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs lehetőséged máshova vinni? Esetleg valamilyen magánrendelésre?

Én biztos tiszta ideg lennék, ha még egyszer meglátnám ezt a sintért :(.

2013. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Abban reménykedek, ha visszük varratszedésre nem ő lesz, de ezt sajnos nem tudom előre. Ortopédiára viszont hozzá kell majd mennünk kontrollra. Bár lehet, hogy addig keresek mást, még nem döntöttem el. Tegnap óta olyan félelem van bennem, hogy mi van ha ez sokkal nagyobb feladat, mint amihez fel tudok nőni...már maga az is rossz, hogy félek/féltem a kisgyereket mindentől, nem akarom, hogy ezt érezze rajtam szegény.
2013. máj. 11. 14:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Na ilyenkor örülök hogy olyan a férjem, amilyen! Biztosan megrángatta volna a dokit, nem is kicsit. De szerintem én sem tűrném el az ilyet... érzéstelenítő nélkül.. kizárt dolog! Légy egy kicsit tökösebb, az ilyen idiótákat pedig nem szabad érvényesülni hagyni! A gyerekedről van szó! Ha legközelebb mentek, már előre húzd fel magad, hogy ha esetleg beszól valamit azonnal letudd reagálni. Nem kell agresszívan viselkedni, csak szép lazán kezeld le, hogy tudja, nem ő szarta a spanyol viaszt.
2013. máj. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Így utólag én is legszívesebben behúznék neki egyet, de akkor attól féltem, hogy a gyerekemen áll majd bosszút ha beszólok bármit is. Szerintem ő pont az a típus, aki csak a magafajta sznob embereket tartja valamire és egy orvossal szemben úgysem lehet igazam...de forr bennem a düh és biztos, hogy legközelebb ha egy rossz szót is szól akkor vissza fogok szólni neki. Igazad van, tökösebbnek kell lennem.
2013. máj. 11. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!