Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor erdemes gyereket vallaln...

Mikor erdemes gyereket vallalni a mai fiataloknak?

Figyelt kérdés

24 evesek vagyunk, hosszu tavra tervezunk de persze semmi nincs kobe vesve! En csak akkor szeretnek gyereket ha fuggetlenek vagyunk anyagilageletbeb es existenciaban is!

Mit gondoltok milyen alapvető feltetelei vannak a gyerekvallalasnak?!



2013. máj. 12. 01:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Ha arra vártok mikor lesz meg az anyagi háttér akkor sosem lesz gyereketek. Mi a férjemmel is mindig ezt mondigattuk, hogy majd lesz gyerek ha lesz sok pénzünk rá... már-már csak kifogásból mondtuk, mert mindenki azt kérdezte mikor jön már a baba. Én szerettem volna, de férjem még nem állt rá készen. De kivártam... 4 év házasság után elkapta a vágy a gyerek után. Teherbe is estem 3 hónap alatt. Nem mondhatnám, hogy anyagilag túl jól álltunk, de valahogy az ember mikor tudja, hogy hamarosan szülő lesz, 300%-ot ad bele mindenbe. Hihetetlenül felpörögtek az események.. mert valahogy mi is többet tettünk a dolgokért mint előtte.
2013. máj. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Ja és mikor terhes lettem 25 éves voltam, férjem 27. Most június végére várjuk a picit.
2013. máj. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

21 evesen ferjhez mentem es 23 evesen babat terveztunk. Aztan vegul szetmentek utjaink es megismertem a mostani ferjem, akivel sokkal boldogabb vagyok. 33 evesen szultem az elso babam. En azt mondom, hogy 30 alatt ne vallalj (vagy legalabbis 25-26 alatt, mert addig erdemesebb vilagot latni, karriert csinalni, utazgatni stb. A baba oriasi kotottseg! Ha megszuletik nincs visszaut es veled lesz orokre. Nem tudsz sok olyan dolgot csinalni, amit baba nelkul csinalnal..


az anyagi joletre nem erdemes varni, persze ne legyen hitel hitel hatan, de tokeletes anyagi let ugyse lesz (altalaban). Mi is alberletben lakunk, mindig mondtam h alberletbe nem szulok gyereket, most mar azt mondom miert ne?


na szoval szerintem erdemesebb kicsit kihasznalni a fiatalkort mielott erre a nagy (es csodas!) vallalkozasba fogsz!

2013. máj. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
21 évesen mentem férjhez, már akkor szerettünk volna babát, de csak tavaly 23 évesen sikerült teherbe esnem, 24 voltam amikor megszületett férjem pedig 28. Ha arra vártunk volna hogy saját ház meg hogy mindenünk meglegyen, akkor soha nem lett volna gyerekünk. Nem élünk nagy lábon, de okoskodással meg ügyes gazdálkodással kijövünk pedig én minimálbérről jöttem el szülni, férjem is kicsivel keres minimál felett. Megoldjuk, nem bántam meg hogy bevállaltuk.
2013. máj. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem feltétlenül értek egyet veled, kiss vera! nem mindenki bánja meg a "korai" gyerekvállalást, nem mindenki él "kicsapongó" életet a 20-as évei elején, tehát nem biztos,hogy ha most gyermeketek születne, azt éreznéd,hogy kihagysz valamit. mi 23 évesek voltunk,mikor teherbe estem, igaz még csak egy hónapos a poronty,de egy percig nem hiányzik a buli,hiszen előtte sem jártunk szórakozni.

Szerintem,ha már önfenntartók vagytok, van munkátok, meghitt otthonotok (nem feltétlenül saját,hisz a mai világban sokan nem engedhetik meg maguknak sajnos...), és a kapcsolatotokat is elég stabilnak érzitek egy babához, akkor hajrá!

Sok sikert! :)

2013. máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Véleményem szerint a két legfontosabb feltétel a gyerekvállaláshoz:

- Nagyon stabil párkapcsolat. Szívem szerint házasságot mondanék, de azon egyrészt sokan megbántódnának, másrészt meg sajnos ma már a házasság sem biztosíték semmire. De addig, amíg a kapcsolat "nincs kőbe vésve", nem szabad gyereket vállalni.

- Mindkét szülőnek stabil, bejelentett munkahely, az anyának megfelelő hosszúságú munkaviszony, hogy kapjon normális gyedet. Így arra az esetre is jobban be vagytok biztosítva, ha az apa esetleg elveszítené a munkáját, vagy egyéb okokból kerülnétek nehéz helyzetbe, nagyobb az esélye, hogy Te (is) munkába tudjál állni. Sajnos ez sem biztos, sok cég nem veszi vissza a kismamáit, de még mindig esélyesebb, mint új helyre bekerülni.

Ezeken kívül persze kell a megfelelően érett személyiség, de ezt elég nehéz körülírni. Saját, pláne hitelmentes lakás, kertes ház, autó, több milliós megtakarítás nem szükséges.

2013. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%

már alig várom, h nullára pontozzatok, de egyetértek kiss verával. :)

25 alatt elhamarkodott döntés szülni. egyrészt a személyiség még nem ért meg rá, egyszerűen az embernek szüksége van arra, hogy éljen, világot lásson, élettapasztalatot gyűjtsön, amit később hasznosíthat a gyereke nevelésénél.

ez talán a legfontosabb a gyerekvállalásnál. az anya érettsége, felkészültsége.

a másik, ami számomra elengedhetetlen, hogy legyen biztos lakhatás, bejelentett munkahely apa-anya részéről egyaránt. na, meg azért egy autó sem árt, elég macerás busszal-villamossal cipelni egy csöppséget meg a teljes heti bevásárlást.


ja, és persze egy stabil, jól működő, felelősségteljes párkapcsolat. ahol szintén nem tudok elmenni a számok mellett, és azt javaslom, hogy 3évnél fiatalabb kapcsolatba ne vállaljanak gyereket. még így is érheti meglepetés akármelyik felet, de legalább a rózsaszín felhők már nem árnyékolják a szabad kilátást.

2013. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Na,utolsó,mindenünk pontosan megvan,amit írtál,mégis "csak" 23 éves vagyok,24évesen fogok szülni. Most akkor azért várjak még,mert tudom,hogy milyen dátum van az anyakönyvi kivonatomban,pedig ha pontosan ugyanilyen lennék,ugyanilyen körülményekkel néhány évvel később,akkor már "beleférnék" az ideálisba.

Vagy most jön a kivétel erősíti a szabályt mondás??

2013. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

minimum 3 éves kapcsolat? 15-20 év után is válnak el párok. sztem nem kell számszerűsíteni. egy felelősségteljesen, komolyan gondolkodó ember érzi,h. megfelelő e kapcsolat, jók-e a körülmények. igaz ha egy útszéli akárkit megkérdezünk,h. felelősségteljesnek gondolja-e magát,tuti igen a válasz. tehát,h. valójában ki az, az majd csk akkor derül ki,ha megöregwdtünk.

szívesen találkoznék 10-20 év múlva azokkal,akik azt mondják,h. gyereket csak 30 felett, saját házba, több százezres megtakarítással...stb. benne van a pakliban,h. ő akkorra elvált lesz, munkanélküli,albérletben, a 20 évesen gyermeketvállaló meg boldog családot ápol még mindig.

2013. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Mi egy év után vállaltunk babát. Egy hosszú kapcsolatom volt a mostani párom előtt,amolyan tini"szerelem" féle. Tanultam belőle,tudtam,hogy mit nem akarok,mit nem tudok elviselni egy férfiban,mit várok el a másiktól. A párom is túl volt egy 5 éves kapcsolaton,ugyanígy vélekedett. 3 hónap után összeköltöztünk,már akkor éreztem,hogy hosszúéletű lesz a dolog. Voltak kisebb viták persze,de minent meg tudtunk és tudunk a mai napig beszélni. Tudtam,hogy vele szeretném leélni az életem és ő is ezt érezte/érzi. Rengeteget buliztam tiniként,úgy 19 éves koromig,utaztam is,világot láttam. Nekem elég volt,köszönöm. Mikor nem voltam terhes sem vágytam már bulikra. Én 21 vagyok,a párom 27. Terhes lettem januárban,megszületett a fiúnk október elején. Februárban voltunk 2.éve együtt. Még mindig úgy érzek iránta,mint a legelején,ő a másik felem. A kisfiam csak még jobban összekovácsolt minket,nem mintha nem lettünk volna jól nélküle is,de így vagyunk teljesek. Imádjuk őt is,egymást is. Ha megkérdeznék,hogy máshogy csinálnám-e,várnék-e,határozott NEM a válaszom. Nekem így jó,stabil kapcsolatban,boldogan. Igaz,én 18 éves koromtól dolgoztam külföldön,a párom 20 éves kora óta. Nálunk az anyagiak nem képeztek akadályt,de így is nagyon sokat beszélgettünk róla,mielőtt belevágtunk. Viszont én is látom,hogy mi van itthon,nagyon lehetetlen helyzet,bizonytalan minden. De annyi biztos,hogy egy gyerek olyan rejtett tartalékokat hoz elő belőled,amikről azt sem tudtad,hogy léteznek. Mindig csak arra várni,hogy mikor lesz biztos,nem jó ötlet szerintem. Lehet,ha elértek arra a pontra és bevállaljátok,utána pár hónappal összedől minden. Bármi lehet. Én kívánom Nektek,hogy sikerüljön megvalósítani az álmaitokat,úgyis csak akkor lesz gyerek,ha készen álltok rá. Ez csak egy vélemény,tudom,hogy sokan le fognak pontozni a korom miatt,de az is csak egy dolod. Ismerek 30 éves anyukát,aki állandóan lepasszolja a gyerekét,sosem viszi ki sétálni,mert ő nem szeret,stb. Az,hogy ki mikor érik meg az anyaságra,az teljesen egyéntől függő.
2013. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!