Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy veszélyes a babákat hason altatni/fektetni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mert a csecsemőhalálban meghalt babák között többet találtak hason fekve mint háton.
2013. máj. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért, amiért az első írta.

2010. nyarán szültem és nekünk azt mondták, hogy vagy hason vagy oldalt fekve altassuk, hanyatt fekve ne.

2013. máj. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jól írta az első.

Nálunk viszont csak ez jött be. Két hétig kínlódtunk a háton alvással, mikor hasra raktam éjjel és végre nyugodt éjszakánk volt. Azóta is hason szeret elaludni, 4 éves.

2013. máj. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha bukik, még nem tudja a fejét forgatni, a saját hányásába bele fulladhat !
2013. máj. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
sokan meglepődnek,mikor mondom,hogy a mi babánk csak hason alszik. ha hanyatt fekszik,akkor gyakran "megretten", vagy kalimpál és ettől felébred. így sokkal nyugodtabban alszik. az első 1-2 hétben nem mertem hasra tenni. mostmár a nyugodtabb alvás érdekében igen.
2013. máj. 12. 09:49
 6/11 A kérdező kommentje:
a bukásba fulladás nem háton van? ha hason fekszik,akkor kifolyik. hogy fulladna bele? max ha kistengert bukik vissza.
2013. máj. 12. 09:51
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 1,5 hónapig küzdöttem, nem jöttem rá, hogy a Fiam miért alszik olyan nyugtalanul. Én sem mertem hasra tenni. Aztán egy rokon (gyerekorvos külföldön) tanácsára hasra tettem. Azóta semmi baj az alvással.

Egyébként sztem ha pl. visszabukik sokkal veszélyesebb hanyatt. Ja, és nem tudom ki hogy van vele, de az Én Fiam már pár hetesen is forgatta a fejét...

2013. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a mi lányunk is forgatja a fejét már legalább 2 hetes kora óta, sőt, a vállamon sokáig meg is tartja, már nem bukik le a buksija, csak néha még-meg imbolyog.
2013. máj. 12. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én babám nagyon hasfájós volt szegény, és kizárólag csak hason fekve tudott igazán mélyen aludni. Ha a hátára fektettem, 30 percen belül felébredt.

Ezért nem is erőltettem a dolgot.

Hason fekve aludt mint a bunda. Légzésfigyelőt használtunk, ezért én is nyugodt voltam, hogyha bármi történne, azonnal ott tudok lenni mellette.

Szerintem légzésfigyelő mellett nyugodtan lehet hason fektetni.

2013. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Légzésfigyelő nélkül alszik 9 hónapja hason!
2013. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!