Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez nem undorító?

Szerintetek ez nem undorító?

Figyelt kérdés
Tegnap, amikor mentem vásárolni a 9 hónapos kislányommal, összefutottam egyik kolléganőmmel, behajolt a babakocsiba és elkezdte csókolgatni őt, ráadásul a száját, én meg rászóltam, hogy ugyan ne puszilgassa már a száját. Hogy lehet szerintetek ilyet csinálni? Más gyerekéhez csak úgy behajolni meg stb, ráadásul ki tudja, kit csókolgatott előtte. Azt mondta, hogy ugyan már és újra behajolt, nekem sem kellett több, utána el is toltam onnan. Nektek van ilyen pofátlan ismerősötök, aki úgy viselkedik a babátokkal, mintha családtag lenne?
2013. máj. 12. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez a szájra puszi nekem is erős ezt csak mi csinálhatjuk nem a 7. szomszéd is. jó nagy bunkóság volt tőle, én is elvittem volna a gyereket onnan. simogassa meg a karját vagy bánomisén de ez azért kiverte volna nálam is a biztosítékot.
2013. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Pontozzatok le, de én a saját gyerekem száját se puszilgatom..
2013. máj. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én se puszilgatom a gyerekem száját! Annyira undorítónak tartom, puszilgassa aki akarja, de az ember szája tele van bacival, amitől a gyerek beteg lehet. Idegen, meg ne is puszilgassa, simogassa meg a karját meg a pociját. Azt is utálom mikor az arcát csipkodják...
2013. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Én se puszilgatom a Fiam száját. Sőt, senki sem a családban. Jól szájon is vágtam volna az illetőt.
2013. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
De inkább nem volt normális az illetö,én se puszilom egyik gyerekem száját sem idegen gyereket meg csak megdicsèrem .
2013. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

inkább tapintatlan, és bunkó.


nincs, remélem nem is lesz.

2013. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg undorító. Szerencsére velünk eddig még nem fordult elő ilyen, remélem nem is fog. Én már attól is rosszul vagyok, ha a kezét megfogják, mert ugye állandóan a szájában matat...

Én sem szoktam szájon puszilni, bár ő mostanában kezdi megtanulni, hogy hogyan kell puszit adni, és ha néha rá tudom venni, hogy adjon puszit, akkor a számra adja, én meg nem fogok elhúzódni. Na de én az anyja vagyok, más ne csókolgassa szájon a fiamat.

A másik amitől forog a gyomrom, és ilyet viszont szinte minden nap látok: cumi leesik, anyuka szépen leszopogatja, körbenyálazza, aztán beteszi a baba szájába. Guszta...

2013. máj. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szinte biztos voltam benne, hogy ezt mindenki felháborítónak tartja majd, legszívesebben felpofoztam volna, de sajnos nem tehettem meg, de ha legközelebb meglátom őt, úgy csinálok majd, mint aki észre sem veszi, tovább megyek. Sajnos elkerülhetetlen kolléganőmmel a találkozás, mert egy helyre járunk vásárolni.

Utolsó válaszoló! Az miért undorító, hogy egy anyuka beteszi a szájába egy pillanatra a leesett cumit? Én egyszer csináltam ilyet, mert jobb ötletem nem volt. Általában van nálam pót cumi, akkor pont nem vittem és leesett a földre az utcán a cumi. Messze voltunk még itthonról, babám meg sírt, kénytelen voltam kicsit a számba venni, nem vagyok szájbeteg. De én sem szoktam a kislányom száját puszilgatni, én is sok ilyet látok és nem értem, hogy ezt miért kell.

2013. máj. 13. 00:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, számomra a cumi bekapása ezerszer undorítóbb, mint a szájra puszi. Hiszen ilyenkor az anyuka a saját nyálát adja a baba szájába.

De nem csak gusztus kérdése, egészségtelen is, és nem kell "szájbetegnek" lenni ahhoz, hogy az legyen. A felnőttek szájában (az egészségesekében is) egy csomó baktérium él, többek között a fogszuvasodást okozó baktériumok, ami a babák, kisgyerekek szájában normális esetben még nem található meg. Na ezek a bacik okozzák (a túlzott cukorfogyasztás, és a fogmosás elhanyagolása mellett) azt, amikor az óvódások tejfogai helyén csak fekete csonkok láthatóak.

Nálunk mindig van pótcumi, de ha épp nem lenne, lemosnám ásványvízzel, de ha az sem lenne nálam, akkor legrosszabb esetben egy törlőkendővel (olyannal, aminél nem baj, ha a baba szájába kerül) letörölgetném, mielőtt visszaadom a cumit a babámnak.

2013. máj. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!