Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babáddal vagy...

1 év körüli babáddal vagy olyan babával aki már jár te be tudsz ülni bárhová?

Figyelt kérdés
Barátnőm pár napja elhivott egy kávézóba,de mivel nem tudtam megoldani,hogy a fiamra vigyázzon valaki mondtam neki,hogy vele megyek és hááááát a kávézó nem biztos,hogy jó megoldás,mert fiam nem egyhelyben ülős tipús amióta meg jár azóta meg végképp nem.Ő erősködött,hogy ugyan csak 20-30perc stb.Amúgy ő gyermektelen.Ok beültünk,de a kisfiam ahogy gondoltam 5perc ülés után úgy gondolta,hogy rohangál a kávézóban igy én gyorsan bedobtam a kávét és sétálgattam vele majd közöltem barátnőmnek,hogy igya és menjünk.Erre ő azt mondta,hogy más gyerekkel simán lehet kávézgatni és egyebek az én fiam hiperaktiv.Más tényleg betud ülni kényelmesen,nyugisan egy kávézóba vagy akárhová a babájával?
2013. máj. 12. 11:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Nem..Egy évesekkel, főleg amelyik már jár, nem igazán megoldható. A barátnőd meg elég tapló, már bocs, hogy még meg is jegyzi, h más gyerekkel simán lehet kávézgatni. Én erre azt válaszoltam volna, h menjen azokkal akkor. Majd ha neki is lesz 1 évese, szerintem hívd el te is, majd mikor nem bír vele, közöld, hogy "dehát Te mondtad, hogy simán megoldható".. pf.
2013. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Dehogyis. Barátnőm látszik, hogy gyermektelen.

Egy járni tudó babának az a normális, hogy nem ül egy helyben és fel akar fedezni mindent.

Mi a férjemmel és a barátainkkal rendszeresen beülünk a helyi kávézóba beszélgetni, de lányom nem ült meg egy helyben egy alkalommal sem, ment jött, mindent megnézett.

Ez a normális, ők így fedezik fel a világot.

2013. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

bocsi

*barátnőd (ne ez enyém) :)

2013. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha véletlenül fővárosi vagy:


[link]


Itt a játszótér együtt van egy hostel bárjával, lehet kávézni.

2013. máj. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

Az én lányom 13 hónapos, tud járni, imád szaladgálni, de mi azért simán beülünk enni-inni, a hónapban lesz a házassági évfordulónk is, és mi hármasban étterembe megyünk. Ő is falatozhat, iszogathat, amíg mi, amíg várunk szokott nálunk lenni pár neki való falat, babakeksz, vagy kap az asztalról valamit, szalvétát, itallapot amit megnézegethet, de a táskámban is van néhány érdekesség, amit nézegethet....


Szerintem ez egyrészt mentalitás függő, de az is számít, hogy hogy szokja meg, van amikor üldögélni kell...

De ettől függetlenül szerintem egy gyermektelen ne mondjon véleményt olyanról, amiről csak hallott...és legközelebb inkább hallgasson rád a helyszín kiválasztásánál, hogy hol tudtok beszélgetni egy kicsit :)

Úgyhogy emiatt ne idegesítsd magad!

2013. máj. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, ebből a legelsővel már 7-8 hónapos korától nem lehetett sehova beülni vagy bemenni ahol neki úgy 20-30 percet nyugton kellett volna ülnie. Tényleg. Teljesen lemondtunk az ilyen dolgokról se egy étterem (de még egy rövid ebéd SE fért bele, mert ő nem igazán szeretett enni sose mai napig nem egy nagy evő enni is futtában evett kb.) se egy kávé se egy cuki, mindig mindent menetközben vagy felváltva oldottunk meg a férjemmel.

Második gyerek: vele jobban el lehetett lenni de csak mert nagy kajás és amíg jött a kaja a szájába addig szépen nyugton volt, mondjuk úgy se nagyon lehet se figyelni se enni hogy közben valamelyikünk őt etette de azért jobb volt a helyzet vele.

A legkisebbem pedig áldott nyugodt egy baba, most 21 hónapos de pici kora óta 1 óra a max amit eltölt a babakocsijában de addig nem nyűgösködik.

Szóval vele be tudnék ülni fél órára bárhova (szoktunk is néha) de sose mondanék ilyet hogy milyen gáz az a gyerek aki nem marad nyugton mert tudom milyen ha NEM marad nyugton. Tök természetes az is.

2013. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez gyerekfüggő. A kislányom most 2 éves de soha nem volt abból gond, ha beültünk valahova együtt. Étterem, cukrászda - mindenhol jól viselkedik. Bár mondjuk hozzáteszem, mindig kap ő is valamit enni-inni, és általában van nálunk valami amivel el tudom szórakoztatni közben. De nekem is van olyan ismerősöm aki soha nem tudott sehova beülni a gyerekével bár mondjuk az ő gyereke diagnosztizáltan hiperaktív.
2013. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én be tudok ülni. Szerencsém van a lányommal, szeret "olvasni", rajzolni.


Nincs valami játék ami leköti egy időre?

2013. máj. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Szép barátnő mondhatom! Majd ha lesz neki is akkor kritizálja a más gyerekét! Esetleg! Majd rá jön ő is, hogy egy gyerek nem egy gép!
2013. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az én fiam 11 hónapos,még nem érti ha azt mondom neki,hogy várjon,vagy mindjárt.Babakocsiban ő is el van 1 órát is ha megyünk vele,ha nem akkor 20-30percet.A kávézóban nem babakocsiban volt,hanem az ölemben,na az max 5perc és lelép.Őt minden érdekli,mindent látni akar és fogdosni,érzékelni.Játékai új helyeken nem kötik le,mert azokat ismeri,hiába direkt nem adom oda neki otthoni játékra.Ő inkább lelépett,odament 2 nőhöz,levette a sapkáját és odaadta nekik:D
2013. máj. 12. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!