Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek havi "mennyibe kerül"...

Nektek havi "mennyibe kerül" az egy éves babátok? Úgy értem mennyi pénzt költötök el rá és pontosan mire?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 16:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hát az utóbbi időben rengeteget költöttünk rá, mert ugyebár elindult, így vettünk neki egy "egészségesnek" mondott cipőt vagyis szandált 9000-ért, aminek az orrát már az első éles bevetéskor, legyalulta, úgyhogy az maradt játszóteresnek, és kellett egy szépet venni normális alkalmakra, amikor nem csúszik mászik a földön. Nah meg egy zárt cipőt....utóbbi kettő akciós volt, de így is a cipői csak 25.000-be kerültek a hónapban.

Ezen kívül mivel jön a nyár, meg jó nagyot nőtt, újítani kellett a ruhatárát...nem tudnám megmondani mennyi ment el rá, mert mindig 1-1 darabot vettem meg, ami megtetszett, de 20.000-ben biztos ez is benne volt...ha nem több...


Havi szinten ami fix, az most már viszont kevesebb, mint korábban, mert olcsó, nem márkás pelusra váltottunk (bugyipelus), amivel kb 8000 a havi adag kb, tejpépet meg egyéb babakajákat már nem nagyon eszi meg, úgyhogy már a mi kajánkat eszi. Így csak a junior gyerekital, amit veszünk neki, hát azt viszont nem tudom meddig elég egy doboz, még nem vagyunk olyan rutinosak benne, 13 hónapos, de egy doboz 1,2 kg-os 4500-5000 ft között van...talán kettő megy el belőle havonta, a reggeli és esti kajához...

2013. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Árakat nem tudok írni, mert külföldön élünk, de leírom hogy most mik kellettek , kellenek neki.


Első cipő (az kb 10.000ft), tavaszi kabát, mellény, legalább 3-4 pulcsi, mert kinőtte az előzőket, harisnya, zokni, rövidnadrág, kis szoknya, tavaszi sapi, kalap, szülinapjára most kapja a 3 kerekű bicajt, nemrég kapott kismotort, gyerek joghurt, baba "zabkása" (angolul porridge), ugye neki a 100%os gyümölcslevek, a pelenka, popsitörlő.

Hirtelen ennyi jut eszembe, de most vennem kell még neki pólókat is, meg body-t mert kezdi kinőni.

Mostanában így költségesebb, de most nőtt egy nagyot, meg igényli a "komolyabb" játékokat is :)

2013. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Kb 50-60 ezer. Ebben benne van a pelus, kaják, meg egyebek. Ruhát cipőt csak 2-3 havonta kell venni, ha ezezeket árát leosztom ez a minimum ami kijön.
2013. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%

Érdekes amit írnak az előttem levők.

Nekem max. 15 ezer ft-om van a gyerekre 1 hónapban és ezzel szerintem túl sokat is mondtam.

Igaz, még nincs 1 éves, de valahogy muszáj leszek megoldani ennyi pénzből, sőt, igazából 10 ezer az, amit biztonsággal rá tudok úgy költeni, hogy marad nekem is mit enni és a rezsit, albérletet is ki tudom fizetni.

Ruhát turiból lehet venni olcsón, cipőt kínaiban, játékokra meg nem fogok költeni max. használtan vateráról.

2013. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
Kínai cipő a gyerekre, akkor már inkább járjon mezitláb. Havi 10-15ből tuti, hoyg nem jön ki normálisan egy gyerek.
2013. máj. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
27%

Márpedig ki fog jönni ennyiből, mert nem tudok többet rákölteni.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen anyuka a világon aki nem teheti meg, hogy többet költsön mégis felneveli a gyerekét.

Nem hiszem el, hogy egy átlag fizetésű ember is rá tud költeni a gyerekére havi 30ezer forintot.

Azokról nem is beszélve akik hozzám hasonlóan egyedül élnek munka nélkül albérletben.

Az én gyerekkoromban se adtak rám márkás cipőt, a lányom se fog belehalni, ha nevesincs cipőt kap, vagy nem lesz soha életében Fisher Price játéka.

2013. máj. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
Nem, belehalni nem fog, csak éppen komoly izületi gonjdia lehetnek. Átlagfizuból simán kijön egy gyerekre ennyi, akinek meg nincs az ne vállaljon, havi 10ből a pelenka sem jön ki.
2013. máj. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
38%

De hülyeséget írsz utolsó!

A pelenka havonta nekem 4500ft körül van, napi 4-5 fogy.

Ésszel kell vásárolni, nem mindig a legdrágább a jobb.

Ha pedig csak a gazdagok vállalnának gyereket régen rossz lenne ez a világ.

Fú, de fel tud dühíteni az ilyen ostoba, elvakult hozzászólás, hogy minek vállaltunk gyereket ha nincs rá havi több 10ezrem?!?!!!!

2013. máj. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
3-5-8-as, olyan aranyos vagy :). Pontosan tudom mit irsz, képzeld, en 5 hónapig szemeztem egy Fisher Price kiskacsával, mire megvettem nagy boldogan Húsvéti ajándéknak a kisfiamnak, és olyan büszke voltam magunkra :). Ennek ellenére azt hiszem én is többet költök 15e-nél a gyerekemre, de valamiből le kellene szorítanom :(...
2013. máj. 13. 00:24
 10/21 A kérdező kommentje:
Ja, és az enyém egyenlőre mezítláb jár...
2013. máj. 13. 00:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!