Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Tudnátok...

Tapasztalt anyukák! Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném,hogy azért itt írok,mert a védőnőmet 3!!! hónapja nem érem utol! És felmerült egy pár kérdésem,amire szeretnék választ kapni!


10 hónapos a gyermekem,van már 2 foga,és most egyszerre jön újabb 3. Kajákkal kapcsolatban lenne kérdésem!

Adhatok neki újkrumplit? És minden más zöldségből mehet neki a friss, új zöldség?

Ehet kölest?

Vacsorát mire váltsam ki neki? Főzelék félére? Vagy ti mit adtatok vacsorára?


A mai problémám,hátha tudtok rá választ adni,vagy hogy van e okom aggódni? Nagyon jó étvágyú, jó alvó. De ma... Éjszaka 14 órát aludt, ( amúgy 12 szokott ), a reggeli tápszeréből csak 100ml evett meg, egy óra múlva az ébredést követően megint elaludt, ebédnél a szokásos adagja helyett csak a felét ette meg,vagy még annyit se, aztán megint aludt kb 2 órát ( amúgy napközben ha alszik is ebéd után plafon az egy óra ). Mikor felkelt,az ebéd maradékát próbáltam odaadni neki,de kb 5-6 kanál után azt is elutasította,viszont rengeteget iszik,csak azt fogadja el,semmi mást. Illetve egy kis kenyeret sikerült még bele könyörögnöm. 2 órát volt ébren,most megint alszik... Betegség lappang benne, vagy a frontok miatt alszik olyan sokat ( ugyanolyan jó kedvű,mint máskor csak aluszékonyabb ) vagy a foga piszkálja őt esetleg?


Előre is köszönöm a segítségeteket


2013. máj. 12. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is aluszékony volt a lányom mikor jott a foga,o nem sirt hanem aludt...Bár nálatok nemtudom mi lehet igy kivulálloként,de igen van ilyen h a foga miatt alszik tobbet.

Kolest nemtudom ehet e, de krumplit és zoldségeket mindenképp adhatsz neki már.

Mi tejpépet szoktunk vacsizni ennyi idosen.

2013. máj. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy mehet mindenből a friss, új zöldség, csak az újkrumplit is hámozni kell, nem csak lekaparni a héját...

Kölest én már adtam ennyi idősen neki, kölesgolyót mindenképp, de szerintem ételben is lehet simán.

Én úgy csináltam egyébként, hogy reggelire meg vacsira ment neki a tápszer, és reggeli után kapott pár falatot abból amit én ettem (persze csak ha neki való volt) és este is, vacsi előtt 1 órával kb kapott szilárd kaját, mondjuk kis kenyeret csirkesonkával, sajttal, padlizsánkrémmel stb, de volt olyan is, hogy benyomott egy fél friss zsemlét csak úgy magában :) És ez még most is így van nálunk, már 13 hónapos...


A mai napotok miatt pedig, egyenlőre nem aggódnék, lehet az idő zavarta meg, nyomja az idő, meg hát a foga miatt simán lehet, hogy inkább inni szeret, mint enni. Majd meglátod, ha nincs hőemelkedése, láza, szerintem csak ennyi, majd meglátod, hogy alakul a holnapotok...

2013. máj. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!