Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babámnak láza nincs, de sűrű...

Babámnak láza nincs, de sűrű fehér trutyit szívtam le tőle. Nagyon nyugtalan. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy meg van\lesz fázva egy kicsit vagy a fogzásnak is lehetnek ilyen tünetei, főleg,ha nyugtalan, bár én nem vagyok orvos,de a kisfiamnál is volt orrfolyás, szörcsögés fogzáskor.
2013. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ, kb. erre a 2-re tippeltem én is. Hogy lehet eldönteni, hogy fogzás vagy megfázás?

Tegnap óta szörcsög, nyugtalan volt már éjszaka is. Napközben tegnap vidám volt, de rajtam "lógott", ha leraktam nyügös lett :) Ma már eljátszott úgyis ha nem volt a kezemben, de azért nyugtalan volt még így is. Az ínye fehérebb alul, mint eddig volt... első baba, 5 hónapos múlott.

2013. máj. 12. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kezd el köhögni,nem dugul az orra orrszívás után,akkor szerintem fogzás, legalábbis az én kisfiamnak fogzásnál nem dugult az orra, csak ha meg volt fázva. Megfázásnál az én kisfiam mindig nagyon köhög, kijutott belőle idén rendesen.
2013. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogzás nem okoz náthát, csak azért hiszik azt, hogy mégis, mert fogzáskor legyengülhet a babák, gyerekek immunrendszere, így fogékonyabbá válhatnak kórokozók elkapására. És maga a kórokozó, ami lehet vírus vagy baktérium, okozza a náthát.

Ha még fehér az orrváladék, akkor vírusos jellegű a betegség. Bár nem tudom, mennyi idős, de ha még pici, akkor mindenképpen mutasd meg az orvosnak, aki ilyet esetben tud nektek tünetenyhítő gyógyszereket írni, amivel könnyebbé teheted a babád számára a betegséget.

És persze figyeld a lázát, illetve ha sárgássá vagy zöldessé válna az orrváladék, akkor pedig mindenképpen orvos, ugyanis az bakteriális fertőzésre utal, arra pedig antibiotikum kell.

Jobbulást kívánok!:)

2013. máj. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp vidd orvoshoz, majd az megmondja. A kisfiam most pont így volt, semmi láz csak nagyon taknyos volt, kaptunk antibiotikumot, így is 8 napig elhúzódott.

8,5 hónapos kisfiú anyukája

2013. máj. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Délelőtt egyszer kellett csak orrot szívni és most este. Egész nap nem szörcsögött. 2 hete volt torokgyulladása, akkor köhögött, lázas volt, most nincs köhögés. Akkor nagyon levert is volt. Azért vagyok ilyen tanácstalan, mert most csak az orr trutyi van. Mindenképpen orvos lesz.
2013. máj. 12. 20:21
 7/8 anonim ***** válasza:
ha feheredik az inye akkor ott nemsokara fogacske fog kibujni. szerintem ez okozza az orr folyast. az enyemnel is ez volt, de lazas is let!
2013. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet, hogy most kígyót békát fújtok rám, de adtam neki egy pici nurofent, mert nyöszörgött, kezdett fájdalmasan sírdogálni. Most nyugodtan alszik. Lehet még is csak a foga piszkálja...majd holnap a doki néni eldönti.
2013. máj. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!