Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újabb hozzátáplálási kérdés?!

Újabb hozzátáplálási kérdés?!

Figyelt kérdés

Kérdésem:

A célom az étkezések kiváltása lassan, tehát mindig szopi előtt fogom adni az új ételeket. Egyelőre almalé, majd almapürénél tartok. A tízórai kiváltása szerintem menni fog, gyümölcsökkel, már most is alig akar utána szopizni.


A zöldségeket akkor ebédkor adjam neki ugye? Vagy mindent tízórai időben kóstoltassak vele? Répát krumplit szeretnék következőre. Mikor kezdjem el adni? Tízóraikor a gyümölcsöket (alma majd barack stb) és mellette ebédkor a zöldségeket próbálgassam?


Köszönöm!


Ui: nincs valami útmutató, ami gyakorlatias példákat tanácsokat ad? Csak táblázatokat találok, hogy mit mikor, de semmi gyakorlati anyagot..


2013. máj. 12. 20:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak ebédidőben kóstoltass vele zöldségeket. Tízóraira csak gyümölcsöt adj, 6 hónapos kor után már glutént is.

Ha már kiváltották a tízórait, tehát már ismeri minimum az alma-, barack-, banán pépet és olyan 120-150 között meg is eszik belőle, akkor térhettek át az ebédre. Először pl sütőtököt próbáld. Aztán 6 hónapos kor után husi is mehet.

2013. máj. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem meg ki kell próbálni, mert pl az én lánykám hallani sem akart a zöldségekről magukban, úgyhogy én először bevezettem a gyümölcsöket, ahogy írod, és ebédre gyümölcsöt kapott és szépen belecsempésztem neki a zöldséget, és egyre csökkentettem a gyümölcs arányát, de csak onnantól kezdve evett tisztán zöldségből készült ételt, hogy bele került a husi...


Szóval lehet tanácsot adni, de neked kell kipróbálni, hogy fogadja el. De akkor itt volt egy gyakorlati tanács :)

Egyébként pedig jó, amit az első válaszoló írt....

2013. máj. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. máj. 13. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!