Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom sokadik ilyen, de...

Tudom sokadik ilyen, de hányszor és főleg MIT eszik 1-1,5 éves gyermeked?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok már esve.Nincs semmi ötletem mit adjak neki.Mindig csak ugyanaz :( Köszönöm szépen ha adtok tippeket!
2013. máj. 13. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:

15 hós fiam reggel este tejitalt kap, néha kakaóval ízesítve, néha tejeskávénak készítve. Délelőtt eszik gyümölcsöt, vagy valamilyen kenyeret. Ebés ua. mint a miénk. Ma pl. tarhonyáshús volt, tegnap rakott krumpli. Estefelé, ha a papa is hazaért megint eszik valamit. Attól függően, hogy mi mit eszünk. Vagy hideget, vagy főtt ételt.

Ennyi. Miért gondolod, hogy a tiéd mindig ugyanazt eszi? Én ált. egyszerre kétféle kaját főzők. Váltakozik a húsos kaja, a tésztaféle, és a főzelék. Időnként próbálkozunk a levesekkel is, de csak a "tartalmasabb" jön be neki. Pl. paradicsomleves, tárkonyos csirkeragu, gyümileves.

2013. máj. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

13 hónapos lányom mai étrendje:

- Hajnalban cici

- Reggelire kakaó sima tejből+fél szelet humuszos (csicseriborsókrémes)zsemle

- Tízóraira alma

- Ebédre zöldségleves, de sűrűre turmixoltam neki, így kb. főzelékállaga lett.

- Uzsonna: gyümölcsjoghurt

- Vacsorára az ebéd maradékát fogja kapni, lefekvés előtt pedig szopizni fog.

Egyébként jórészt azt eszi, mint mi, szereti a vajas-felvágottas kenyeret, a joghurtot, a fő kedvenc pedig hónapokig a banán volt, de azt mostanában mintha már unná.

2013. máj. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi.Nem tudom,csak úgy szeretném ha normálisan kapna meg mindent.Amúgy jó evő szerencsére,csak a súlya nem akar gyarapodni,amit nem értünk. 13hónapos,reggel amikor felkel szopizik,elvisszük a nagyobbat az oviba ha utána dolgunk van kap egy bagettet vagy pogit kiflit...itthon vagy parizerrel,májkrémmel,virsli,vajas-lekváros kenyér.Még de.-t eszik egy kis gyümit,alma,banán...Délben nagyjából már azt eszi amit mi(ebben szívesen fogadnék ötleteket,mert nagyon nem tudom,és úgy utálom kitalálni mindig,hogy mi legyen) 3körül ahogy felkel ált egy joghurtot eszik.5-6 körül vagy megint gyümi vagy megint valami kenyér valamivel.Vacsira tejpép vagy tejbedara és szopizik.

Mit gondoltok így?

2013. máj. 13. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Lányom 1,5 éves.

Reggel ébredés után tejet kap, nem reggelizik. Néha az enyémből eszik pár falatot, de ennyi.

10-11 között eszik gyümölcsöt, héha répát.

Délben ebéd.

4 felé gyömölcs és joghurt, krémtúró

7kor vacsora.


Ebéd: rakott zöldségek, főzelékek, tészták. Rakott zöldbab, cukkini, kelkáposzta, krumpli, karfiol. Főzelékek a klasszikusok. Főleg fasírttal vagy pörkölttel, ha nincs kedvem akkor tükörtojással.

Tészták: krumplis tészta, paradicsomszószos húsgolyóval, sajtos-tejfölös, grízes.

Rántott gomba, párizsi, karfiol, sajt, hal, máj.

Chilis bab (enyhén fűszerezve), frankfurti leves, paprikás krumpli, rizses hús, túrógombóc.

Kockákra vágott, pirított csirkemell párolt zöldségekkel.


Vacsora általában szendvics zöldségekkel. Néha melegszendvics, rántotta, bundás kenyér.

2013. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne problémázz, ez így teljesen jó, már nem fog olyan látványosan gyarapodni a súlya, ezt ne várd.
2013. máj. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiam 1,5 éves, hasonlóan eszik. Én innen veszek ötleteket:

[link]

Egyébként többnyire már azt eszi, amit mi.

2013. máj. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hajnalban tej, vagy tápszer.

Reggelire rántotta zabpehellyel, bundás kenyér, tejbegríz, tejberizs, zabkása (almás-fahéjas, banános, barackos, kakaós) , gabonapehely gyümivel, tejberizs, melegszendvics, virsli

Ebédre

valamilyen főzelék, pl borsó,krumpli, zöldbab, tök, lencse, vagy párolt zöldség: sárgarépa, brokkoli, kelbimbó, karfiol rizzsel, krumplival, esetleg halrudacskával, vagy vmi tésztás étel: paradicsomos tészta-ez majdnem olyan, mint a spagetti, csak házi, brokkolikrémes-husis tészta,spenót szintén lehet tésztával, és krumplival, vagy tojással is adni, sóska,

Uzsira

joghurt, vagy krémtúró, esetleg gyümölcs

Vacsi

kb ugyanaz a menü, mint a reggeli

2013. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ami kimaradt:

paradicsom leves, brokkoli krémleves, sajtkrémleves, és egyéb nem megterhelő levesek, ezeket imádja.

2013. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!