Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, nagyon haragszo...

Mit csináljak, nagyon haragszok magamra?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekem van és a kissebb születése után hónapokig nagyon nehéz volt, a kicsi álandóan sírt a nagy meg hisztizett mindenért... én sokszor teljesen kiborultam, a földön feküdve bőgtem, ordibáltam majdnem minden nap mindkettővel, türelmetlen voltam és sokszor minden csak nem gyengéd és megértő nem... Útálom hogy ilyen voltam, végigbőgtem az elmúlt hónapokat mert akárhogy próbáltam tökéletes anya lenni nem ment...Pedig imádom a gyerekeimet, amiben csak tudok a kedvükben járok, sokat játszunk, ölelem őket, ragaszkodnak hozzám nagyon... minden nap úgy kelek fel hogy nem fogok többet kiakadni akkor sem ha a feje tetejére áll a ház, mostanában már egyre többször sikerül és ha ki is borulok már nem úgy mint régen, mintha kezdenék lenyugodni, a kicsi lassan 1 éves. De úgy érzem egy szörnyeteg voltam, nagyon haragszom magamra, és azt kívánom bárcsak elölről kezdeném az egészet...rettegek hogy a kiborulásaim mit okoztak a gyerekeimnek?

Kicsit összevisszaság lett, köszönöm aki elolvassa és válaszol...


2013. máj. 13. 21:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%

Nincs segítséged? :(

Kicsit ki kéne kapcsolódnod (tudom, kb. lehetetlen), de ez lehet heti egy barátnőzés, vagy valami baba-mama program is.


Mindenképpen szedj magnebéhatot (nekem az olcsó is tök jó volt), kalciumot és halolajat!


Ha a kicsik alszanak napközben, pihenj Te is!


És ne aggódj, a gyerekek megbocsájtanak, tudják, hogy imádod Őket! :)

2013. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted egy igazán rossz anya eltöpreng a tettein?

Szerintem egy rossz anyát érdekli, hogy mi gondol róla a gyereke?

Nem.


Neked meg csak egy bajod van, hogy tökéletes akarsz lenni.

De mi a fene az a tökéletesség?

Hogy soha nem borulsz ki, hogy soha nem vagy bánatos, hogy soha nem teszel olyat, ami nem igazán jó?

Mert az nem tökéletesség, hanem valami agyhalott állapot.


Szóval Anyuci, fel a fejjel!

A gyerekek nevelésére még van időd. Még szeretheted, imádhatod őket, még ezernyi jó példát adhatsz nekik át. Ők nem csak erről a pár hónapról fognak téged megítélni.


Szusszanj egyet, és új lendülettel imádd a gyermekeid!

2013. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Igen, elkelne, elkelt volna eddig is a segitseg. Ne marcangold magadat, nehez volt, es hidd el, ahhoz kepest biztos nem is csinaltad olyan rosszul. Ez mar nagyon jo, ha beszelsz a nehezsegekrol, beszelgess errol eloben is! Baratokkal vagy szakemberrel. Es szakits egy kis idot magadra! Pl kocogas jo modja a stressz levezetesenek, de mas is jo, csak csinalj heti 1-2 programot magadnak a gyerekek nelkul! Es ne aggodj a mult miatt! Az en anyukam egesz gyerekkoromban igy viselkedett, egyedul nevelt minket es alig tudott minket eltartani... Megis nagyon szeretjuk egymast, boldogan nottem fel, egeszseges, kiegyensulyozott, sikeres felnott lettem, minden rendben. Viszont Te valtoztatni is szeretnel ezen, sikerulni is fog, csak ne szegyelj segitseget kerni (fizikailag vagy lelkileg), es ne sajnald magadtol a kikapcsolodast, gondolj arra, hogy ez a gyerekek erdeke is!!
2013. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sajnos teljesen átérzem mert kb én is így vagyok, bűntudatom van mert nem tudom 100%-ban élvezni az anyaságot pedig sokat vártam rá és csodálatos kisfiam van akit imádok, sajnos semmi segítségem a párom rengeteget dolgozik és néha kiborulok,azóta jobb a helyzet amióta Magneb6-ot szedek és lazábbra vettem a dolgokat pl.háztartást és a hisztiket is elég jól kezelem már meg mindig arra gondolok hogy hamar megnő és ezt ki kell használnom.Kárt biztos nem okoztál hiszen nagyon szereted őket és hát iztos mások is kiakadnak néha ,kitartás és magneb6!!!
2013. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm hogy írtatok...igazából a legjobban az bánt hogy a picivel is türelmetlen , kiabálós voltam és sokszor egyáltalán nem gyengéd pl durvábban fogtam meg, tettem arrébb, veszekedtem vele pelenkázás közben stb...tényleg nagyon nehéz baba volt más is mondta de akkor is nekem nem ilyennek kellett volna lennem ...úgy érzem nem tudok magamnak megbocsájtani :(
2013. máj. 13. 21:50
 6/21 anonim ***** válasza:
Megertelek. De tenyleg ne csinald ezt, ne marcangold magad! Nezz elore, forditsd az energiaidat arra, hogy a jovoben mit hogyan szeretnel. Es tenyleg ne csak onkontrollbol probald elerni, legyel kicsit alapbol is boldogabb (hogy mi tenne azza, Te tudod, es ne sajnald magadtol) ez automatikusan javul majd ez is!
2013. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

Nem te vagy az egyetlen, csak sokan még itt, anonim oldalon se merik ezt bevallani.

Én már megtettem máskor is, jól le is pontoztak, de nem érdekel, őszinte vagyok.

Elmondom neked is, bizony nekem is sokszor elszakad a cérna, pedig az én lányom álombaba, mosolygós, alig sír, nappal is elvan sokat magában, nem kell folyton mellette ülnöm.

Az esti altatás a nehéz mióta kezd mocorogni a foga, nekem pedig semmi segítségem, teljesen egyedül nevelem, ezért a bánat miatt vagyok idegileg teljesen a padlón.

Nagyon sokszor volt, hogy ráüvöltöttem (egy 5 hónaposról beszélek!!), durván nyúltam hozzá, vagy ledobtam az ágyra.

Utána persze vele együtt sírok, hogy miért vagyok ilyen durva, miért nem tudok uralkodni magamon.


De tudod minden ilyen tettem ellenére is tudom, hogy jó anya vagyok. Persze lehetnék ettől is jobb, "mintaanya", aki sosem veszti el a fejét, de tökéletes ember nincs, nekem ez a hibám, dolgozom rajta minden nap, de mindemellett rengeteg pozitívum van bennem ami miatt örülhet a kislányom, hogy engem választott édesanyjának.

Koncentrálj te is a jó oldaladra.

2013. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben vagyok én is...két kicsi,(lassan 6 hónapos és egy 2,5 éves)a picivel most már valamivel könnyebb,de az első pár hónapot végig üvöltötte.A nagy meg hisztizik...vannak napok még most is mikor csak veszekszem velük(a kicsivel is!!),mikor erőt kell vennem magamon,hogy tudjak mosolyogni,mégis az ilyen napok végén mikor rájuk nézek ahogy alszanak megbánom,hogy türelmetlen,idegbeteg voltam és elhatározom,hogy a következő nap jobb lesz!Van amikor összejön,van amikor nem...


Nem vagy rossz anya!!!!Én sem érzem magam rossz anyának,csak vannak gyenge pillanataim.Bizony nekem is volt,hogy durvábban bántam a picivel,volt hogy a naggyal azért ordibáltam mert a kicsi már kikészített,és semmi türelmem nem volt...

Lehet én is le leszek pontozva,csak azért írom le ezeket,hogy lásd nem vagy egyedül!Nem vagyok én sem büszke ezekre...igyekszem minden nap új erővel nekiállni a dolgoknak és jobban odafigyelni!!!


Ne gyötörd magad!!JÓ ANYA VAGY!

2013. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy elmondtátok... nekem sincs minden rendben a magánéletemben (a házasságomban), és a kialvatlanság már 3 éve is betesz, talán emiatt volt ez így... csak nagyon nehéz elfogadnom, hogy az életben nincs visszatekerő funkció és nem tudom elölről kezdeni...imádkozom, hogy teljesen megtudjak változni és hogy a gyerekeimben ebből az időszakból csak a jó maradjon meg a veszekedéseket felejtsék el!!
2013. máj. 13. 23:22
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Azért meredek volt az a válaszoló, aki ledobta az 5 hónapos babáját, meg üvöltözött vele, aztán pár mondattal később leírja, hogy ő egy jó anya...

Nem! Az ilyen viselkedés nem normális, aki így viselkedik egy kisbabával, az sürgősen kérjen segítséget (és itt nem bébiszitterre gondoltam, hanem pszichológusra, vagy pszichiáterre).

Nyugodtan pontozzatok le, nem érdekel. Szánalmas, hogy mentegetitek magatokat, amikor egy kisbabát bántotok!

2013. máj. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!