Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális? Vagy aggódnom kéne

Ez normális? Vagy aggódnom kéne

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja kibújt az első foga de amásodiknak meg csak a jelét sem látom hogy ki akarna bújni,

Ez normális? Nalatok mennyi idő volt meg kibújt?

6hónapos múlt


Sok helyen olvasom hogy egyszerre nő ki 2vagy 1-2nap elteréssel,de a babámnal nem így van



2013. máj. 14. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ez babafüggő! Kislányomnak 8 hónaposan bújt ki az első foga, rá 3 hétre a 2. Neki meg a 3. fogának sincs semmi jele, hogy jönni akarna, 9 hónapos.
2013. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keresztfiamnak 11 hónaposan bújt ki az első foga...

Nekünk 5 hónaposan egyszerre jött az első 4 fog 1 éves státuszon minden foga meg volt.

Ne izgulj, ezt nem tudjuk siettetni.

Kicsit bonyolultabb, hogyha későn jönnek a fogak (pépesítés stb) de egy kiflit így is elmajszolgathat (majd!), ha a felügyeleted alatt van.

Megoldotta a keresztfiam is, sokszor kapott vízbe főtt grízt gyümölcsöket belereszelve. Húslevest villával szétnyomkodva a zöldséget, "vadas" mártást (mustár és citromlével csínján bántunk), spenót, sóska (növényi tejjel tejszínnel főzva) stb stb...

A Főzésnek csak a képzelet szab határt. A gyerek meg szinte minden finomat megeszik...

Keresztfiam 1 évesen még pörköltszaftos tarhonyát evett mert alig volt pár foga (rommá párolva kb. hogy ne kelljen nagyon rágcsálnia)... Most 2 lesz nincs még 10 foga összesen... Ők lassan szenvednek a fogakkal folyamatosan. Nekünk 1 éves korig nem volt átaludt éjjelünk...

2013. máj. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, normális, ne aggódj!
2013. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Disi ***** válasza:
Egy barátnőm kisfiának egy évesen még egy foga sem bújt ki, tényleg gyerekfüggő. A fogak számának pedig nem feltétlen van köze a darabos ételekhez, erre példa a kislányom, aki semmilyen pèpes ételt nem volt hajlandó megenni. Egy hónapja kínlódtunk a hozzátáplálással mire rájöttem, hogy mindent megkóstol, csak ne legyen pépes. Úgyhogy elég volt puhára párolni, én pedig elraktam a turmixgèpet.
2013. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nyugodj meg, nekem is amikor még kicsi voltam, nehezen akartak kibújni az első fogaim, édesanyám elvitt gyermekorvoshoz, mire az megkérdezte anyámtól, hogy ,,Hölgyem, látott már maga gyereket fog nélkül? Mert ha nem, akkor biztos neki is leszenk!"

Szó mi szó, nincs miért aggódnod! Bár gondolom, már erről lekéstem. :)

2014. jún. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!