Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit vegyek 2 éves lányomnak,...

Mit vegyek 2 éves lányomnak, ami lekötné a figyelmét a kocsiba? Megyünk külföldre, és félek, hogy nem tud sokáig egy helyben lenni.

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szeret meséket nézni és van kedvence is ami leköi, akkor hordozható dvd lejátszó!
2013. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kerria ***** válasza:

off: ez a téma engem is érdekel :)


Játékot tud valaki mondani? nem szeretném annyira tv-hez, filmekhez szoktatni, jelenleg még nem is köti le (szerencsére)

2013. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen valóban az a jó, ha ez még nem köti le a rajzfilm. Mi egyébként verseket pontosabban mondókákat szoktunk mondani és énekelni dalocskákat...mivel annyira szereti a Fiam, ezért ez kb egy órát is elvesz az utazásból. Amúgy lehet az utazást a gyerekhez igazítani, pontosabban az alvásidejéhez.
2013. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi csak a Balatonhoz mentünk Budapestről a hétvégén, és az autózni szerető fiam nem volt semmi a végén. A lányom bealudt a hordozóban.

Lehetőleg ülj mellé, hogy szórakoztasd. Nekünk ez segített, mert bár a pici miatt ültem hátra, de nagyot is le tudtam kötni. Beszéltem hozzá, ha inni kért, oda tudtam adni, elvenni tőle (van tárolós ülésvédőnk, ahonnan ki-be pakolássza a kulacsát).

A térképet nézegette félóráig. Esetleg mesés DVd, v filmletöltés tabletre. Ha nagyon nem bírja álljatok meg, hogy szaladgáljon. Ha bealszik jobban tudtok haladni, így ha alvásidőre esik az utazás nagyobb etapot tudtok menni egyszerre.

Azzal mindenképp számoljatok, hogy lassabban haladtok, mint amikor ketten utaztatok.

2013. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Nálunk a férjem zenéket töltött le, azt hallgattuk, és énekeltem. Tetszett mindkettőnek, ők is elkezdtek énekelgetni.

A mesenézés nekünk nem jön be, így más opció kellett.

2013. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én az öcsémmel szenvedtem meg az ilyen hosszú utakat,de rendesen... 18 évvel fiatalabb,mint én, féltesóm,az anyukánk más. A gyerek végigüvölti az utat,anyuka meg rá se bagózik,mondván,hogy én ülök mellette,oldjam meg. 10 órás úton (másfél éves volt) én már mindent,de mindent megpróbáltam,de semmi nem működött. Nem kellett kaja,nem volt szomjas,nem fázott,nem volt melege,nem fájt semmi,csak hát ugye elzsibbadt... Megállni az anyukája miatt nem lehetett,mert,hogy ő már a tengerben akar fürödni,meg nyaralni jöttünk,nem autókázni stb. Szörnyű volt az út,oda-vissza,akkor mondtam,hogy akkor én inkább kihagyom ezeket a nyaralásokat,de én ezt többet nem csinálom. Majd ha készen állok erre,akkor szülök saját gyereket. Fél év múlva,csak apukám,az öcsém,meg én mentünk külföldre, 7 órás út. Ha elkezdett üvölteni,megálltunk és kicsit hagytuk mászkálni,vagy fél óra rohangálás,utána vagy elaludt a kocsiban,vagy azonnal kaját kért. Igaz,így hét helyett kilenc óra volt az út,de megérte,mert ő sem szenvedett,meg mi sem az üvöltéstől.

Szerintem ha elzsibbad,nem nagyon van semmi,ami leköti,csak szabadulni akar abból a szűk kis ülésből... De ha nektek bejön valami,ami leköti,légyszi írd meg,már csak a saját leendő gyerekeim miatt is :D

2013. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!