Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Epret kaphat a fiam, ha csak...

Epret kaphat a fiam, ha csak 2 hét múlva lesz 1 éves?

Figyelt kérdés
A kertben szedett epertől nekem az arcomon foltok jönnek elő, hiába mosom meg.Viszont a joghurtól, vagy befőttől ill. lekvártól semmi bajom.Erősködnek, hogy adhatom már az epret, ne nem kell betartani pontosan mikor, mit mikortól szabad adni.Amúgy is ki kell próbálni a fiam allergiás lesz-e? Nem szívesen kísérletezem a fiammal, ez az eper szerintem nem is hazai :)
2013. máj. 14. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
11 hónapos kisfiamnak tegnap adtam epret a saját kertünkből.semmi baja nem lett.az 2 hét már nem oszt nem szoroz.
2013. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:

én egy nagyon kicsit adtam neki, de szerencsére még nem ízlett neki...


másnap néztem, nem volt se kiütés se semmi, így az biztos nem allergiás rá, de majd később is megkínálom.


A te döntésed legyen, adsz vagy nem adsz, tény, hogy az egyik legallergénebb..

2013. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legallergénebb étel, a legtöbb hozzátáplálási táblázat másfél éves kor fölött ajánlja, de természetesen te döntöd el, hogy mikor adod. Az egyik legnagyobb tévedés az allergiákkal kapcsolatban, hogy azonnal tünetet okoz. Ez nem igaz, a legtöbb esetben az első néhány evés alkalmával nincs látható tünet, de a testben beindulnak a negatív folymatok.

Én nem értem miért kell hamarabb adni ételeket az ajánlottnál. Előnye semmi, gondot viszont okozhat.

2013. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőként és anyaként is a válaszom határozott nem.Másfél éves kor előtt egyébként sem szabad adni apró magvas gyümölcsöket(ribizli, eper, szeder, málna, piszke).

Én kb. 12 éves koromig allergiás voltan az eperre , szóval átéltem milye rossz, ezért sem adtam a lányaimnak másfél éves koruk előtt.

De a te döntésed,h adsz e neki. Ehet még életében eleget és ő még úgysem tudja most,hogy mi az.Inkább mint,hogy kiütéses legyen.

2013. máj. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én két éves kortól tudtam az epret,de lehet,hogy tévedek.Az enyém másfél évesen kapott először,véletlenül(úgy véletlenül,hogy nem tőlem).Szerencsére eddig semmilyen étel nem ütötte ki,nem is vagyok parás,de az eperrel vártam volna még,mégiscsak az a legallergénebb gyümölcs.

Mindig azt szoktam mondani,hallgatnunk kell az ösztöneinkre.Ha nem szívesen adod,ne add.Hogy ki,mit mondd,az meg ne érdekeljen.

2013. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13 hónapos lányom már többször evett epret. Először 2 hete kb.. Imádja.Együtt epreztünk. :)
2013. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én még nem adnék, de pl ma megy a nagymamához és ott tuti adnak neki :( Aztán vagy bevallják , vagy nem.Eddig nem volt gond, nem adtak neki olyat, amit nem engedtem.Mostanában viszont megbolondult, 1 évesen ehet már mindet- ez a jelszava:)Ez megy a tejjel kapcsolatban is :)Mindenesetre megmondom neki, hogy epret nem kaphat.
2013. máj. 14. 15:13
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek
2013. máj. 14. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!