Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki milumil pepti plus 2-t ad...

Aki milumil pepti plus 2-t ad a gyerekének most mit kap? Hisz mindenhol hiánycikk. Mit lehet helyette adni? Gyerekorvos írhat fel mást 90%-os támogatásra?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt sosem hiánycikk,ha viszem a receptet,másnapra hoznak max és pedig én 4dobozonként veszem.
2013. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Itt is hiánycikk. A dr.néni nem tudott mit írni helyette, a gasztron sem mondtak mást. Az enyém már 2 éves, próbálom rizstejjel, kókusztejjel, mandulatejjel kihúzni, amíg újra lesz. Ha kalciumozott növényi "tejet" veszek, elvileg kiiváltom a tehéntejet. Ezen kívül még más ételekben is van kalcium (hüvelyesek, tojás, stb.). A Sinemil-ben is van minden, gondolom, azt is kaptok 90%-ra. Amúgy úgy tűnik, nincs alternatíva, elvileg június elejére lesz megint.
2013. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekünk tegnap azt mondta a gyerekorvos hogy megszűnik, ő úgy tudja..és hogy hívjam a gasztrót másik ajánlás miatt...Nekünk 2 hónap múlva lesz tejterhelés addig kéne valamit, mi sinlacot kaptunk de nem szereti a fiam, eddig ebből is makx napi 2dl ivott .. se a rizstej se a zabtej nem jött be a szójatejből napi 1dl-t iszik a kókusztejből fagyit csináltam azt eszi..

Úgyhogy ő sajna elég finnyás..

2013. máj. 15. 07:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Sajnos nálunk is hasonló a helyzet, mondjuk a Pepti Plusból is max. 2 dl ivott meg, de csak akkor, ha megcsináltam kakaónak vagy karamellának. De azzal sütöttem a palacsintát, főztem kását, pudingot - úgy-ahogy elfogyasztotta a napi 3 dl-t (ennyit ajánlott a gasztro soki).

A rizstej is csak akkor megy, ha csinálok beéőle valamit. Szóját még ők keveset fogyaszthatnak.

Mi Bp. XIII. kerben lakunk, itt két hónapja nincs. Nemrég a VII. ker.-ben beugrottam egy gyógyszertárba, gondoltam, rákérdezek. Két dobozuk volt elfekvőben, el is vittem. Nekünk öt dobozt írt most a doki. Abban a patikában telefonált a hölgy a raktárba, és azt mondták neki, hogy csak átnevezik a terméket, és júniustól már lesz. Az én gasztros dokim semmit nem tudott ajánlani, de ha megszűnik, mégiscsak mondaniuk kell valamit, nem? Nem írhatnak fel egy már nem létező gyógyszert.

Ha terhelésetek lesz, bizony szigorúan tartani kell a diétát. Esetleg csokis rizsital (kalciumos)? Enyém azt legalább szereti. Igaz, cukor is van benne jócskán.

Kitartás, csak lesz valami.

Ja, a Sinemil és a Sinlac lényegében ugyanaz. Én uzsira adom neki joghurt helyett. Valami gyümölccsel szoktam feldobni, de volt már, hogy kakaóport kevertem bele. Heti 3-4-szer adom, a többi napon kap rizspudingot vagy ilyesmit. Hogy meg ne únja legalább a Sinemilt.

Nem tudom, segítettem-e. De nem könnyű, az biztos.

2013. máj. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Írtam a Milumilnak, azt a választ kaptam hogy már magyaro-n van, kb 2 nap múlva már kapható is ...
2013. máj. 15. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Kaptatok mar tapszert?mi meg mindig nem!:-(
2013. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!