Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs töréstesztje egy...

Ha nincs töréstesztje egy autósülésnek, akkor az már nem is lehet biztonságos?

Figyelt kérdés

Tisztaában vagyok vele,hogy kinek több,kinek kevesebb jut a gyerekülés vásárlásra.


De miért kell mindig a töréstesztekkel jönni?? Oké nagyon fontos, de jól tudom,hogy Németo.-ban csináljak a teszteket, és csak az ott kapható márkák egy réséz vizsgálják.


Attól még lehet jó, biztonságos egy autósülés,hogy nincs tesztje.


A kérdésem onnan jött,hogy mi is most készülünk vásárolni, és itt olvasgatni, a legtöbben a römer, cíbex, besafe-t mondják. Nem mindneki engedheti meg magának.

HAsználtan pedig nem szivesen vennék ilyet.


Most láttam egyet egy anyuka érdeklődött a ksigyerekek témakörben és bár átfogó kategória nekem is tetszik, [link]


szerintem egy nagyobb gyereknek 2,5-3 éves már jó lehet???


2013. máj. 14. 15:26
1 2
 1/16 Kerria ***** válasza:

Azért jönnek a törésteszttel mert az bizonyítja a biztonságosságát.

Lehet jó egy nem bevizsgált is, csak erre nincsenek eredmények... emiatt nem lehet rá igazán azt mondani, hogy biztonságos.

Használttal az a baj, hogy nem tudod (mert általában nem látszik) ha esetleg el van törve.

A semminél mindenképpen nagyobb biztonságot nyújt a törésteszt nélküli is.

2013. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vagy biztonsagos, vagy nem. Nem tudhatjuk, mert nem volt tesztelve.
2013. máj. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Törésteszten kívül mással nem lehet megállapítani hogy biztonságos-e, így adja magát a kérdés, hogyha nincs teszt, mi alapján állapítod meg, hogy elég biztonságos-e? Nyilván jobb a teszt nélküli, mint a semmi, de orosz rulett. Esetleg kérdezd meg a gyártót, h csináltak-e tesztet, lehet hogy van, csak neten nincs fenn.
2013. máj. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos nem csinálnak minden autósülésről tesztet, én is örülnék neki. Lényeg, hogy 30 ezer alatt ne vegyél, legalábbis itt ezen az oldalon az a menő, ha 30 ezer feletti az ülésed, sőt megközelíti a 70-100 ezer forintot.

Spórolni kell rá, már gyerekvállalás előtt tegyél el minden hónapban egy ezrest rá, aztán megint minden hónapban egy ezrest, mert ugye cserélgetni kell a gyerekülést.

Egyébként 2,5-3 éves gyereknek nyugodtan vehetsz már 9-36 kg-os gyerekülést.

2013. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem jó lehet ez a Malibu ülés. Fiam egyébként 3 éves volt áprilisban, már 9-36 kg-os gyerekülése van, de még nem használjuk ülésmagasítóként, rendesen be van kötve a gyerekülés övével, csak az ülés szűkítő nincs már benne. Az ülésmagasító használatától tartok kicsit, pedig több mint 15 kg a fiam.
2013. máj. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"De miért kell mindig a töréstesztekkel jönni?"


Most komolyan ennyire egyszerű észjárású vagy?

Mert az ülés arra az esetre kell ha baleset történik!

Tök mindegy a színe, egy fontos kritériuma van az hogy egy balesetben mennyire védi a gyermeket,ezt pedig törés teszttel mérik.


Legyen minél tovább háttal bekötve.

Minél kisebb legyen a tömeg amit átfog 9-36 eleve felejtős.

És legyen jó törés tesztje.

2013. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ami a törésteszteken jól vizsgázik (ADAC) azok általában 50 ezer körül kezdődnek, ami 9 kg felett van. Amennyire én tudom, minden ülés átmegy egy EU-s minősítésen, de az egy elég alap szint. Nem azt jelenti, hogy feltétlenül sz.r az ülés, hanem azt, hogy nem biztos, hogy hiperszuper. Az ADAC sem tesztel mindent. Szóval tuti hogy biztonságosabb egy ADAC által jó minősítést kapott ülés ,mint egy sima. De ha belegondolsz, az sem mindegy, hogy Fordba kötöd be magad, vagy BMW-be. És ha nincs pénzed BMW-re, akkor Fordot veszel. Hiába biztonságosabb egy BMW.
2013. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy ha nem vett részt balesetben egy ülés, akkor mitől lenne rejtett hibája egy használt ülésnek? Akkor annak már a boltban is kellett lennie. Azért egy minőségi ülés a rendeltetésszerű használattól nem szabad, hogy sérüljön, ha meg nem volt baleset, akkor a védő funkcióját megtartja. Szerintem még mindig jobb egy bizonyítottan biztonságos gyerekülést használtan megvenni és esetleg másik huzatot varrni/varratni/venni rá, mint venni egy új ülést, aztán meg ha úgy adódik, utólag sajnálkozni. Nincs mindenkinek pénze hiper-szuper ülést újan venni, de attól még lehet figyelni a biztonságra.

Ja, és esetleg nézzél meg egy ADAC-teszt videót. Milyen EU-szabvány szerinti ülésekből hogy repül ki a tesztbábu.


Az enyém is csak 1 vélemény a sok közül, köszi, hogy elolvastad. Mindenki a saját belátása szerint dönt. És mindenkinek kívánom, hogy SOHA ne derüljön ki, hogy nem elég biztonságos a gyerekülés, amiben a gyereke utazik.

2013. máj. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
6-os! Azért egy 20 kg-os 3 3,5 éves gyereknek már tuti nem jó egy 9-18 kg-os gyerekülés, de lehet hogy a 9-25 kg-os is kényelmetlen neki. Ha nem 9-36 kg-os gyerekülést veszel neki, akkor milyet, ami nem kényelmetlen neki. Mert azért nem hiszem, hogy egy erős csontozatú, 20 kg-os gyereknek kényelmes lenne már a 9-25 kg-os.
2013. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!


Nem vagyok egyszerű észjárású.

De gondolkodjunk már kicsit, mennyi autósülést tesztelnek és mennyi van a piacon????


És nem tudom, én félek a használttól(másból persze veszek), de a minap felraktak egy ülést, amiről le is írta az eladó, hogy volt balesetük vele, és megúszták. Ő a "butább",aki bevallotta,nem tudom el tudta e adni, de hányen lehetnek még így???

2013. máj. 15. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!