Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babának HA-s tápszert...

Minden babának HA-s tápszert írnak fel? Mi van ha mégis váltunk és simát eszik a baba ezentúl?

Figyelt kérdés

A kórházból hazajövet HA-s tápit írtak fel, mert sajnos nem volt elég tejem (mostanra már semennyi sincs,így csak a tápi maradt :( )

Be kell valljam,ez méreg drága! A világért nem akarok a gyereken spórolni, de a sima nekünk ingyen lenne... mi van ha mostantól a simát enné? (6 hetes baba, a családban sehol nincs tejcukorra való érzékenység,hogy indokolt lenne a HA-s tápi!)

Ti váltanátok? Vagy ne sóherkedjek, kibírjuk már ezt a másfél hónapot? (állítólag 3 hós korig ajánlott ezt enni)



2013. máj. 14. 17:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az enyémek sosem fogyasztottak HA-s tápszert, nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy nem szükséges.

Kérdezz rá a dokitoknál, hogy nektek miért kell, és ha nem kell, akkor esetleg ne azt írjon.

2013. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a védőnőt már kérdeztem, dehát olyan,mint a tök... csak annyit mond,hogy 3 hós korig javasolt... ok nincsen rá. (amúgy még nem találkoztunk a körzetivel,ez is elég furi...)
2013. máj. 14. 17:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Figyelj ez azoknak van akiknek fáj a hasuk, leginkább, illetve egyéb intolerancia. Az enyém egy éves koráig ezt ette (Nestle beba HA) a hasa miatt. Szerintem ha nincs gond az emésztésével, nem görcsöl akkor nyugodtan add neki ami szerinted jó vagy árban neked megfelel. Nekem azt mondta a védőnő (nagyon rendes nő, meg naprakész szakmailag) hogyha bírja a gyerek a másik tápszert akkor adjam neki, Ugyanígy volt az ételek bevezetésével is.
2013. máj. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk megkérdezte az orvos, hogy van e allergiás a családban (nem kötötte i h ételallergia) és nálunk van ezért kell Ha-s tápszert vennünk.
2013. máj. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Kislányomnak is Ha adtak de neki az kapásbol nem tetszet igy én a dm babylove 1 tápszerét vetem na az tetszet neki ,és semmi baja nem lett töle .
2013. máj. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk mind a 3 gyereknek azt irták fel (BEBE HA sart pro) ,de én 1 hónapos koruktól a mildibé 1 -et vettem,de mivel az már nincs mert most a kicsi 4 hós igy a milupa 1 -et veszem ami 900g-os és 1600 ft szóval nem mindegy szerintem. Azután hogy a gyerek betölti a 3 hónapot utána is ha-s tápszert fognak irni csak nem 0-at,hanem 1-et ami ugyanannyiba kerül. legalábbis nálunk ez volt :)
2013. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondd meg a gyerekorvosnak, hogy kipróbálnád a simát, írjon fel olyat. Nekünk is Ha-sat írtak, bár csak azért kértem, hogy biztonsági tartalék legyen itthon, ha elfogy a tej, szerencsére nem volt rá szükség. De mikor 10 hónaposan már kellett a tápszer, simát vettem, és mikor mondtam a gyerekorvosnak, elég furán nézett rám. Eddig már szerintem is túlzás lenne Ha-sat adni ha nincs rá ok. Nem tudom miért erőlteti sok orvos.

Most lehet nem jól értelmeztem, de azt írtad, hogy a körzeti orvossal nem találkoztatok még?

2013. máj. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is ezt írta fel a doki az anyatej mellé.Bár az én picim csak napi 1-szer kap így egy doboz egy hónapig elég. Ezt javasoltam fél éves koráig. Már 7 hónapos lesz és már 5 hós korától hozzátáplálom így most vettem sima tápszert. Az én babám hasfájós volt.
2013. máj. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

így van, még nem találkoztunk vele. a védőnő szerint a gyerek jól fejlődik, ezért nem kellett elmenni 1 hósan, majd csak a 2 hós oltáskor kell vinni.. .

köszi lányok, szerintem ma kipróbáljuk reggelire a sima tápit, ha nem tetszene a pocakjának, estig biztos kiderül.

2013. máj. 15. 05:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem bántásból írom, amit írok, hanem jó szándékból, tanácsként. Az egy dolog, hogy mit mond a védőnő, de a gyerek egészségének megőrzése elsősorban a ti felelősségetek. Normál esetben már 3-4x kellett volna találkoznotok a gyerekorvossal. Először, amikor terhesen elmész hozzá (persze ha ez kimarad nem lesz belőle probléma), másodszor amikor felíratjátok az újszülöttnek a recepteket (ezt általában az apa intézi), utána közvetlenül a hazaérkezésetek után ki kellett volna hívni, majd havonta menni kell hozzá. Az semmit nem jelent, hogy a védőnő szerint jól fejlődik. Az orvos meg is vizsgálja. (Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy én ilyen pici babának tápszerből is mindig azt adtam, amit az orvos felírt, nem mertem saját magam kísérletezni rajta. Egyébként az én lányom már 3 hetes korától nem HA-s tápszert kap.)
2013. máj. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!