Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyóssal együttélő babás/gyere...

Anyóssal együttélő babás/gyerekes anyukák! Hogy jöttöl ki?

Figyelt kérdés
Nálunk most jön a baba. Mit csinálnátok máshogy ha mégegyszet kezdhetnétek? Tippekre lenne szükségem
2013. máj. 15. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szülnék anyóshoz.

Nyilván van ellenpélda, de nekünk nem jött be. Sokat veszekedtünk a férjemmel is. Anyósom mindenbe beleszólt, átjött amikor akart, felvette az alvó babát, ha ne figyeltem tömte minden szarral stb.


7 hónapos volt a lányunk, amikor elköltöztem. Még aznap este jött a férjem is.


Próbáltuk megbeszélni szépen, csúnyán, cseréltünk zárat de akkor dörömbölt az ajtón. Nem volt más megoldás.

2013. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
(Nem mindegy ki lakik kinél...)Szóval.Amikor megnyikkant a gyerek anyósom mint Zrínyi csörtetett és kikapta az ágyból,hogy dajkálhassa.Még akkor is ha pont azért nyekergett,mert leraktam aludni :-(.Össze is szedtem egy jó kis depressziót.Annyira idegesített,hogy nyikkanás és anyós jön.Akkor le lett tiltva.Megmondtuk,hogy külön lakrész külön család és ez nem átjáró ház.A másodiknál már föl se jöhetett csak úgy.Ez így elég durván hangzik,de muszáj volt.Sok kis apró dolog volt és van még,de ez van.Amit most nagyon utálok amiről remélem sikerült már leszoktatni,az az hogy eszik pl. egy almát és odanyújtja hogy harapjon a gyerek is utána.Na ez a halálom.Undorítónak tartom.Nem anyósom,de nem szeretem ezt a fajta étkezést.Ilyenkor mindig megsértődött,hogy neki tiszta a szája.Ja és a szájra puszi.A gyereket kellett megtanítanom,hogy ne engedje,hogy a mama a szájára adjon puszit,mert a mamát nem lehetett.ÓÓ kicsit elkanyarodtam a témától :-DD,de most már nem törlöm ki.A férjemé a ház,ezért lehet ekkora a szánk.
2013. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár mi nem anyóssal,hanem nagymamával élünk,borzalmas! Az idegösszeroppanás szélén állok,állandóan stresszelek,csodálom,hogy még tudok szoptatni. Lehet nekem is ilyen drasztikus lépésre kéne elszánnom magam és akkor a párom sem heiztálna. Azért jöttünk ide,hogy gyűjtsünk annyi pénzt,amennyivel már tudunk hitelt felvenni ausztriában,de ilyen áron nekem nem kell ház. Nem bírok már itt lenni,mindenbe beleszól,benyit,kiabál... Nem is írok többet,mert MÁR ideges vagyok. Amit máshogy csinálnék,hogy semmi pénzért nem költöznék ide.
2013. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a sztorikat
2013. máj. 15. 22:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Összességébe véve jó anyósom van szerencsére.Sikerült tisztázni az erőviszonyokat.Most hogy nagyobb a fiam nagy segítség és később amikor visszamegyek dolgozni még nagyobb lesz,amikor nem tudunk elmenni értük,vagy vigyázni kell rájuk pár órát.Most is például az udvaron vigyázott a gyerekekre,amíg elraktam a száraz ruhákat.Nem tűnik nagy dolognap,de amikor arra nincs időd hogy megmosd a fogad,az a pár óra áldás tud lenni.
2013. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Húha. Tanulságos sztorik. Nálunk is most fog születni a leányzó, és hamarosan költözünk, kb. anyósék szomszédjába. Előre félek, pedig tündéri anyósom van.
2013. máj. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor jövök gyorsan egy ellenpéldával :)


Mi Ayósékkal lakunk, igaz a tetőteret építettük be, külön bejárat és minden van nekünk külön, az udvar közös.


Az Anyósom teljesen olyan természet mint Én. Nagyszájú, vehemens. Mikor csak terveztük a babát előre féltem, hogy mi lesz,mertŐ már nagyon vágyott unokára, viszonylag későn is lett neki ( a Férjem 34 éves volt). Ő is szeretett mindenről tudni6 mindenről véleményt nyilvánítani.


Mikor megszületett a Kisfiam teljesen megváltozott minden. Nem cipelte állandóan, nem jött fel szó nélkül, szóval semmi ilyen probléma nem volt vele.

Az első pár hétben, mint minden első babás anyuka Én is úgy voltam vele, hogy "ez a gyerek csak az enyém, majd Én mindent megoldok". Bevallom őszintén Én nagyon örülök h az Anyós a közelben van. Télen nem kellett a nagy hidegben beöltöztetni a gyereket ha elugrottam bevásárolni stb. stb.

A mama vett lentre magukhoz ágyat, pihenőszéket, játszószőnyeget, hintát :) a Kisfiam a MINDEN :)

Mielőtt ad neki valami kaját( ha nem én készítem el) akkor megkérdez róla, felhív , magától nem kísérletezik.

Ha elmegyünk valahova a Férjemmel a telefon mindig nálam, de sose volt semmi. A Kisfiam imádja a nagyszüleit, az Ő kényelmére van ott is minden, és órákat elvan. Pláne most ,hogy már nem csak anyatejes. (7hónapos)

Én minden nap leviszem a Mamáékhoz 1-2 órára. Én is kikapcsolok, megcsinálom a dolgom, és a mamáék is örülnek.


Összességében örülök h az Anyósom nem lett "mumus", és hogy tiszteletben tarja h Én vagyok az Anyja, és mindent megbeszél velem. Így szívesen hagyom rá a Kisfiam :)

2013. máj. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Jó ilyet hallanni!!!!!
2013. máj. 16. 07:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Szintén ellenpélda, de mi nem lakunk az anyóssal. Nemrég költöztünk ide, a legközelebbi rokon 2 órányira lakik. Segítségem nincs, a férjem kora reggeltől este 7-ig dolgozik. Felmosni úgy tudok hogy a gyerek csúszkál közben a vízben a földön (nem marad meg a járókában), WC-re csak nyitott ajtóval mehetek hogy lássam. Boltba csak babakocsival, és nemrég tudtunk váltani könnyebb sportkocsira, azóta tudok úgy elmenni gyógyszertárba hogy nem leszek térdig sáros az emelgetéstől. SEHOVÁ sem tudok egyedül menni, ügyeket intézni lehetetlen, max a férjem kivesz egy nap szabit hogy be tudjak menni a városba. Néha nagyon jól jönne akár egy anyós, vagy bárki akire 1-2 órára rábízhaton a babát. Csak kint tud aludni napközben az udvaron, így a takarítás is estére marad, amikor a férjemmel együtt tudnánk lenni. Vannak hetek amikor alig találkozunk a férjemmel, holott egy fedél alatt lakunk. Néha jól jönne egy anyós... Barátnőm mondta hogy ő is egész nap a gyerekkel van, végülis egy és ugyanaz (ők a szöleivel laknak). Hát nem! Ő a gyerekkel van, addig az anyukája főz, kitakarít, este meg ha hazaér az apuka akkor együtt van a család. Ő el tud menni fodrászhoz, elvégez egy főiskolát, átszalad a boltba anélkül hogy fel kéne öltöztetni a gyereket, cipelni kellene a babakocsit. Mindennek megvan az előnye és hátránya is.
2013. máj. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok .

Igazad van utolsó! Mindennek meg van az előnye hátránya.

Nekem tényleg nagyon jól jött az anyós. Fele annyi idő alatt bevásárolok , mint gyerekkel. Plusz a téli időszakban nem akartam olyan helyre vinni ahol ennyi ember van stb. El tudok menni moziba, színházba a férjemmel, barátnőzni, fodrászhoz, és mindeközben az anyósom is örül,hogy megbízom benne és ráhagyom az unokáját.


Ugyanis van olyan ismerősőm aki szenved az "egyedülléttől", semmit nem tud megoldani gyerekkel, de az anyósnak akkor sem adná oda, ha levágnák a fél karját. De nem hogy nem hagyja rá, annyi időre sem adja neki oda amig elmegy wc-re.... szóval sok múlik rajtunk ANYÁKON IS!


Bármennyire szeretjük/nem szeretjük az anyóst, a gyerekünk miatt le kell nyelni a békát. Jó dolog az, ha valaki szereti a nagyszüleit :)

2013. máj. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!