Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam a hozzátáplál...

Hogyan csináljam a hozzátáplálást,4,5 hós anyatejes babánál? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kevesebb már a tejem, néha szoktunk tápszeres kiegészítést csinálni.

Most ott tartunk, hogy evett már: sütőtököt, almát, nagyon pici krumplit, répát.

Kérdéseim:

Szeretnék lassan egy étkezést kiváltani, őszre pedig csak a reggeli és az esti szoptatást hagynám meg.

-Szoptatás előtt v. után adjam a gyümölcsöt, zöldséget?

-Mit mivel lehet keverni?

-Főzeléket mikortól/milyen étkezésre lehet adni?

-Tejpépet mikor lehet adni, és lehet-e tápszer helyett?


-Az létezik, hogyha a szoptatás előtt adtam ma pl. a répát+krumplit anyatejjel keverve, akkor utána éhes maradt?

Mostanában eléggé fáj a pocakja, nehezebben van széklete



2013. máj. 16. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Irtad hogy fáj a pocakja és nehezebben van széklete. Ez lehet attól hogy túll gyorsan kezdted a hozzátáplálást. Szerintme egy ennyi idős babaának nem kéne még ennyi félét ennie. Sok babának még nem elég érett hozzá a gyomra eleve. Ilyenkor fel kell függeszteni és várni pár hetet. Inkább elgyen a tej és a tápszer nézd meg akkor mi a helyzet...
2013. máj. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szio.Az hogy nehezen van szèklete az a krumplinak is betudhatò,pontosabban a benne lèvő kemènyítő miatt..Hagyd el kicsit..

4,5 hòsan èn max 1x adnèk neki kaját.

Ha szoptatsz,és nemlátos rajta hogy mèg èhes ne adj neki utánna semmit.Ezzel tùlterhelnèd a gyomrát,ami miatt szintèn nehezen kakilhat.

Ha kevès a tejed,ahogy írtad akkor szopi után 1 òraval már adhatod neki.

Nemtudom milyen a napirendetek,de vhogy így :

06:00 - tápszer

08:00 - cici,szopizás

09:00 - gyümölcs , főzelèk,stb

11:00 - tápszer

13:00 - cici

14:00 - tápszer

16:00 - cici

18:30 - vacsi .. cici / tápszer

A cici -tápszer arányt csak pèldakènt írtam.Te tudod pontosan mi jò neked/neki. ÉN itt most kifejezetten a gyümit akartam kiemelni

Azt hogy mit lehet neki adni ?? 100meg100 variáciò van

Priviben írhatok párat,ha szeretnèd

2013. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

lehet, hogy jobban járunk, bár írták hogy ilyenkor megváltozik a baba széklete.

viszont nem hajt a tatár, így akkor lehet, hogy kicsit visszaveszek, felfüggesztem a dolgot.


viszont nem egy tápszerpárti, ezért kérdeztem a tejpépet, hogy lehet-e adni tápszer helyett, az biztos finomabb. :)

cumisüvegből nem mindig fogadja el, pohárból szoktuk, de az kínszenvedés, a fele mellé megy..

2013. máj. 16. 23:07
 4/9 A kérdező kommentje:

krumplit ma kapott először, így biztosan nem attól tud nehezebben kakilni.

ma úgy kapta hogy kicsi krumpli répával. így egy nagy adag lett, de csak a felét ette meg, és utána meg kellett ciciztetni, mert éhesnek tűnt.

de nem mindig tudom eldönteni hogy éhes v. csak a pocakja fáj..

2013. máj. 16. 23:09
 5/9 A kérdező kommentje:

ja, azt nem írtam, hogy csak egyszer kap mást a tejcin kívül. :)

uzsi körül szoktam időzíteni a gyümit v. a zöldséget.

2013. máj. 16. 23:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért kér még cicit a gyümi/zöldség után, mert szomjas. Az anyatej szomjoltó is, viszont a tápszer meg a szilárd étel mellett itatni is kell a babát, vagy éppen szoptatni, ha van annyi/akkor tejed.

A tejpép is tápszer(ből van), és pl. a DM-es bio, és sokféle tejpép adható 4 hónapos kortól. Ha megy a kanalazás, próbáld meg egy-két alakalommal tápi helyett adni. Vagy keverheted is. Én reggel vegyesen adom a fiamnak, mert magában a tápszert nem issza meg. Igaz ő már 11 hónapos, de így van ez kb. 4 hónapja.

2013. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tejpép helyett esetleg próbálj sinlacot vagy sinemilt, az tejmentes, nem kell még neki ennyi féle allergén, örülj, hogy van anyatej.

és ahogy más is írta, lehet, hogy túl korai még neki az egész, lassíts kicsit.

a répától, krumplitól is lehet nehezebben széklete.


gyümölcsöt zöldséggel nem érdemes keverni


a bolti bébiételre ráírt legkorábban adható időt meg felejtsd el, a gyártóknak eladó, azért írják rá, de inkább 2-3 hónappal később add, mint ahogy írva van, és leginkább ne add, hanem te főzzél.


ha el akarod hamar választani, akkor szoptatás előtt add az egyebet, hogy lakjon jól, és kevesebbet akarjon / bírjon szopizni, ekkor egyre kevesebb tejed lesz.

2013. máj. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

komolyan nem tudom, hogy mit csináljak.:(

össze vagyok zavarodva.


ma írattam fel tejpépet, és sinlacot.

de mi a sinlac funkciója?

a gyerekorvos azt mondta, hogy az mehet a gyümihez, zöldséghez. a tejpép viszont csak estére.

ellenben én uzsit akartam gyümivel és tejpéppel kiváltani..

2013. máj. 17. 18:13
 9/9 A kérdező kommentje:

az a vicces, hogy elválasztani majd csak őszre szeretném,akkor reggel és este fog szopizni.

akkor elég rossz módszer ezek szerint, ha előbb adok neki egyebet és utána anyatejem, mert a végén el fog apadni. :(


nem is tudtam, hogy nem lehet a babáknak bolti cuccot adni csak később, mint ahogy ajánlva van.

ma kóstoltattam a barack-banán hippet, mit ne mondjak isteni. tartok tőle, hogy magamnak is fogok venni.

a babának is ízlett, bár külön-külön még nem kóstoltattam vele ezeket a gyümiket.

2013. máj. 17. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!