Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet ébren egy 8...

Meddig lehet ébren egy 8 hetes baba?

Figyelt kérdés
Gondolom, hogy ez is úgy van, mint egy csomó más, hogy babafüggő, de ma felmerült bennem, hogy meddig lehet ébren egy ilyen korú baba, mi a "jó"? Bennem valahogy az él, hogy a kisbabáknak este olyan 8 körül az ágyban a helyük. De mi van, ha ő akkor még nem álmos? Fennmaradhat tovább, olyan 10-ig kb? Ha már letettem, de nem alszik el, kivehetem? Szerintetek? Ti hogy csináljátok?
2013. máj. 16. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém volt h 2 kor volt hajlandó elaludni. Erre nincs szabály. amikor elalszik elalszik. Ha leteszed és nem alszik akk nehogy sirni hagyd, de ha elvan magának akk hagyhatod.
2013. máj. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És ne állj hozzá ilyen görcsösen azt a pici is megérzi.
2013. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez család függő. Akik inkább 10-11 felé mennek aludni azoknál nyilván a gyerek is 9-10 felé megy aludni. Akik reggel kelnek 5-6 felé persze előbb fekszenek le aludni, de előbb kezdik a napot. Szerintem ha téged nem zavar nyugodtan fent maradhat, persze ha cserében reggel nem 5 kor kukorékol. Nem hiszem hogy erőltetni kellene, főleg ha nem is álmos még, hogy 8 kor aludjon, csak azért mert a nagykönyv azt mondja.
2013. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A pici baba saját maga dönti el,mikor alszik...ôt még nem tudod szabályozni,majd késôbb.Ha mindig kiveszed ôt a kiságyból,hozzászokik és dajkálhatod mindíg.Ne feledd,nekik több eszük van,mint nekünk felnôtteknek!Ha nyugodtan van,hagyd...nézelôdik,ismerkedik környezetével.Nekem három kislányom van....
2013. máj. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilye piciknél még nem lehet pontban este 8-kor letenni.


Mi igyekeztünk minél elöbb elérni az este 8-as idöpontot, kb 2 hósan elértük, és reggel 8-ig aludt. De ha késön aludt még délután akkor késöbb ment este is aludni.


Ez inkább majd bölcsis, ovis korban fontos, hogy a gyerek 7-8 között ágyban legyen.

2013. máj. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, ha elvan, akkor hagyom. De ma épp nincs el :) egyébként nem megyek a nagykönyv után :), csak szeretném elkezdeni valamikor a nevelését... de akkor ez még magyon korai, ugye? Légyszi, ne vessetek meg, és ne nevessetek ki.. első baba. Próbálkozom, gyakorlok, tanácsot kérek, és persze megyek a magam feje után is :)
2013. máj. 16. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Még picike, ha álmos el fog aludni, akkor is, ha égszakadás-földindulás van. Jó, hogy szoktatni akarod bizonyos rendszerhez, de ez még korai. Ha meghallgatsz egy tanácsot ( és utána azt teszed, amit jónak gondolsz) megvárod, míg ő mutatja bizonyos rendszer jeleit. Akkor 1-2 hétig, csak figyeld, és jegyzeteld, mit mikor csinál, és ehhez igazítva könnyen ki tudod alakítani, a mindenkinek megfelelő napirendet ( csak ne legyen kőbe vésve) Én így csináltam a fiammal, aztán magától úgy beállt egy ritmusra, hogy órára sem volt szükség mellette.
2013. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ok, köszi a jótanácsot! Egyelőre még úgy veszem észre, hogy azt csinálja, amit én csinálok vele :)
2013. máj. 16. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!