Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám lebeszélni a...

Hogyan tudnám lebeszélni a páromat arról, hogy az apukája nevét adjuk a babánknak?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 12:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

jo kérdés....ezzel én is igy vagyok!!!!

soha nem adnám a gyermekemnek a László nevet mert ebbe a családba még az atyaúristen meg szűzmária is László

2013. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanúgy, ahogy az összes többi számodra nem tetsző névről beszéled le...
2013. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Második névnek simán mehetne
2013. máj. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Arról hallani sem akar, hogy a második neve legyen Béla
2013. máj. 17. 12:58
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Technikailag lehet az elso neve is, a masodik meg egy neked tetsző :)
2013. máj. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
elsö vagyok nálunk se lehet második név !
2013. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Sógornőm ugyanígy volt. Józseffel van tele a család. Mindenki erőltette és végül az is lett. ANnyira nem tetszik neki a saját gyereke neve h mindenféle becenevet kitalált a kicsinek csakh ne kelljen a nevén szólítania. Én biztos nem hagynám. Addig harcolnék még nem találunk egy középutat. Mondd meg neki h te se erőltetnél rá egy olyan nevet a gyerekre ami neki egyáltalán nem jön be. Akkor neked miért kell elfogadnod? Nálunk meg azon akadtak még ki h van már egy Boglárka de messze is élünk egymástól és én is azt a nevet adtam a lányomnak. Mondtam is h 100 József se ütötte még agyon egymást már 2 Bogi is férjen már el. Állj ki magad mellett. Amit ennyire nem szeretnél ne is add be derekadat rá!!!
2013. máj. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, drágám. Ha ragaszkodsz hozza, akkor legyen Béla. De ebben az esetben a gyerek az en vezetéknevemet kapja.
2013. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Azt mondta, ha nem lesz a gyerek neve Béla akkor nem fogja az apaságot elismerni. Mit tegyek?
2013. máj. 17. 13:21
 10/21 anonim ***** válasza:

Akkor nem ismeri el az apaságot, a te vezetéknevedet fogja kapni a gyerek. Egy ilyen kijelentés után, már nem is biztos, hogy együtt maradnék egy ilyen férfival.

Elhagynám, miután a gyerek megszületett bíróságra vinném a dolgot gyerektartás miatt és akkor a bírósság elrendeli az apasági vizsgálatot, ami bebizonyítja, hogy ő a gyerek apja és fizetheti a gyerektartást. Ha ekkora ügyet csinál abból ,hogy a gyerek mindenképp Béla legyen, akkor majd viselje a következményeit.

Egyébként az apaságit még szülés előtt meg kell csináltatni, mert a kórházban meg kérni fogják. A szülőszobán meg olyan keresztnevet mondasz, amilyet akarsz. Persze ha ő is bent lesz a szülőszobán, akkor baj lesz, mert vita lesz. Egyébként én sem adnám neki a Béla nevet, másodiknak igen, de elsőnek nem.

Az én fiam is az apja nevét kapta, de nekem az tetszett is.

2013. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!