Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek 1 babájuk van azoktól...

Akiknek 1 babájuk van azoktól kérdezem, hogy terveztek másodikat? Esetleg ha nem akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon szeretnénk másodikat is, csak még nem tudom, hogy mikor...(de nem szeretnék sokat várni), most lesz 2 éves a lányom.
2013. máj. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Én nem szeretnék tesót. Nekem az első 3 hónap nagyon durva volt, nehezen viseltem. Örülök, hogy baj nélkül túl vagyunk rajta. Nem tenném ki a férjemet és most már a fiamat még egyszer annak a rémálomnak amit akkor átéltem. Bevallom, szerintem depressziós voltam, segítségem semmi, egész nap szinte egyedül, minden voltam csak boldog nem. Ma már nagyon boldog vagyok, imádom a fiamat, de nem vállalom a tesót. Nem biztos, hogy ez lenne, mert lenne ugye már tapasztalatom, de ha mégis, azt nem bírnám ki még 1x és szerintem a házasságunk sem.
2013. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Egy kisfiunk van,nem szeretnénk több gyereket.

Ezt igazából már nagyon rég tudom,egy gyerek,és azt szépen felnevelni,neki legyen meg mindene.

Egyke voltam,jó volt úgy,páromnak van testvére,de csak hátrányát érezte,közösen döntöttünk,elég egy gyerek.

Ő megvan,egészséges,okos,szép,így vagyunk boldogok :)

2013. máj. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 6 hónapos. Elméletben tervezünk neki testvért majd talán 2 éves kora körül. De nagyon nehéz volt a terhességem, nagyon nehezen viseltem, úgyhogy még elég friss bennem az élmény..
2013. máj. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 gabszem ***** válasza:
41%
Mi szeretnénk másodikat, annak ellenére , hogy ugyanolyan szörnyű volt az első három hónap, mint az előző válaszolónak. A terhesség teljesen problémamentes volt, a szülés viszont gyors volt ,de nagyon rosszul sikerült, 1 hétig kórházban voltam, szakadtam kívül belül, 1,5 liter vért veszítettem, kaptam vért, 8 helyen volt infuzió a karomban, hólyaghurutot kaptam a katétertől, aranyér stb... Utána az első 3 hónapot végigbőgtem, azt hittem vége a világnak, nem volt tejem, nagyon sokat fogytam, csak altatóval tudtam aludni. Most 15 hónapos a kislányom és a fentiek ellenére fel se merült bennem hogy ne legyen kistestvére. Szerintem szörnyű lehet ha valaki egyke. Szóval igen, tervezünk másodikat sőt lehet hogy majd harmadikat is, de szeretném megvárni, hogy a kicsi legalább 2 éves legyen, utána próbálkozunk majd a kistesóval.
2013. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Nekem az első egy hét volt nagyon durva, de mégis szeretnék másik babát .Most 6 és fél hónapos a kislányunk, és kb. olyan öt hónap mulva babaprojekt. sőt igazából öt hónapig nagyon nehéz volt.Császárral született az baromira fájt azt hittem vmit elrontottak, olyan fájdalmam volt. Én is depressziós voltam de túlléptem rajta nagy nehezen, akkor nem szopizott a babám, nem volt elég tejem, fejtem neki mire lett eelég tejem ne akart enni. Kiderült refluxos és néha alig tudtam megetetni. Na szóval nehéz volt, de nagyon szeretnék kistestvért neki, de bízom benne hogy jobban alakulnak majd a dolgok.
2013. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem kislányom van 13 hónapos és mindig is 4 gyereket szerettem volna! Na hát most már én magam sem tudom! A terhességem alatt semmi gondom nem volt! A szülés könnyen lezajlott de utánna a varrásba bele tudtam volna hani annyora fájt! Aztán jött a java! 3 hetesen nem vett levegőt és bekékült! Utánna sokáig rettegtem,hogy mi lesz ha megint megtörténik!? Elég sokat riasztott a figyelő is de szerencsére arra hamar felébredt ő is! Depressziós nem lettem de az idegeim kivoltak! Ha belegondolok nem szeretnék mégegy ilyen időszakot! Így még nem tudni lesz e kistesója! Igaz a párom nem igazán hajlik rá,hogy legyed de ő leginkább az anyagiak miatt!
2013. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam, és nem szeretnénk több gyereket. Ha az anyagiak olyanok lennének, amilyen sajnos nem, akkor valószínű elgondolkoznék rajta. De amíg komoly gondot jelent egy gyerekülés beszerzése, vagy hasonló-egyébként nem a világvége összegek- előteremtése, addig, ha rajtam múlik tuti nem lesz több gyerek.
2013. máj. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi szerettünk volna 3-4 gyereket, de csak 1 lett, sajna nem lehet tesója kifutottunk az időből.
2013. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7 hónapos a kisfiam és nem szeretnék testvért. Nekem a terhesség majdnem végig problémamentes volt, 36 hetesen kerültem kórházba, toxémiás tünetekkel, 37 hetesen kezdtem vajúdni, végül 240es vérnyomással, beékelt köldökzsinórral sürgősségi császárral született a fiam. 2 hétig a korán volt, mert kicsi volt és még fertőzést is elkapott. Az első kb. 3 hónap rémálom, nem tudott szopizni, 3 óránként fejtem, hasfájós volt... Ez még nem is lett volna probléma, de olyan szorongásos pánikos tüneteim lettek, hogy hetekig anyuméknál laktunk. Most már úgy érzem sikerült nagyjából kilábalni ebből, a kisfiam is napról-napra okosabb, cukibb. De nem lesz tesó
2013. máj. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!