Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kullancs ellen mivel védtétek...

Kullancs ellen mivel védtétek a babátokat?

Figyelt kérdés
16 hós a kisfiam, 4,5 éves a lányom, nyáron az Őrségbe megyünk, ahol tudtommal sok a kullancs. A kapható kullancsriasztókkal kapcsolatos tapasztalataitok érdekelnének. Pontosan mit használtatpok? Bevállt-e? PL az a Galakív Bio cucc jó szerintetek, vagy a hagyományos vegyszeres krémek? Azért tartok ilyeneket kemmi a babára. Nem beszélve arról, hogy hogy jön ehhez a napvédelem. Egyszerre naptej és kullancsrisztó?
2013. máj. 17. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, mielőtt bármelyikre is beruházol, kérdezz orvost, gyógyszerészt! Sajnos ezeknél a termékeknél az árban a reklámot is meg kell fizetni.
2013. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
semmivel! Nem felelőtlenségből, hanem mert nincs sok értelme. Nem kell a gazba engedni, ha megy utánna alaposan átnézni. Ugyanez az erdő is, világos ruha legyen rajta, azon jobban észreveszed. És kb zárt ruházat. Erdőben nem lesz melege. A napra pedig nyilván vannak jó naptejek, de hosszasan ne legyen a napon, vagyis ne napozás szerüen. Ha játszanak, árnyékos hely is legyen, s inkább ott. A világos ruha ide is jó. Nem lesz baj. Hibb el.tapasztalat.
2013. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
S még annyi, nézz utánna, h hogyan kell szakszerüen eltávolítani a kullancsot, ha mégis összeszedne egyet. Persze lehet venni riasztót is, mondjuk sprét amivel kezét lábát lefùjod a kicsiknek. Megnyugtat talán téged is, de az eltávolítást azért olv el.
2013. máj. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom sajna még nekem sincs, de ezzel a ne kenjük semmivel csak az lenne a gondom, hogy ha már belement a kullancs, akkor hiába szedjük ki, ha fertőzött volt.

És ha "csak" lyme kórral, az még a kisebbik baj, mert az még kezelhető antibiotikummal (nekem volt már), viszont ha agyhártya gyulladás...

2013. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Agyvelőgyulladás ellen oltatok, lyme kór ellen sajnos nem tudok mit tenni.

Én 3 napja szedtem ki a lányomból 1 kullancsot, pedig nem volt sehol, csak itthon az udvaron. Minden este alaposan átnézem a gyerekeket, hogy még idejében észrevegyem ha valamelyikükben van, és azonnal ki tudjam szedni. Minél hosszabb ideig van benne, annál nagyobb eséllyel fertőzhet.

Mi zalaiak vagyunk, nagyon sok kullancs van nálunk, és rengeteg közülük a fertőzött.

2013. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én fújok rájuk kullancsellenes cuccot. A nagy már be van oltva, a kicsi még nincs. De olvastam, hogy "nem kell a gazba engedni...". Hát ez vicces. Kertes házban lakunk, rövidre van vágva a fű, rendezett a kert, mégis belement a kullancs. Azóta itthon is fújom, nem csak az erdőben. Amikor átnézem és találok, az már nem megelőzés, hiszen belement.

Tudtok valamit az ultrahangos kullancsriasztókról? Tettem fel kérdést, de még senki se válaszolt :(

2013. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én az ilyen ultrahangos hiper-szuper dolgokban nem hiszek. Mi a kutyának vettünk ilyent, azóta már 2 kullancs is volt benne. Tudom, hogy az emberi és az állati más, de a lényege, elve ugyanaz.

Nekünk Protect riasztónk van, és már én is eljutottam odáig, hogy már az udvaron is befújom Őket.

2013. máj. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én hinnék benne, csak nem vagyok biztos abban, hogy testen jó egy uh-os kütyü viselése.
2013. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor kenni és átvizsgálni. Én is néztem ezt az ultrahangos dolgot, azt olvastam róla, hogy kiegészítésképp jó lehet... Hát kössz, akkor elég csak a kenőccsel szennyezni a gyereket. Még egy kérdés aki keni a gyereket: a bőrük bírja?
2013. máj. 17. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam semmi változást a bőrükön. Én úgy szoktam hogy inkább a ruhájukat fújom jól be, az úgyis megy este a mosásba, a bőrüket pedig úgy, hogy a kezembe fújok és bekenem Őket.
2013. máj. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!