Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan köztetek aki csak...

Van olyan köztetek aki csak gyest kap, férje csak 120at keres de szeretnének még gyereket?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen, mi!
2013. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szia, férjem picivel többet keres, de mi is szeretnénk még, de én félek ettől az anyagi helyzettől!

Sajnos önhibámon kívül kapok csak Gyest, megköszönhetem a volt munkáltatómnak, hogy így kicseszett velem és emiatt nem merek kistesót vállalni!

2013. máj. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahham, 1,5 éves a kislányunk, most ment bölcsibe, én meg vissza dolgozni. Amíg babáztam, befejeztem a sulit, megvan a diplomám, szóval most jobb állást kaptam, jobb pénzért, majd 1 év múlva visszatérünk a kistesós témára :)
2013. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
1 vagyok. Nálunk nem az anyagiak határozzák meg a gyerekek számát, mindig is úgy véltük egy gyerek nem gyerek. Ahol egy elfér ott elfér még egy. A harmadikon elgondolkodnánk, de majd meglátjuk mi lesz akkor. Elég nagy a családunk így sok sok dolgot kapunk használtan, van hol laknunk , kevés hitelünk van, nem látom akadályát a második gyermeknek. Ha magas hitelünk lenne, nem lenne hol laknunk, mindent újonnan kellene vennünk akkor talán várnánk. De előbb utóbb 2 lenne az biztos, "bármi" is történjen.
2013. máj. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Bár én úgy tudtam gyedet fogok kapni tovább, ha 2 éves koráig megszületik a tesó. Mindenképpen egymás után kis korkülönbséggel szerettünk volna kistestvért, majd a kettő után visszamentem volna dolgozni. És mivel pénzből élünk, gondoltam jobb a 91 ezres gyed mint a 25 ezres gyes. De a munkáltató papíron iszonyúan kiszúrt velem és hiába született meg 2 éven belül, 1 hónap híjján lecsúsztam a gyesről. De megélünk. Mondjuk én alapból is olyan vagyok aki a jég hátán is megél, a semmiből tudok 3 fogásos kaját csinálni, szóval nem féltem, de azért nagyon hiányzik a kiesett pénz. Ellehet boldogulni egy kis akarattal kevés pénzből is (nekünk hitelünk is van) egy dologtól félek rettenetesen egy hirtelen fellépő baleset vagy komoly betegség felborítana mindent és ellehetetlenítene. Szóval azért ha tudom hogy gyest fogok kapni, akkor a két gyerek születése között elmegyek dolgozni.
2013. máj. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Nekünk még kevesebb a bevétel, ráadásul albérletben vagyunk.

Szeretnénk még 1 gyereket, nem akarom a kislányom testvér nélkül hagyni.

2013. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Én speciel teljesen elzárkózom a kis korkülönbségtől.

Éppen most mentem vissza dolgozni, új munkahely, új környezet, új kihívások, a kislányom végre beilleszkedett a bölcsibe, minden rendeződni látszik, nem látom értelmét "összekapkodni" még egy gyereket.

Arról nem beszélve, ki akarom élvezni, amíg a kislány kicsi (köztünk a tesómmal 16 hónap van, és sosem bírtuk egymást), most kicsit hagy menjen az élet magától. :)

27 éves vagyok, ráérek 1-2 évet pihentetni a témát.

2013. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Igen,nálunk ez a helyzet!A férjem 120 körül keres,van egy 20 ezres kocsihitelünk,a nagy 6 éves,a kicsi pedig 14 hós.Amikor eljöttem táppénzre,akkor derült ki,hogy a drága főnököm csak 4 órában jelentett anno be....szóval hiába volt meg az időma gyed-re,az összege minimálisan tért volna el a gyes-től.Úgy hogy most gyes-en vagyok,plusz a két családi pótlékot kapom....De nem bántam meg,imádom a gyerekeimet,így talán jobb is,hogy a nagy nem egyke.Nem vet fel a pénz,de igyekszem mindenből a maximumot kihozni.A gyerekek nem szenvednek hiányt semmiben,bár az igaz,hogy pl.ruhákat turiból veszem nekik nagy részt,butikra,bababoltra nem telik.A párommal beszélgettünk róla,hogy szeretnénk majd egy harmaidk babát is bevállani :-)
2013. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Mi is úgy vagyunk vele hogy egy gyerek nem gyerek s jó lenne egy kistesó. Bár most még kicsik vagyunk, de olyan 1-2 év múlva jó lenne.

Az én helyzetem annyi volt hogy 2 órában voltam bejelentve, ami a gyesnél is rosszabb összeg lett volna :S

A rucikat kapjuk ismerősöktől, barátok gyerekeitől. Turiból vagy facebookos babásoktól vesszük. A gyereknek minden meg van, és van hol lakni, van mit enni. Sokan elítéltek azért is hogy így mertünk gyereket vállálni, mert sok mindenki azt mondta ez semmi, és semmire minek?

De örülök hogy más is gondolkodik úgy mint mi :)

2013. máj. 18. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel főiskolás vagyok,részmunkaidőben dolgozom egyelőre ahol 50eFt-ot kapok,mellette kapom a Gyes+családit 38eFt,Párom havi 90eFt-ot kap kézhez,plusz 8eFt Erzsébet utalvány stb.

Szóval mi kb 170-180ezerből élünk,rezsink 55eFt,kocsi havi 10eFt,2 éves fiunk ebédje+pelus(bár ez már kevés mert épp a szobatisztaságra szokik át)+játék vagy ruha vagy vagy cumi stb. Kb pont a családi és a Gyes,kaja havi 40ezer,váratlan kiadásra hagyunk 10eFt-ot,a többit félre tesszük.Szeretnénk majd kistestvért lehet kettőt is,de most biztosan nem,mert úgy gondolom ennyiből 1 gyereket még el lehet tartani,de ahogy nő egyre kevésbé,szerencsére most kezdek egy cégnél dolgozni,ahol lehetőségem van hónapok alatt egyre több pénzt keresni,szóval mi még várunk 2-3 évet legalább a tesóval,addig remélhetőleg eljutunk oda,hogy lehessen családi házunk is,bízunk benne,hogy kemény munkával sikerül.Szóval nem vállalnám be csak kb havi 300eFt bevételre,de persze midnenkinek más az igénye.

2013. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!