Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennél? Elkezdenéd adni...

Mit tennél? Elkezdenéd adni az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Kisfiam fél éves,lyukas szívvel született,de mivel nagyon picik,nem kell vele semmit csinálni.A kardiológus azt mondta ha beteg vigyem egyből dokihoz,mert antibiotikumot kell kapjon.

Kb 2 napja lázas fiam,voltam már vele dokinál, ki is írta az antibiotikumot,de azt mondta még ne kezdjem el adni,mert nem lát semmit rajta.Jó a kedve,nem tüsszög,ne, folyik az orra,nem megy a hasa...azt mondta(ez tegnap volt) hogy várjak még picit, ha rosszabbodna a helyzet akkor kezdjem el adni,mert a legújabb kutatások szerint azért az se jó,ha mindenre egyből antibiotikumot kap.

Most itt vagyok, hogy ma most adtam először kúpot 38.1 fokos lázra(eddig csak hőemelkedése volt) és nem tudom meddig várjak...

Viszont 2,5 éves nagyfiam ma elkezdett tüsszögni és folyik az orra...lehet a kicsiben mégis van valami amit átadott????jaj olyan tanácstalan vagyok....:(


2013. máj. 18. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
nem tudom,ezzel tudok-e segíteni,de nálunk is volt egyszer,h semmi tünet nem volt,csak láz(mondjuk elég magas láz volt).mint a barátnőm kiderítette,mert náluk is hasonló volt,a doki meg persze nem tudott rá magyarázatot adni.van egy betegség-3 napos láz-semmi egyéb,csak 3 napig lázas.általában minden gyerek átesik rajta.
2013. máj. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De a kicsivel most nincs gond, azon a kis lázon kívül? Nincsenek azok a tünetek, amiket mondott a doki. Akkor ne add az antibiotikumot. Csak, ha tünetei lesznek-szerintem.
2013. máj. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ismerem a 3 napos lázat nagy fiam már átesett rajta.

A kicsinek nincs más tünete,mosolygós,jókedvű.És a láza se volt olyan vészes...

2013. máj. 18. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd! Az sem jó, ha beletömöd, csak figyeld!
2013. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

ok,köszi.

Akkor még várok...

2013. máj. 18. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk fordított eset volt, rosszabbodott az állapota (bár láza nem volt, de köhögött nagyon, folyt az orra) és vaciláltunk, hogy beadjuk-e az antibiotikumot mert még pici volt - 3 hónapos. Végül beadtuk neki, de utána megbántuk, hogy nem hamarabb kezdtük el adni - nagyon nehezen jött ki a betegségből szegény.

Szerintem, ha rosszabbodik az állapota, kezdd el adni neki.

2013. máj. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az antibiotikum csak bakteriumokra jo, virusokra nem segit, sot eppen ellenkezoleg, gyongiti az imunrendszert, tonkreteszi a belflorat, igy a feleslegesen beszedett ATB neha epp azt eri el, hogy nehezebben gyogyul ki a kicsi. Sokan azzal magyarazzak, hogy szegeny keson kapta, nehezen gyogyult meg. De viszont amikor szukseges akkor meg adni kell, mert lehetnek komoly szovodmenyek is.

Nehez dontes, foleg hogy a dokik sokszor a szulokre bizzak a dolgot, holott ok nem orvosok.

Letezik egy olyan vizsgalat, hogy CRP, egy csepp verbol vegzik el, ez a gyulladast nezi a verben, azonnal van eredmeny, ha a dokinak van ra gepe. Ennek segitsegevel viszont konnyu donteni, ha pozitiv kell az ATB ha negativ akkor nem. Kerdezz ra a dokinal, hatha o is meg tudja csinalni.

egy szakmabeli

2013. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi!

Igen,ez a baj, hogy nekem kell dönteni!Már sírva hívtam anyumat,hogy mit csináljak,rám ne bízzanak ilyen döntést,nem tudom mi a jó!!

Aztán hála Istennek megoldódott úgy látszik,tegnap csak 1x kellett kúpot adnom este,ma meg már hőemelkedése sincs.

Jó hogy nem kezdtem el adni

2013. máj. 20. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!