Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tesztek az agresszív, a...

Mit tesztek az agresszív, a ti gyereketekre támadó más gyerekek ellen?

Figyelt kérdés
A múltkor sétáltunk, a fiam ül a babakosiban, nem is figyeltem, hogy szembe kik jönnek, vagyis figyeltem, de nem tűnt veszélyesnek az anyuka és két fia. Az egyik az anyja jobb, a másik a bal kezét fogta, aztán az amelyik, a babakocsink felé eső oldalon volt, elkezdett rohanni felénk. Megálltam, mert szűk volt a járda, hogy ki tudjon kerülni, erre megfogta a mi babakocsink. Én szívem szerint áthajtottam volna rajta, de jött az anyja, gondoltam elviszi, rászól. De nem, belekapott a babkocsiba, a gyerekem cumiját akarta. Erre picit arrébb vitte az anyja, biztos, hogy mondtam neki valamit, de még oldalról is belekapott a szája felé, hogy ugye a cumit kivegye. Na mondtam is, jó lenne , ha megnevelné a gyerekét. Most én nyilván nem cibálom arrébb az ő gyerekét, persze ha muszáj, akkor igen. De anyuka még elnézést sem kért tőlünk, talán annyit mondott a fiának, hogy enyje. Olyan 6-7 éves gyerek lehetett. Tisztára úgy érzem, nem tudom a fiam megvédeni, de más gyerekét nem bánthatom, meg aztán jön a kis családja, és megver engem, hogy mégis mit gondolok. Ti mit csináltok, ha ilyet tapasztaltok? Meg lehet védeni a gyereket?

2013. máj. 20. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Velünk pont tegnap történt egy hasonló eset, csak normális szülei voltak a gyereknek. Fiam 14 hónapos, de mérete szerint elmenne akár két évesnek is. Ő most kezdi az ismerkedést a gyerekekkel a játszótéren. Egy 2,5 éves fiú, épp egy picivel volt nagyobb, mint a fiam valami kereket tekergetett nagy hévvel. Fiam odament és szerintem nem pont a kerék volt a cél, hanem ismerkedni akart, barátkozni. Erre a gyerek ellép a keréktől és két kézzel fellöki a gyerekem. Homok volt, nem esett nagyot, nem is ütötte meg magát. Nem tettem semmit, mert ott volt anyja-apja, akik egyből próbáltak a lelkére beszélni. Ilyet nem szabad,nem csak az övé a kerék stb. Szóval tök normálisak szülei voltak. Aztán jött oda több baba is, mert találtak valami szuper játékot és mindegyik azt akarta. Na, ez a gyerek nem felejtette el a fiamat, mert ott is ok nélkül neki akart menni. Na, akkor az anyja elhúzta onnan, megmondta, hogy nem lesz több játszó, ha így viselkedik stb. Szegény fiam meg nem értette a helyzetet. Beszéltem a férjemmel, hogy ilyen normális szülőknek, hogy lehet ilyen agresszív gyereke. Azt mondja, lehet ez egy korszak és lehet a miénk is fog így viselkedni. Hát nem tudom. Nagyon remélem, hogy nem akar majd nekimenni másik gyereknek meg bántani. Nekem is új volt ez a szitu, mert ilyet még nem tapasztaltam. Az általad leírtakban az a nem normális inkább, ahogy a szülő viselkedett. Ez a jelenet azért is furcsa, mert nem játszótéren történt, ahol összevesztek valami játékon, hanem ok nélkül ment neki egy sokkal kisebbnek. Sajnos a nevelés nagyon rossz, és azzal nem tudsz mit kezdeni. Sajnos megütni meg tényleg nem ütheted meg más gyerekét, illetve még helyre tenni sem lehet. Ilyen esetben legalább az anyjához lenne néhány szavam, de valószínűleg arról lepergett volna, ha csak annyit mond ejnye bejnye kisfiam.
2013. máj. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk az egyik játszóteres kishaverunk aggresszív, sokszor ok nélkül megüti a kisfiamat. 1 éves korától viselkedik így. A szülei rászólnak, és én is rászólok, de nem segít. Normálisan játszanak, aztán egyszercsak bedúrvul a gyerek! 2 év körüliek amúgy. A szülei aranyos, nyugodt emberek, otthon tuti nem lát ilyen viselkedést!
2013. máj. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne felejtsék el amit Írtatok!!!

Lehet lesz a ti gyermeketek is ilyen, sőt!!!

Nem mindig lesztek a gyerek mögött, a gyereknek kell megtanulnia alkalmazkodni ezekhez a helyzetekhez, megvédenie magát!

Obiban, suliban, mindenhol lesznek nagyobbak, lesznek gonosznak!

Minden gyerek életében eljön az enyém tiéd, írígység, agresszív korszak

Gyerekek, nem szabad îgy felfogni hogy meg kell védelem a gyerekem, legszívesebben a másikat lepofoztam volna, 1-2 év múlva ti álltok majd a másik oldalon, s na akkor nektek hogy esne ez!?


Ez a szocializálódás!

A gyerek közösségbe megy, vannak ilyen olyan emberek, alkalmazkodni kell!

Felnőttként is mindig lesz aki megpróbál elnyomni, uralkodni ...

Most kezdődik az, hogy ezt kell megtanulni kezelni a gyereknek!

De a gyerek személyiségének is múlik, hoy elnyomó, vagy elnyomott lesz, mennyire haggya magát, mennyire kiataró...

2013. máj. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as: nem egészen van igazad. Egy nagyobb, 2-3 éves gyerek már megszokja, hogy a játszótéren lehetnek nagyobbak, erőszakosabbak, és a maga módján megvédi magát. De itt az én esetemben egy 9 hónaposra támad rá a jóval nagyobb gyerek. Nyilván amúgy sem tudja magát egy 9 hónapos megvédeni, ugye ? Na ugye a kisfiú meg 6-7 éves volt, és minden ok nélkül elborult az agya... Lehet épp rossz kedve volt, lehet a cumi azért kellett neki, mert tőle már elvette az anyja, de nekem totál úgy tűnt, hogy a kisebbre megy rá direkt, látja, hogy védtelen, de tök agresszív fejjel ráront, és mikor arrébb teszi az anyja, még akkor is visszanyúl. Ez sajnos nem normális, itt nem játékon veszik össze egy nagyjából vele egykorúval. Olyan, mintha te mondjuk nő vagy, 160 cm, 50 kg, esetleg tolószékes, nyugodtan mész az utcán, és rádront egy futni tudó ember, és mondjuk el akarja venni a nálad lévő telefont.. Az én gyerekem nem lesz ilyen, ha ilyen lesz, elnézést kérek minimum. Sajnos a rokonságban is van ilyen gyerek nálunk, sose volt rászólva, pont ilyen agresszív, kötözködő, követelőző gyerek.
2013. máj. 20. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Én másként kezelem, ha az 5 éves fiammal durváskodnak, mintha az 1 éves lányommal. A fiam már nagy, ovis, és az ok nélküli agressziót automatikusan visszaadja, ilyenkor már inkább "békíteni" kell ôket. (Közben pedig magyarázni, hogy nem szabad verekedni.) Igyekszem ôket szóbeli megegyezésre bírni.

Nálunk kisebbeket bántani szigorúan tilos, büntetés jár érte. (Sarokbaállás.) A fiam frusztrációtûrô képessége nagyon alacsont+ járunk pszichológushoz, ott tanulja kezelni. Bár ô inkább kiabál, mint verekszik, de ha azt akarjuk, hogy javuljon, nem elég "nevelni", kell a szakember segítsége is.

Ha a lánykámmal durváskodnak, akkor én igenis rászólok a más gyerekére is. Felnôtt vagyok, anyuka, miért ne tenném. De ugyanúgy szólok rá, ahogyan a saját gyerekemre szólnék. Felnôtt szinten kezelem a problémát, a "gyerek megrángatásáról" szó sem lehet.

2013. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Még csak annyit:

Nincs gonosz gyerek. Csak feszültségekkel teli gyerek van. Meg szeretet- és figyelemhiányos gyerek. Meg következetlenül nevelt gyerek.

És sok h@lye felnôtt van. Akik szintén szidják, bántják egymást. Akik szintén egymásnak esnek minden butaság miatt. Akár itt, a GYIKen is..

2013. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!