Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mikor szeretnétek,...

Anyukák! Mikor szeretnétek, ha először mennének babalátogatóba rokonok, barátok? Mikor esik jól?

Figyelt kérdés
És Ti (nem a babának) milyen ajándéknak örülnétek?
2013. máj. 20. 22:49
1 2
 1/15 Kerria ***** válasza:
65%

Ha gyerekes család jön, az minél később... inkább jó 2 hónapos kor után. Ha baba/gyerek nélküli ismerősök, ők bármikor amikor nem betegek.


Ajándék... kifejezetten én nem kaptam semmit. Nekem a legnagyobb öröm ha nem kellett főznöm :)

2013. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
az elso hat hetben en nagyon nem orultem meg az anyosomnak sem, bar o elvarta, hogy friss varratokkal ugraljak korulotte, elujsagolta milyen finomat dagasztott, de egy harapasnyit nem hozott, szoval mar eleve pipa voltam ra. Idegenek 3 honap utan jottek, nekem ez igy jo volt, mar nem kellett a kicsit annyira felteni, mert olyan furan tudtak egyesek tartani a babat, hiaba neveltek fel tobb gyereket is
2013. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Két hét után,amikor már tudtam rendesen mozogni,örültem a látogatóknak.Én,ha jól rémlik mindenkitől csokit kaptam,na annak nagyon örültem,és egy kismama-masszázs utalványt,ami szintén nagyon jó ötlet volt.
2013. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is két hét után "fogadtam" a barátokat, távolabbi rokonokat, nekem úgy esett jól. :) Én nem vártam ajándékot senkitől, de örültem pld. a finom leveseknek, és a virágoknak amiket hoztak. :)
2013. máj. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a közevetlen legjobb barátom, akkor bármikor, akár első nap is otthon, mint ahogy be is jöttek a kórházba. Ha kényszer rokon látogató, akkor minél később, azt mondanám, hogy 1 hónap múlva.

Persze kibírnám előbb is, de minek szenvedjek...

2013. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, elnézést, félresikerült a mondat eleje. Tehát:

Ha a legközvetlenebb barátokról van szó, akkor akár első nap is jöhetnek....


Ja, és én sem várok ajándékot.

2013. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%
Én kivártam volna a 4-5 hetet a barátokkal, a családdal (anyut kivéve) 3-4 hetet. Ehhez képest, a szomszéd velünk együtt akart bejönni a kapun, mikor hazaértünk a kórházból... Rohadtul sz@rul esett, hogy senki nem tartotta be a kérésünket, talán csak sógornőmék. :) 1 hét alatt jött mindenki...
2013. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%

Maradjunk inkább a sokak által emlegetett hat hétben. Tudom előre, hogy nem lesz nyugtom, mert anyóséknak első lányunoka, szóval ahogy kijövünk a kórházból, már ott lesznek, de örülnék, ha tévednék. Szeretném, hogy össze tudjunk szokni, ki tudjunk alakítani egy közös napi ritmust, és míg testileg is össze szeretném szedni magam, hogy a vendégeknek egy kis süteménnyel vagy valamivel tudjak kedveskedni.

Ajándékhoz nem ragaszkodom, inkább jöjjenek szívből, mert kíváncsiak ránk és üres kézzel, mint drága ajándékkal úgy, hogy "na, ez is le van tudva".


27 hkm

2013. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi a válaszaitokat, mind-mind hasznos! :))

2. válaszoló, én is ugyanígy érzem, hogy ez lesz velem is (bár még nincs baba, de anyósomat már most felismertem abban, amit írtál:D)

2013. máj. 20. 23:08
 10/15 anonim ***** válasza:

Én már aznap fogadtam a vendégeket és első héten jöttek sokan.

Nem zavart és nem is értem miért kellene elbujdokolni, hisz ebbe fog élni a gyerek is.

Ha valami nem tetszett megmondtam.De kézbe adtam a babám simán.

Kávéval kínáltam a vendégeket és ha hoztak valamit feltálaltam.

Volt hogy elfáradtam akkor lefeküdtem és kész. Senki nem sértődött meg ezen és beszélgettek a család többi tagjával.

Ha zavart volna megkérem hogy menjen haza.

Nem értem miért nem lehet egyenesnek lenni, inkább kényelmetlenednek idegeskednek az emberek.

Örültem ha sütit pogit hoztak amit kínálhattam és a leveseknek nagyon.

2013. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!