Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 honaposan allni nincs tul...

6 honaposan allni nincs tul hamar?

Figyelt kérdés
Lanyom 6 honapos es 3 napja azt csinalja, hogy ha ul es fogom a kezet, felhuzza magat gugolasba, majd kinyomja a labacskait es hip-hop mar all is. nincs ez tul hamar hogy mar alljon?

#honaposan
2013. máj. 21. 10:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Az enyém is ezt csinálja már kb.4 hónapos kora óta,most 7 hónapos és mindig állna ,térdelésből már majdnem sikerül neki egyedűl felállni!Szerintem ha magától csinálja nincs ezzel semmi baj..
2013. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
De igen, korai. Mivel nem előzte meg a kúszás, mászás, magától felülés. És nem magától csinálja, hanem segítesz neki. Olyan helyen legyen ahol nem tud felkapaszkodni, és a kúszás mászás legyen a cél, így érje el a tárgyakat, ne felfelé törekedjen, mert ez nem jó.
2013. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
nem értem,miért baj miért nem fejlődhet minden baba a saját ütemében,és nem úgy ahogy a szakönyvben van!Magától húzza fel magát nyílván nem erőltetik!Majd én is megmondom a babámnak,hogy ne kapaszkodjon semmibe mert nem ez a cél hanem a mászás-biztos megérti majd...
2013. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2.-kal értek egyet!
2013. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azért baj, mert mindennek meg van az ideje. Mozgásterápiával foglalkozom, és meg vannak lepődve a szülők, mikor odahozzák, és pár kérdést teszünk fel: mikor kezdte csinálni a mászást-kúszást, állást,stb, kimarad-e vmi. Nem igazán érti, h mi köze a beszédnek, a tanulásnak, a ritmusnak, az olvasásnak a kúszáshoz vagy a mozgásszakaszokhoz. De nem is baj, ha nem hisznek nekünk, ebből élünk :P Ha mindenki megérte a lényegét, most nem keresnék olyan jól, ahogy :P

Sokan hiszik, h minél hamarabb csinálja a gyerek, az milyen jó. Pedig nem. Ezzel csak egy a baj: a gyerekével cseszik ki. :(

2013. máj. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Jó dolog az, ha az ember a játszón tudja mondani, hogy már áll meg megy a gyerek.....de tényleg a gyerek látja kárát, főleg, ha még rá is segít a szülő....

A fiam 10,5 hónapos, 8,5 volt, amikor elkezdett kúszni,de nem szabályosan. Mivel ez 1 hónap alatt nem változott, tudtam, hogy szakember segítsége kell. 3 alkalom és otthoni gyakorlás eredménye: mászik szabályosan, felül magától, feltérdel és 2 napja fel is áll, de még ezt is megmutatta, hogyan tudom megtanítani jól....és igen a gyerek érdeke, hogy ne legyen beszédfejlődési és tanulási probléma, fontos a sorrend és hogy minél tovább a földön játszon. Havonta 3ezret megér nekünk, hogy ne akkor kelljen szaladni, ha már baj van.

2013. máj. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen az alátámasztást!!!

Főleg, h ez lehet heti 3ezer ft is, ha már utólag kell kezelni a gyereket...

2013. máj. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nem en eroltetem. mar ul, csak meg neha fogni kell a kezet, h ne doljon el, es ilyenkor huzza fel magat. Teszem hozza Deveny tornara jarunk mar 5 honapja!!

A masik h en mikor pici voltam, 4 hosan ultem, nem kusztam, nem masztam, ezek kimaradtak. 8 hosan mar beszeltem, semmi mozgasfejlodes problemam nem volt, sem tanulasi. minden osztalyt kitunoen fejeztem, es egyetemi diplomam van.

nem tudom akkor mit csinaljak a babaval. kotozzem a foldhoz??

2013. máj. 21. 14:46
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha 5 hónapja Dévényre jártok, annak oka van. Gondolom. Mondania kellett volna a gyógytornásznak. De látom, értelmetlen bármit írnia bárkinek is, akár szakember, akár felelős anyuka. Csak azt nem értem, akkor miért tetted fel a kérdést, ha úgy gondolod, ez rendben van.....

Tudod mit? Tegyél a hátára blokk téglát....pffff

Próbáltuk értelmesen leírni, mi LEHET a probléma ebből. Ez nem most fog kiderülni....

2013. máj. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, és nem mindegy, magától ül fel vagy leülteted....
2013. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!