Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam popsia vérzik, tudok...

Kisfiam popsia vérzik, tudok rajta segíteni azon kívül hogy kenegetem?

Figyelt kérdés
9 hónapos, nemrégiben kezdtem el a Sudocremet használni, eddig Neogranormon volt, és azt vettem észre mintha a popsikrém csak rosszabbat tenne. Ma kakilás után elkezdett ordítani amikor töröltem a popóját, akkor vettem észre hogy már annyira piros hogy pici véres pontok vannak a fenekén. Hogy segíthetek rajta?
2013. máj. 22. 09:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ilyen nekem is volt, tudtam hogy fogzás következik ezután a jelenség után, de a sudokrémmel nagyon jót tettél, egy nap alatt helyre hozza
2013. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen fogzáskor, mondjuk pont fordítva: én Sudocremet használok, de a Neogranormon hozta rendbe.

Lehet megköveznek, de 2 napig kamillás vízbe is ültettük a kicsit, hogy lehúzza a gyulladást, de ez is segített rendbe tenni a popsiját.

2013. máj. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Jó a Sudocrem, de én most elvinném szakrendelésre. Itt valami gond van.
2013. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanígy fogzásnál volt ez. :( Frezyderm popsikrémmel kenegettem neki, szerencsére hamar elmúlt babámnak, 1-2 nap alatt.
2013. máj. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj, a Sudocrem hamar helyrehozza. Kislányomnak szintén a fogzáskor volt csúnya az egész popsija, sőt még a kis rózsája is. Nagyon sírt pelenkázáskor, de pár nap alatt elmúlt neki a sudocremtől.
2013. máj. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nincs olyan gond, ami miatt orvoshoz kellene vinned. Valószínűleg (a fogzás miatt) olyan savas a széklete, hogy lemarja a hámréteget. Ha meg tudod oldani, ne legyen rajta pelus, ameddig csak lehet, szellőztesd a popsiját. Ha meg muszáj rá pelust adni, akkor minden cserénél mosd le tiszta vízzel és hagyd megszárítani vagy hajszárítóval alacsony fokozaton, nem közelről szárítsd meg.

Ezután Neogranormon kenőccsel - nem popsikrémmel - kend vékonyan.

Mi is végigjátszottuk ezt. Apám sebész és ő meg a gyerekorvos is ezt ajánlotta. 1-2 nap alatt elmúlik.

2013. máj. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

De azt írja, hogy egy ideje már használja a Sudocremet és most rosszabb. Ezért kellene orvosnak látnia szerintem.

De ahogy gondolod, kérdező.

2013. máj. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz, ha vérzik, mert a seb felülfertőződhet, leecsetelik és jobb lesz.
2013. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szerintem a sudocremtől rosszabbodott neki. Kb egy hete használjuk, eddig a neogranormontól semmi baja nem volt, a 9 hónap alatt, gyönyörű volt a popsija. Tényleg elkéne vinnem orvoshoz? Holnap van csak egészséges rendelés, akkor tudnám elvinni. De szerintem felhívom a védőnönket, úgyis azt mondta hogy május végén látni akar.


Anyukám azt javasolta hogy kenjem Bepanthennel mert az sebkezelésre van. Az jó lenne, ugye?

2013. máj. 22. 11:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem, most már az orvos mondja meg, hogy mit kenj rá, ne kísérletezz tovább! Ez nem egyszerű pelenkakiütés már.
2013. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!