Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most lesz hó végén 1 éves a...

Most lesz hó végén 1 éves a kislányunk. Adhatok neki a saját kertünkből epret? Nem permetezett és semmi mű nincs benne.

Figyelt kérdés
Egyáltalán miben mutatkozik meg maga az allergia az epertől?

2013. máj. 22. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha meghámozod, hogy ne legyen rajta mag akkor adhatsz.

A mag allergizál.

2013. máj. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Én 18 hónaposan adtam először, lehámoztam a magos részt, de még így is tiszta kiütéses lett a lánykám. Egyébként az allergia ilyen esetben úgy mutatkozik, hogy testszerte piros, viszkető kiütések jelentkeznek.
2013. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
enyém most 13 hónapos,én még idén nem merek neki adni,talán majd jövőre,meg sok az allergiás a családban
2013. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

egy falatot nyugodtad adhatsz neki :)

ha nincs semmi baja tőle (piros pöttyök), akkor fokozatosan többet is.

ez is ugyanúgy kóstoltatós, mint a hozzátáplálás kezdetekor :)

2013. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 13 hónapos, és nekünk is van eper a kertünkben. Pont most kezdett érni, és én adtam neki belőle, igaz úgy, hogy a magos részt lehámoztam róla. Nem volt baja tőle.

Megpróbálhatod esetleg úgy adni, hogy lehámozod! Persze csak fokozatosan!

2013. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Maximum hámozva, bár én még úgy sem adnám. Egyáltalán nem biztos, hogy ha most nem lesz tőle kiütéses, akkor később, évek múltán sem lehet allergiás rá. Másfél vagy 2 éves kor felett ajánlják, nem véletlenül, hiszen az egyik legallergénebb gyümölcs. Előnye nem igazán van, ha most adsz neki, hiszen sok más gyümölcsöt ehet már, hátránya viszont lehet. Ez az én véleményem, a döntés persze a tiéd.
2013. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos a fiam és éppen ezen hezitálok hogy adjak-e neki, de az utolsó válaszoló olyan jól leírta a lényeget hogy eldöntöttem idén még nem kap epret, szerintem neked is korai lenne adni még.
2013. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

simán, maggal én nem adtam ennyi idősen.

viszont "szörpinek 1,5 évesen ivott epret és ribizlit is.

fém szűrőn átnyomtam, majd még egyszer átszűrtem úgy, hogy szalvéta volt a szűrőben, így biztos nem került bele mag.

2,5 évesen kóstolta meg maggal

2013. máj. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a vàlaszokat :-)
2013. máj. 22. 18:08
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg érdemes inkább műanyag szűrőn, ha átnyomod. nehogy a fém kioldódjon.


Egyébként nálam kicsi gyerek koromban nagy viszkető lapos hólyagszerűségek jöttek ki tőle, mint a szúnyog csípések, csak nagyobbak voltak. Persze lehet, hogy csak azért emlékszem nagyobbra, mert akkor még én voltam kisebb jóval. -még emlékeszem rá- :)

2013. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!