Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha a hozzátáplálás...

Mit tegyek, ha a hozzátáplálás kezdetén nem eszi a babám a kínált ételt?

Figyelt kérdés
29.-én lesz fél éves a kislányom,védőnői javaslatra elkezdtem a kóstoltatást,bár van bőven tejem.Almalével kezdtem,nem nagyon ette,majd kapott pürét,barack bébiételt és főztem már egy kis répát is neki,de egyikből sem evett meg 2 kiskanálnyinál többet.Mit tegyek?Elronthattam valami? A védőnő tanácsait követtem,szerinte mire betölti a fél évet meg kell tudnia enni egy adagnyit.
2013. máj. 22. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért ennyire görcsösen ne ragaszkodj védőnő állításaihoz, ami szerintem nem is igazán helytálló. Anyatejes babák esetében a hozzátáplálást fél éves korban ajánlják elkezdeni. Akkor a védőnőd szerint ekkor már meg kell egyen egy adagot??????? Ne siettess semmit, szépen lassan haladj, nem verseny. Majd holnap is kínáld meg almalével, és pürével. Ne aggódj! Gondold csak el, eddig mit evett a babád, és hogy. Tejcsi, ciciből, hőmérséklete, állaga, stb. Mekkora változás neki az alma, répa, stb. Meg kell még barátkoznia vele. Mondom, ne aggódj, lassan haladjatok!
2013. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi,de azt elfelejtettem írni,hogy 2 hét alatt nem jutottunk többre,mint 2 kanál:(
2013. máj. 22. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor próbálj meg változtatni! Pl. hagyd a gyümölcsöket, próbálkozz tejpéppel, esetleg kutyuld anyatejjel, hátha....
2013. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja, ha még egy ideig csak anyatejet kap! Valószínűleg még nem érett a hozzátápláláshoz! Ne eröltesd, nem hal éhen! Ha van bőven tejed, akkor próbáld majd 2 hét múlva, de ha 7-8 hónapig csak anyatejet kap, akkor sem lesz semmi baja!
2013. máj. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!