Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt tapasztalt anyuka...

Van itt tapasztalt anyuka vagy orvos? Széklet problémánk lenne.

Figyelt kérdés
13 hónapos a babám,eddig reggel 1x kakilt,1 hete naponta többszőr és sokkal hígabbat kakil,olyan fura a szaga is. Gondoltam laktózérzékenységre,ezért nem kap tejterméket,de nem szűnt meg(a reggeli és esti tápszere sima tápszer 2 hónapja kapja,nem volt gond eddig vele) meg ha az lenne a hibás akkor szerintem az esti tápi után is kakilna,főleg,hogy jó sokat megeszik belőle,de reggelig alszik és nincs probléma. Aztán gondoltam a fogzást,de 4 foga van és egyikkel sem volt ilyen. Szerintetek mi lehet? Vigyem orvohoz? Még annyit,hogy nem mondanám tipikus hasmenésnek,inkább olyan nagyon krémes(bocsánat a részletességért).
2013. máj. 23. 12:10
 1/4 kíváncsicska ***** válasza:

Az én lányom eddig 2 naponta kakilt, akkor is ha fogzott (kivéve az áttörés előtti nap),Amióta a szemfogai jönnek minden megváltozott.Naponta többször kakil, hígabb fura szaga van, és a popsiját is kiüti.Eddig nm volt ilyen.

Ha aggódsz hívd fel a dokitok mondd el mit tapasztalsz, és majd megmondja, mit tegyél, vidd el hogy megnézze, vagy telefonon keresztül tanácsol valamit.

2013. máj. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális.

Elsö lányomnál 5 hósan kezdödött akkor napi 10 kaka is volt, és folyott is. A doki azt mondta, ha eszik iszik rendesen akkor nem virus, csak a gyomor áll át, fogzik meg minden más. Vagy is babáknál ez nagyon gyakori.

Most 2,5 éves és most is van néha naponta 3 kaka is. Már szobatiszta, így elintézi egyedül.

Második 10 hós, de ö születésétöl kezdve napi 3-5 alkalommal kakilt. Néha büdösebb néha kevésbé, néha csak napi 1 néha 5 is.

Ha nem fáj a hasa, eszik, iszik rendesen akkor az orvos semmit nem tesz.

2013. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem fájlalja a hasát,eszik,iszik rendesen. Tejcukor vagy laktózérzékenység akkor nem lehet ugye? Csak reggel és este kap tápszert,este 300ml-t is bevág és nem kakil,csak reggel. Ha az lenne a gond akkor rögtön az esti után is menne a hasa nem? És mitől lehet,hogy olyan fura savanykás,büdi a kakija? Eddig ez sem volt.
2013. máj. 23. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A savanyú szagú széklet minden esetben bélfertőzés jele. Orvos lássa, kap bélfertőtlenítőt, és 2-3 nap alatt rendbe jön.

Probiotikumot adj neki,lehetőleg NE normaflor legyen, hanem LActiv vagy Prokid

2013. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!