Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szoptattatok igény...

Meddig szoptattatok igény szerint? A hozzátáplálás során hogyan alakul nálatok a szoptatás?

Figyelt kérdés
Most kezdem 6 hónapos kislányomat kóstoltatni,igény szerint szoptatom.Ez nála azt jelenti,hogy van,hogy 3 órát kibír,van,hogy egy óra múlva már szopizni akar,így nem tudom,hogy alakítsam majd az étkezések időpontját.Pl.hiába tervezem be,hogy 10-kor gyümölcs,pl.délben meg főzelék, ha ő teszem fel 9-koör evett és tízóraira nem akar semmit enni,ellenben 11kor már olyan éhes lesz,hogy meg kell szoptatnom,így nem eszik majd ebédet.
2013. máj. 23. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk másfél évesen tulajdonképpen csak az ebéd és a vacsora fix, reggelizni nem akar, de szopizik, és elég későn kel (általában kb. fél 9 körül), így tízórait sem kér.

Néha elrágcsál ezt azt játék közben, pl. egy fél banán, egy darabka túrórudi, pirítós, ilyesmik, de nem mindig. Közben ha nem nagyon elfoglalt, akkor néha kér cicit délelőtt is, de csak éppen, hogy nyammog rajta valamennyit, aztán megy is tovább.

Ebédel, utána szintén szopizik, mert cicin alszik el.

Délután szintén csak futólag rágcsál valamit, és vacsira szokott a legtöbbet enni.

Este megint szopizik elalvásnál.

Közben ha valami bánata van, vagy elesik, vagy csak eszébe jut, akkor néha jön egy-egy szopira, de nem mindig.

Persze vannak jobb napjai, amikor sikerül többször evésre bírni, de nálunk még így megy.

A védőnő tök boldog volt mikor mondtam, hogy még szopizik, és azt mondta, hogy ez így teljesen rendben van.

Szóval szerintem hagyd, hogy akkor szopizzon amikor szeretne, aztán majd kialakul.

Én ha a nagykönyv szerint napi ötször próbálnám etetni, kb. non stop az etetőszékben ülne, mert olyan lassan eszik.

Nem mondom, hogy a miénk a követendő példa, de én úgy vagyok vele, hogy nem erőltetek semmit.

Így is tök jó húsban van, 12 kiló.

2013. máj. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kb ugyanigy van nálunk is mint az elsőnél. Mi még csak 11 hónapnál tartunk.
2013. máj. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor ne korlátozzam a szopást?Úgy értem,hogy ha tényleg így alakul majd,mint ahogy most van akkor nem gond-e ha az ebéd elcsúszik mondjuk fél 2-re?Vagy tartsam be az időpontokat nagyjából?
2013. máj. 23. 18:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindig rugalmasan kezeltem az evéseket. Ha például álmos volt, akkor előbb aludt, és utána ebédeltünk, vagy ha éppen tele szopizta magát, akkor is későbbre halasztottam.

Mindig igyekeztem akkor etetni, mikor neki is a legoptimálisabb volt (pl. nem volt nyűgös, nem volt jól lakva, stb.), mert különben sokkal kevesebbet evett, mintha megvártam amíg megéhezik vagy kipiheni magát.

2013. máj. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!